Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Problem - Mazda 6 Diesel ...

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Problem - Mazda 6 Diesel ...

Poslaťod FrantaK » Pia Jún 02, 2006 4:01 pm

Zdravim vsechny priznivce. Mam takovej malej / velkej problem. Pri plynule jizde se mi najdnou vypne motor. Pak ho musim normalne nastartovat. Stalo se mi to 2x, zhruba pri rychlosti 100 - 120 km/h. Neni to nic prijemnyho pri takove rychlosti startovat auto. Nestalo sa vam to nahodou nekomu - co s tim? Diki moc za radu.
FrantaK
 

Poslaťod Suky » Pia Jún 02, 2006 4:45 pm

Zajdi si na diagnostiku (nemáš to v záruce?) a doufej, že se chyba zaznamenala.

Může to být více věcí, nejspíš nějaký sensor, v horším případě kabel.

Jen pro zajímavost, nám tohle dělal tank. Bylo špatné (ale jen občas a to byl hlavní problém) jedno ze dvou čidel otáček motoru. Dokud bylo špatné, jelo to v pohodě, pak se na chvíli zprovoznilo, ECU ho vzalo v úvahu a při dalším výpadku bylo ECU zmatené. A nedovolilo automaticky nahodit motor, protože byl zařazený kvalt.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Hosť » Sob Jún 03, 2006 9:04 am

UMazdy6 MZR_CD se může objevit problém s opotřebením komponentu uvnitř vysokotlakého čerpadla (výrobce DENSO) kritické je pokud pak nějaká ta kovová částečka zamezuje v pohybu SCVventilu(řídí dodávku paliva do railu-tedy přímo ovlivňuje jeho tlak...) Pokud máš auto v záruce, tak neváhej a navštiv nejbližší autorizovaný servis, kde Ti to vyřeší. To ostatně i v případě že je auto ze záruky, protože tam může být možných příčin samozřejmě více...
Hosť
 

Poslaťod Hosť » Pon Jún 05, 2006 9:51 am

V zaruce to uz neni, ale stejne diki.
Hosť
 

Poslaťod Joseph » Pon Jún 05, 2006 11:38 am

FrantaK píše:Zdravim vsechny priznivce. Mam takovej malej / velkej problem. Pri plynule jizde se mi najdnou vypne motor. Pak ho musim normalne nastartovat. Stalo se mi to 2x, zhruba pri rychlosti 100 - 120 km/h. Neni to nic prijemnyho pri takove rychlosti startovat auto. Nestalo sa vam to nahodou nekomu - co s tim? Diki moc za radu.


Len si davaj pozor ked startujes motor, lebo kamosovi sa tiez vypol motor pocas jazdy prave vtdey ked isiel do zakruty a on sa ho pokusil nastartovat ale prave vtedy ako otacal volant tak sa mu zamkol a nemohol nic robit a napeckoval to do stredoveho stlpika Peugeot 307.
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod mirec1xxx » Uto Jún 06, 2006 4:06 pm

Pani, nechcem sa nikoho dotknut, ale startovat auto pocas jazdy ked mi chcipne motor mi neprijde ako najlepsi napad...
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kubis » Uto Jún 06, 2006 4:18 pm

mirec1xxx píše:Pani, nechcem sa nikoho dotknut, ale startovat auto pocas jazdy ked mi chcipne motor mi neprijde ako najlepsi napad...

proč ne? mohl bys mi vysvětlit nějaka rizika?
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 06, 2006 4:25 pm

Kubis píše:
mirec1xxx píše:Pani, nechcem sa nikoho dotknut, ale startovat auto pocas jazdy ked mi chcipne motor mi neprijde ako najlepsi napad...

proč ne? mohl bys mi vysvětlit nějaka rizika?


Napriklad to, ze starter toci otacky motora pri starte RADOVO mensie, ako ked to startujes roztlacenim so zaradenou rychlostou (pripadne za jazdy narvanim rychlosti). To je prvy pripad. Druhy je, ze to startujes za jazdy starterom, ale vtedy musis tocit klucikom, cim mozes uzamknut volant... za jazdy...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kubis » Uto Jún 06, 2006 4:31 pm

TomAnt píše:
Kubis píše:
mirec1xxx píše:Pani, nechcem sa nikoho dotknut, ale startovat auto pocas jazdy ked mi chcipne motor mi neprijde ako najlepsi napad...

proč ne? mohl bys mi vysvětlit nějaka rizika?


Napriklad to, ze starter toci otacky motora pri starte RADOVO mensie, ako ked to startujes roztlacenim so zaradenou rychlostou (pripadne za jazdy narvanim rychlosti). To je prvy pripad. Druhy je, ze to startujes za jazdy starterom, ale vtedy musis tocit klucikom, cim mozes uzamknut volant... za jazdy...


no tak pokud bych startoval za jizdy tak si snad vymačknu spojku at mi naskoči jen motor a potom podle rychlosti jizdy zařadim patřičny převodovy stupen a jedu, určitě bych nestartoval tim že tak kopnu kvalt a pustim spojku, přece jen to neni nějaka stara schade ktera se musi roztlačovat....s tim volantem to je samozřejmost že na to bacha, ja spiš myslel ty rizika ohledně motoru a tak....
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod FrantaK » Uto Jún 06, 2006 5:06 pm

To s tim volantem, na to si budu muset dat pozor to je fakt.
A startovat auto za jizdy jsem musel protoze, jsem prave sel po dalnici a bylo to tam celkem na husto.
Kdybych zacal nahle spomalovat a prebijet se z levyho proudu na krajnici asi by to nedopadlo nejlip. Na prazdny silnici by to samozrejme slo odstavit, ale malokdy jedes sam ...
FrantaK
 

Poslaťod Atenza » Uto Jún 06, 2006 7:54 pm

Neco podobnyho jsem cetl na nemeckym mazda foru ale nejsem si jist jestli to byl benzin nebo diesel ale spis bych rekl jestli si dobre pamatuju tak to byla 2,3l v benzinu a ten mel stejny problem jak ty.Zkousel jsem to tam hledat ale marne prispevek uz tam nemuzu najit.(zkus nechat znova naucit vstriky).
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Doktor » Uto Jún 06, 2006 10:43 pm

TomAnt píše:
Napriklad to, ze starter toci otacky motora pri starte RADOVO mensie, ako ked to startujes roztlacenim so zaradenou rychlostou (pripadne za jazdy narvanim rychlosti). To je prvy pripad. Druhy je, ze to startujes za jazdy starterom, ale vtedy musis tocit klucikom, cim mozes uzamknut volant... za jazdy...


Ty s automatom mas problem, my manualni nie. Ked vysliapnes spojku a vyradis (nemusis), startujes ako v stoji. Pokial kluc nevytahujes zo spinacej skrinky, uzamknutie volantu nehrozi. Ked motor naskoci, checknes otacky, zvolis stupen, medziplyn, a ficis...

...okamzite do servisu zistit what the fuck...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Beaver » Str Jún 07, 2006 8:35 am

To s tim volantem je blbost - ten se uzamkne az na posledni polohu klicku a pokud je mi znamo, tak zamek volantu zaskoci az kdyz je klic VYTAZEN ze spinaci skrinky. Kua zkuste si to, nez napisete nejakou hovadinu :o)
Beaver
 

Poslaťod TomAnt » Str Jún 07, 2006 9:25 am

No, ja som si vcera na novom Focuse zamkol volant a klucik som mal este vnutri...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod FrantaK » Str Jún 07, 2006 10:03 am

Do servisu s tim chci jit, ale po precteny par for kde jsou jaky, a ktery je kvalitni za rozumnou cenu ....
Tak jeste jednou, nevite mi nahodou nekdo poradit kde v Praze nebo v okoli Prahy najdu dobrej servis?
FrantaK
 

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť