Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

divný zvuky po výměně rozvoďáku

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

divný zvuky po výměně rozvoďáku

Poslaťod seth » Uto Mar 29, 2005 9:24 pm

Po preventivní výměně rozvodovýho řemene (kladky původní, prej v dobrým stavu) mi na mojí mazdě (323BJ, 1.5, rv 99, 135 000 km) začalo v motoru něco vrzat a skřípat (resp. motor zní jakoby víc "rozhrkaně", neco jako studenej diesel). Zvuky se ozývají odněkud zleva (tam co jsou řemeny). Je to slyšet jak na volnoběh tak i při přidání motoru (nejdřív jde normální zvuk motoru a za ním jako setrvačník ten "rozhrkanej").
Mechanik tvrdí, že si musí řemen s kladkou "sednout" a že to časem přejde.
Mám se bát, nebo je tohle normální, popř. po jaký vzdálenosti se to srovná (zatím jsem ujel asi 400 km).
Díky
seth
 

Poslaťod MMKS » Str Mar 30, 2005 6:34 pm

Před týdnem a asi 200 Km, jsem prošel stejnou procedurou. Včera se vrátila moje s autem a tak jsem slyšel motor zvenku a pěkný poslech to nebyl. Strašný kovový klapot a to byl motor zahřátý po 20 Km. Nejdřív jsem doufam, že je to od výfuku, o kterém vím, ale byl to fakt motor. Přitom auto mám tak 3 týdny a kupoval jsem ho ve větší zimě, a zněl vpohodě. Podle známého, je možné že to hovado, co mě to měnil, my ho dal o zub jinak a teď jsou rozhozené venitly. Volal jsem proto jinému opraváři a ten tu teorii po telefonu nevyloučil, že je to dost možné, že je potřeba při utahování řemene dávat zvlášť velký pozor. Takže v pátek se mi snad na to mrkne a snad to bude v pořádku, nebo toho tzv. mechanika rozkopu. Pro upřesnění 626, 1.8 , r.v. 1994.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod xxxxx » Str Mar 30, 2005 7:54 pm

seth píše:Po preventivní výměně rozvodovýho řemene (kladky původní, prej v dobrým stavu) mi na mojí mazdě (323BJ, 1.5, rv 99, 135 000 km) začalo v motoru něco vrzat a skřípat (resp. motor zní jakoby víc "rozhrkaně", neco jako studenej diesel). Zvuky se ozývají odněkud zleva (tam co jsou řemeny). Je to slyšet jak na volnoběh tak i při přidání motoru (nejdřív jde normální zvuk motoru a za ním jako setrvačník ten "rozhrkanej").
Mechanik tvrdí, že si musí řemen s kladkou "sednout" a že to časem přejde.
Mám se bát, nebo je tohle normální, popř. po jaký vzdálenosti se to srovná (zatím jsem ujel asi 400 km).
Díky


Ako sa da zistit ci je kladka v poriadku? Resp. co na nej sa opotrebuva? Ako zistim ze je opotrebeny remen?
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod matey » Str Mar 30, 2005 8:38 pm

Mně se tedy tvrzení že si musí jeté kladky "sednout" s novým řemenem zdá jako bohapustá výmluva, co by si na nich mělo sednout? Je to jenom ložisko a to se musí točit bez vůle a bez hluku jinak je na výměnu!!!
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod seth » Štv Mar 31, 2005 9:38 am

To mě tedy moc nepotěšilo...
Je to ale stejně divný, předtím to nedělalo. Kdyby mi blbě nasadil rovodovej řemen, tak už mě to někde nechalo stát, ne?
seth
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Mar 29, 2005 9:37 pm

Poslaťod Peter Borek » Štv Mar 31, 2005 12:39 pm

Urcite by som pri vymene menil aj kladky, ja som pred vymenou mal otrasne zvuky z motora ako ked nasucho sa nieco toci (zvuk sa da prirovnat k prechodu konskeho povozu) po vymene remena a kladiek motor len sustal a nic sa nemuselo zabehovat. Sice kladky boli nove ale u starych plati to co napisal Matey - je to lozisko a bud to ide alebo nie.
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod MMKS » Pia Apr 01, 2005 7:36 pm

Tak jsem se vrátil z reklamace, po té výměně rozvodů. Nebyl to nakonec přetočený zub, protože by to prý ani nenastartovalo. Nakonec to prý je ucpané nějaké ucpané hydro štelování ventilů. Prý jak se tam dala nová kladka, tak zmizla vůle a prý snad pomůýe výměna oleje, který by snad mohl odstranit ty usazeniny. Tak snad.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod Peter Borek » Pia Apr 01, 2005 7:41 pm

Ono sa to najlepsie vyhovara na chybu v starom motore. A co sa tyka preskoceneho zuba, tak neviem ako u 323 ale 626 motor pojde urcite ale nie tak ako ma, bude to mat divne zvuky, zly tah, velku spotrebu a co ja viem co este. Ale pojde to.
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod MMKS » Pia Apr 01, 2005 7:56 pm

Doufám že to tak nebude u mojeho. Dal jsem to tomu opraváři překontrolovat a tak doufám, že by si to nelajzl, ale i tak v pondělí to nechám ještě s dalšíma věcma překontrolovat jinde. Připadá mě že táhne dobře, jen to klepání, které slyším, dkyžř jsem mimo auto. Dám vědět jak jsem dopadl.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod matey » Pia Apr 01, 2005 7:57 pm

MMKS píše:Tak jsem se vrátil z reklamace, po té výměně rozvodů. Nebyl to nakonec přetočený zub, protože by to prý ani nenastartovalo. Nakonec to prý je ucpané nějaké ucpané hydro štelování ventilů. Prý jak se tam dala nová kladka, tak zmizla vůle a prý snad pomůýe výměna oleje, který by snad mohl odstranit ty usazeniny. Tak snad.
Milane to NENÍ věrohodné vysvětlení, tomu mechanikovi bych věřil asi tak jako současnému premierovi - i kdyby to myslel opravdu upřímně!!
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod MMKS » Pia Apr 01, 2005 8:10 pm

Zatím mě nic jiného nezbývá, Klepání jsem si všiml, až když jsem byl venku a s autem jela moje (nefunguje mi ručka, tak že motor při vystupování vypínám). Takže jsem s ním najel nejmíň 200 Km, a dneska jsem to zkoušel a v pohodě táhlo, jinak se mi zdálo, že stoupla za tu chvíli spotřeba oleje. Už k tomu opraváři nejdu, vadí mě přístup, i když tato kontrola byla samozřejmě zadarmo, ale pokaždé si připadám ,že se musím o všechno doprošovat (bonz - Svoboda Mikulov). Uvidím v pondělí, snad ten co mi ho doporučil Luke bude dobrý.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod Atenza » Sob Apr 02, 2005 7:47 pm

MMKS píše:Tak jsem se vrátil z reklamace, po té výměně rozvodů. Nebyl to nakonec přetočený zub, protože by to prý ani nenastartovalo. Nakonec to prý je ucpané nějaké ucpané hydro štelování ventilů. Prý jak se tam dala nová kladka, tak zmizla vůle a prý snad pomůýe výměna oleje, který by snad mohl odstranit ty usazeniny. Tak snad.


Ty vole tak to je sila tohle me nekdo tvrdit tak ho tim motorem protahnu od sani az k vejfuku.Takovyhle veci jsou jen vymluvy a nic vic.
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod MMKS » Sob Apr 02, 2005 8:13 pm

Dneska jsem měnil ten olej (BTW: pěkná mr...ačka. Jak to děláte vy ostatní, kteří neměříte 195 cm a nemáte ruky jak hajzlový pavouk, já jsem si musel ruku zlomit na třech místech abych se dostal k filtru). To co vyteklo bylo moc společného s motorovým olejem nemělo. Je tam teďka nový, ale že by klepání ustalo, tak to ani náhodou. Moje si to teď vzala na pařbu do Brna, tak je dost možné, že jsem tu naposledy, někde to rozstřelý a mám po starostech. Fatk se těším a mám hrůzu, až to v pondělí dovezu k tomu maníkovi co mi ho doporučil Luke a vynese verdikt.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod Black » Sob Apr 02, 2005 8:58 pm

MMKS píše:Dneska jsem měnil ten olej (BTW: pěkná mr...ačka. Jak to děláte vy ostatní, kteří neměříte 195 cm a nemáte ruky jak hajzlový pavouk, já jsem si musel ruku zlomit na třech místech abych se dostal k filtru). To co vyteklo bylo moc společného s motorovým olejem nemělo. Je tam teďka nový, ale že by klepání ustalo, tak to ani náhodou. Moje si to teď vzala na pařbu do Brna, tak je dost možné, že jsem tu naposledy, někde to rozstřelý a mám po starostech. Fatk se těším a mám hrůzu, až to v pondělí dovezu k tomu maníkovi co mi ho doporučil Luke a vynese verdikt.

Jestli to rozstřelí někde v Brně,tak mě dej vědět,budu mít další Mazdu :zerute: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MMKS » Sob Apr 02, 2005 9:18 pm

Jestli to rozstřelí někde v Brně, tak bude střelba asi i někde v Podivíně :pif :pif , Mazdu si nechám, až vylezu z basy tak to bude už skoro veterán (rozstřelený)
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť