Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

trhanie v nízkych ot.

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

trhanie v nízkych ot.

Poslaťod mildo » Sob Okt 17, 2009 9:00 pm

caute,mam323f BA 97´ a problém je že do 2000 ot mi trhá motor,nieje to nic trgické ale uz ma to sere,trvá to asi mesiac a neviem co toje.inak vsetko mam porobené neviem fakt co to bude.diagnostika ok,filtre,sviecky,kable,klapka,lambda ok... Najviac to je citit vmeste pri takej pomalej jazde,ono sa tak hupe to auto..ked pridám tak vpohode vsetko šlape ide pekne ,akurát okolo tých 2000 to trhá noo... asi musím jazdit len rýchlo :jo diky majte sa
Mazda 323f BA 1.5,z5
mildo
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 5:50 pm
Bydlisko: Piešťany
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Johny » Pon Okt 19, 2009 11:17 am

A co tak podtlak?
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sinister » Pon Okt 19, 2009 5:08 pm

Niečo podobne sa prihodilo aj mne pri nizkych otačkach mi začal cukať ako keby vynehaval jeden válec a pri väčších otáčkach už to bolo zrazu všetko ok a tak ako sa to objavilo tak to aj prešlo ale tiež by ma zaujímalo čo to mohlo byť ak by sa to chcelo opakovať :hmmhmm
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod sandydeejay » Uto Nov 03, 2009 12:09 pm

Ahoj chalani, som tu novy ale myslim ze kable od rozdelovaca ku svieckam to mozu robit kvoli prechodovemu odporu, ktory je pravdepodobne z vyssim prudom - pri vyssich otackach prekonany
Obrázok užívateľa
sandydeejay
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 9:45 pm
Bydlisko: BA a HR
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Casper » Uto Nov 03, 2009 8:26 pm

mne taketo nieco zacalo robyt Saxo po vymene sviecok (dal som tam NGK) motor trhal pri nizkych otackach vo vyssich vsetko ok, dal som sp5t stare Championky a motor bezi v pohode bezproblemov dalej
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod petacik » Uto Nov 03, 2009 10:39 pm

viewtopic.php?f=6&t=13627

Mne to robi taky. :jo

U mna je typicke, ze to ne pri studenom motore takmer nevydrzaniu, ked sa zohreje, omnoho lepsie.
Diagnostiku mam este pred sebou, ale neviem, co s tym.
Inak mam pred sebou aj emisnu, myslite, ze by som mohol neprejst?
P.
Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rainbow » Uto Nov 03, 2009 11:37 pm

Sice mi to netrhalo, ale tak 3-krat sa mi stalo, ze vo vlhkom pocasi motor bezal len na 3 valce, pri vyssich otackach sa pridal aj stvrty. Po vymene zapalovacich kablov a sviecok sa problem neopakoval.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Johny » Str Nov 04, 2009 8:08 am

No dobre tak moja skusenost.
Pri vymene vzduchoveho filtra som pocitoval problemy ze mi to trhalo s motorom pri jeho zohriati. Pokial bol studeny tak to bolo ofkej. To ale siel na sytic. Po par tyzdnoch som si vsimol jednu vyskocenu hadicku, ktoru ani za toho boha som nevedel kam s nou. Nakoniec som si vsimol na airboxe taky stuplik no a ona tam presne pasovala. Odvtedy mam pokoj. Bol to podtlak.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dopr » Str Nov 04, 2009 8:12 am

takhle me donedavna zlobila pritelkynina 121. Vyresila to vymena zapalovacich kabelu ;)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod petacik » Str Nov 04, 2009 8:55 pm

Co by stáli kable na tu moju?
Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dopr » Štv Nov 05, 2009 7:41 am

sorry, ale nejsem chodici katalog dilu. Kazdy kdo ma pristup na net si muze najit X cen na Y eshopech.
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sinister » Štv Nov 05, 2009 10:41 am

Johny píše:No dobre tak moja skusenost.
Pri vymene vzduchoveho filtra som pocitoval problemy ze mi to trhalo s motorom pri jeho zohriati. Pokial bol studeny tak to bolo ofkej. To ale siel na sytic. Po par tyzdnoch som si vsimol jednu vyskocenu hadicku, ktoru ani za toho boha som nevedel kam s nou. Nakoniec som si vsimol na airboxe taky stuplik no a ona tam presne pasovala. Odvtedy mam pokoj. Bol to podtlak.


takže ked mam vyhodeny celý airbox vdaka tomu že tam je športova šiška môže to byť aj tým? ale trhanie nie je pravidelne niekedy mi netrha vôbec niekedy len tak chvilkovo potom je to zas OK a všimol som si dobu kedy mi to chvilku trhalo vždy ked som natankoval (palivak aj všetky ostatné filtre su vymenene)
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Johny » Pia Nov 06, 2009 12:24 am

Mne chybal na Xedose box ktory sa nachadza dole pri kolese. Co to je to teda neviem ale ked som to tam nahodil tak auto zacalo inak reagovat na plyn. Nemusel som ho scasti vytacat aby mi nestrajkoval chod motora pri nizsich otackach. No a samozrejme po spravnom umiestneni hadicky od podtlaku ktory sa pri chode motora vytvara priamo v airboxe ide auticko tak ako ma. Myslim ze i miko613 nieco spekuloval s tou siskou.
mildo by sa konecne mal ozvat a vyjadrit co a ako pochodil
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mildo » Sob Nov 07, 2009 8:03 pm

nazdaaar :jupi ,no sak nic som neporiesil mam teraz ine problemy,ale auto ide jak hovado dobre,spotreba je dobrá..nic hrozné akurat to trosku trha v nizkych noo,a tak točím a točím :spik2 .chcem to zapichnut do garage a pocas dlhych zimnych vecerov vsetko pucen pucen a uvidime jak ten slepy povedal....majte sa
Mazda 323f BA 1.5,z5
mildo
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 5:50 pm
Bydlisko: Piešťany
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Klubo » Uto Nov 24, 2009 6:52 pm

Mne to robili kable na M6 tie som vymenil a pohoda.........
Mazda 6 2.3i sport
Obrázok užívateľa
Klubo
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pia Okt 02, 2009 4:46 pm
Bydlisko: Prievidza
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť