Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

čidlo ABS

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

čidlo ABS

Poslaťod brumm » Sob Okt 23, 2004 3:34 pm

sviti mi na palubovke čidlo ABS, to mi ani nevadilo, ale vcera prsalo a potreboval som rychlo zabrzdit a auto mi stocilo doprava. Ma to nieco spolocne s tou kontrolkou?
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod tgala » Sob Okt 23, 2004 4:00 pm

Podla mna pri dobre fungujucom abs by tu auto nemalo nikam stocit, jedine vtedy, ak otocis volantom. Mozno mas pokazene abs. Ale neviem, nech povie radsej Steve :o)
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Sob Okt 23, 2004 4:14 pm

brumm píše:sviti mi na palubovke čidlo ABS, to mi ani nevadilo, ale vcera prsalo a potreboval som rychlo zabrzdit a auto mi stocilo doprava. Ma to nieco spolocne s tou kontrolkou?


Svitici kontrolka jasne signalizuje neco spatneho se systemem ABS. A kdyz ti to stocilo doprava je mozny, ze ti nefunguje leva strana...coz je dost nebezpecny :(. Urcite bych s tim sel do servisu...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Sob Okt 23, 2004 4:28 pm

brumm píše:sviti mi na palubovke čidlo ABS, to mi ani nevadilo, ale vcera prsalo a potreboval som rychlo zabrzdit a auto mi stocilo doprava. Ma to nieco spolocne s tou kontrolkou?


No a ABS funguje nebo ne?To snad poznáš..I když svítící kontrolka značí že ne..V tom případě se ti zablokovaly kola na jedné straně (pravé) a táhlo ti to pak doprava..To ukazuje,že ti to brzdí nerovnoměrně,což je taky špatně..ABS by to sice dokázalo zkorigovat,ale za cenu prodloužení brzdné dráhy..
Takže šup s tím na válce na test brzd a pak do servisu aby zjistili co s tím ABS máš...
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Sob Okt 23, 2004 6:14 pm

A keď máš GE a trebalo by ti nejaké senzory, tak mám obidva zadné..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Sumko » Ned Okt 24, 2004 8:44 pm

Nemusis hned utekat do servisu. Mne tiez svietila kontrolka a ABS nefungovalo. Tak som si to zdiagnostikoval sam (kebyze mam s kazdou malickostou utekat do servisu tak som uz na mizine :) ). Po diagnostike som mal chybove hlasenie ze je zly pravy zadny senzor . Lenze ani to nemusi znamenat ze je naozaj zly. Ak je totiz zly spoj (niekde v konektori) tak chyba sa zapise do ECU a ABS sa prepne do "SAFE MODE" a nefunguje. Mozno si poviete ze aky to je bezpecny mod ked ABS nefunguje? No odpoved je: Radsej nech ABS nefunguje cele ako keby mali byt kontrolovane len tri kolesa a potom by to bola sranda. Diagnostiku si spravis jednoducho sam: Potrebujes ziarovku (alebo LED diodu + 1k odpor) na kablikoch,kratky kablik na prepojenie dvoch pinov v konektore nazvanom DIAGNOSTIC. Prepojis piny TBS a GND. Ziarovku alebo ledku pripojis na +B (+ pol) a na FBS pin. Potom otocis klucikom do polohy 2 (tak aby svietili kontrolky) a ziarovka ti vyblika chyby ulozene v ECU. Cislo chyby zistis jednoducho ked ziarovka svieti dlhsie (_)znamena to 10 a kratke bliknutia(.) su 1. Takze napr. cislo 16 by bolo _...... alebo cislo 20 _ _ Po vyblikani chyb sa to cele opakuje dokola. To ci mas naozaj zle cidlo zistis ked resetnes chyby ulozene v ECU. Je to kvoli tomu ze ked bolo to cidlo v minulosti zle a vymenene a nebolo resetnute ECU tak chyba ostava v pamati a ABS v safe mode. Reset spravis jednoducho. Ked ti vyblikava chyby tak 10x po sebe stupis na brzdu a potom zablika kontrolka ABS. Potom musis znovu zdiagnostikovat chybu a ked sa objavy znocu tak je to cidlo zle. Na brzbu musis stupat v sekudnovych intervaloch.
Chyby ABS:
11: Prave predne cidlo
12: Lave predne cidlo
13: Prave zadne cidlo
14: Lave zadne cidlo
15 Cidlo rychlosti
22: Poskodena hydraulika
51: Fail-safe relay
53: Motor or motor relay
61: ABS control unit

Takze vidis ze nemusi byt vzdy zle iba cidlo...
Ja som mal to zadne cidlo zle, kupil som ho na vrakoch za 1500, vymenil som ho zresetoval ECU a usetril kopec penazi. ABS funguje stale a bez problemov 8)
Obrázok užívateľa
Sumko
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Sob Dec 20, 2003 2:00 am
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Honza » Ned Okt 24, 2004 9:03 pm

Sumko píše:Nemusis hned utekat do servisu. Mne tiez svietila kontrolka a ABS nefungovalo. Tak som si to zdiagnostikoval sam (kebyze mam s kazdou malickostou utekat do servisu tak som uz na mizine :) ). Po diagnostike som mal chybove hlasenie ze je zly pravy zadny senzor . Lenze ani to nemusi znamenat ze je naozaj zly. Ak je totiz zly spoj (niekde v konektori) tak chyba sa zapise do ECU a ABS sa prepne do "SAFE MODE" a nefunguje. Mozno si poviete ze aky to je bezpecny mod ked ABS nefunguje? No odpoved je: Radsej nech ABS nefunguje cele ako keby mali byt kontrolovane len tri kolesa a potom by to bola sranda. Diagnostiku si spravis jednoducho sam: Potrebujes ziarovku (alebo LED diodu + 1k odpor) na kablikoch,kratky kablik na prepojenie dvoch pinov v konektore nazvanom DIAGNOSTIC. Prepojis piny TBS a GND. Ziarovku alebo ledku pripojis na +B (+ pol) a na FBS pin. Potom otocis klucikom do polohy 2 (tak aby svietili kontrolky) a ziarovka ti vyblika chyby ulozene v ECU. Cislo chyby zistis jednoducho ked ziarovka svieti dlhsie (_)znamena to 10 a kratke bliknutia(.) su 1. Takze napr. cislo 16 by bolo _...... alebo cislo 20 _ _ Po vyblikani chyb sa to cele opakuje dokola. To ci mas naozaj zle cidlo zistis ked resetnes chyby ulozene v ECU. Je to kvoli tomu ze ked bolo to cidlo v minulosti zle a vymenene a nebolo resetnute ECU tak chyba ostava v pamati a ABS v safe mode. Reset spravis jednoducho. Ked ti vyblikava chyby tak 10x po sebe stupis na brzdu a potom zablika kontrolka ABS. Potom musis znovu zdiagnostikovat chybu a ked sa objavy znocu tak je to cidlo zle. Na brzbu musis stupat v sekudnovych intervaloch.
Chyby ABS:
11: Prave predne cidlo
12: Lave predne cidlo
13: Prave zadne cidlo
14: Lave zadne cidlo
15 Cidlo rychlosti
22: Poskodena hydraulika
51: Fail-safe relay
53: Motor or motor relay
61: ABS control unit

Takze vidis ze nemusi byt vzdy zle iba cidlo...
Ja som mal to zadne cidlo zle, kupil som ho na vrakoch za 1500, vymenil som ho zresetoval ECU a usetril kopec penazi. ABS funguje stale a bez problemov 8)


Zajímavej návod..To by se mohlo hodit na web k tomu co už tam je.. :)
Ovšem nic to nemění na tom,že mu to táhne ke straně,takže na válce by zajít měl...
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Suky » Ned Okt 24, 2004 9:13 pm

Sumko, nemáš k té diagnostice ještě více informací?
Vím že někteří jsou schopni se u některých vozů připojit sami k počítači.
Naposledy upravil Suky dňa Štv Okt 28, 2004 3:42 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 25, 2004 12:14 am

Sumko, nechcelo by sa ti napisat cely clanok aj pekne s obrazkami a tak, proste co mozes a dali by sme to na web do servisu k ostatnym clankom? Dik...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sumko » Pon Okt 25, 2004 12:23 am

Daju sa diagnostikovat problemy:
Motora
ABS
Klimatizacie
Airbagov
Tempomatu

Podla vybavy samozrejme.
Ja som si takto diagnostikoval motor a ABS.
Tak napr. ked za behu motora odpojis kabel od nejakeho senzora tak sa chyba zapise do pamate a po opatovnom pripojeni konektora chyba nezmizne ale zostane zapisana v pamati.
Viem ze chyby motora sa daju resetnut ked odpojis - pol baterie a stlacis brzdovy pedal na 2 minuty.Niekde sa uvadza ze treba mat otvorene vodicove dvere.Tak preistotu robim oboje naraz. :)

Podla neoverenych informacii by novsie Mazdy (95+) mali mat CEL (check engine light). Je to kontrolka chyb na pristrojovke, takze odpada povinnost pichat vlastnu ziarovku do diagnostickeho konektora.(Vyblika chyby priamo na pristrojovke). Inak v servise nerobia nic ine len pocet bliknuti sa prenasa do pocitaca ktory hned ukazuje chybu.
Obrázok užívateľa
Sumko
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Sob Dec 20, 2003 2:00 am
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Sumko » Pon Okt 25, 2004 12:26 am

to TomAnt: Velmi rad a nevadilo by ti keby to bolo v anglictine?
Obrázok užívateľa
Sumko
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Sob Dec 20, 2003 2:00 am
Bydlisko: Trnava

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 25, 2004 8:56 am

Nie, my uz to nejak poprekladame :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.


Poslaťod Jojo » Štv Máj 25, 2006 2:18 pm

Ma niekto volne ABS cidlo na GFko? Lave zadne.. Pripadne vie niekto kde ho kupit lacnejsie nez v Autopalace za 3200Kc???
Jojo MAZDA 626 GF 2.0i 85kW 1998
Jojo
Prispievateľ
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Pon Sep 12, 2005 4:17 pm
Bydlisko: Žilina, SR

Poslaťod Suky » Štv Máj 25, 2006 3:56 pm

Jojo píše:Ma niekto volne ABS cidlo na GFko? Lave zadne.. Pripadne vie niekto kde ho kupit lacnejsie nez v Autopalace za 3200Kc???
Mám jedno - vadné :lol
Můj dvorní dodavatel ND nenašel náhradu, jedině originál za 3 060 Kč.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť