Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Banská Bystrica

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Banská Bystrica

Poslaťod Michal 4WS » Štv Feb 02, 2006 2:28 pm

:suns Nazdar ľudia :suns
Boli ste už niekto z vás v servise MAZDA (aj Hyundaj) AUTOFÓRUM v Banskej Bystrici, aké sú vaše poznatky? :o)
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Bootleg » Štv Feb 02, 2006 3:19 pm

Bol som tam, ked som si chcel na svojej 626 GE dat opravit hrdzu na prednych stlpikoch, dvakrat som tam siel z PO zbytocne, ked mi tvrdili, ze uz maju diely na sklade a neboli. Takze tolko moje skusenosti.. Dalsie nastastie nemam.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod radino » Pia Feb 03, 2006 4:29 pm

Dal som si tam robit lakovacku dveri a blatnika co mi daky dobrak doskriabal klucom a tiez menit letne za zimne. Vsetko bolo v poriadku ako sa dohodlo a bez problemov.

Prave mi ukazuje tachometer 19200 takze tiez rozmyslam kam zajdem. V BB som mazdu kupil tak to tam asi aj skusim :koule
radino
Opytovateľ
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned Apr 17, 2005 2:07 pm

Poslaťod radino » Štv Feb 16, 2006 12:39 pm

tak mam za sebou servis v autoforum BB. Hodil som tam karu a po hodke a pol zavolali ze hotovo. Platil som 4800sk s dph. Pri vymene oleja som nebol a ani som o to nestal, len som si potom skontroloval palicku ci je biely olej. Menily aj vzduchovy filter, asi bol zaspineny. (to uz teraz nezistim, v papieroch sa pise ze kontrola filtra.) Nedal som si robit geometriu to si dam az na jar po prezuti na letne. (to by bola dalsia 1000 navyse)


Od vtedy odjazdenych 500km a zatial neodpadol ani olejovy filter a ani nic ine tak snad to porobily dobre. :o)

Takze som spokojny a uz po 2x ma nesklamali.
radino
Opytovateľ
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned Apr 17, 2005 2:07 pm

Poslaťod Michal 4WS » Štv Máj 04, 2006 4:26 pm

No takže včera som absolvoval VOPRED dohodnutú a objednanú kontrolu s CICOU - diagnostiku cez PC.
Dohodol som sa s ním ešte predtým na 13"00 , cena by mala byť okolo 300-400SKK a trvanie cca pol hodinu..Prišiel som tam o 13"15 odovzdal som kľúče a ešte som ho aj poprosil o nastavenie svetiel. I išiel som do showroom -u. Mazdička vošla do garáže (dielne) o 13"50 !!!!! Nemohol som pri tom ani byť - že majiteľovy to vadí. Pohoda. Zatiaľ som si pozrel novú M6 a M3, M2. O 14"30 doniesol kľúče mechanik aj s dákym papierom, ale nemal ich komu odovzdať (chlapík odyšiel s dákym autom na STK - dozvedel som sa to len z počutia) tak ich položil iba na pult a odyšiel. Chlap sa vráril o 14" 50 (!!!) kedy už zákazku prebral druhý.
Výsledok super : chyby žiadne, lamda aj kat v pohode a svetlá nastavené.
:shock CENA : 950 SKK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock
Neviem či som ja divný alebo čo ?!
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Bootleg » Štv Máj 04, 2006 6:48 pm

No co, svetla nastavia za 5 minut, na diagnostiku treba takisto par minut a zaplatil si dve hodiny, klasika.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 10:20 pm

Steve píše:No co, svetla nastavia za 5 minut, na diagnostiku treba takisto par minut a zaplatil si dve hodiny, klasika.


Ono, treba sa ale na to pozriet aj z druhej strany...

Nejde o to ze to trva vsetko par minut. Ale ide aj o to ze dany clovek vie, kde a co ma robit aby to bolo za tych par minut hotove, takisto aby to mal s cim spravit, co prave pri diagnostike nie je najlacnejsia zalezitost... Podla mna ta cena je normalna, aspon to co za to pytaju servisy bez ohladu na znacku tu v BA...

To ako keby si chcel platit doktora casovo (v realnom kapitalizme)... On na teba pozrie, predpise liek, ktory ta vylieci... Cele mu to trva povedzme 5 minut. To mu akoze chces dat hodinovu sadzbu a das mu z toho len za tych 5 minut? CO sa stane nabuduce? Vysetrenie potrva x-krat tolko, aby ti mohol zaratat tu sumu, co je ten vykon hodny... suma sumarum, oberie teba aj seba o cas...

To iste je so servisom... Proste ked ten pristroj na diagnostiku stoji pol melona a viac, tak to musi zaplatit zakaznik. Alebo ho v tom servise, pripadne ziadnom nebudu mat vobec... Chapeme sa?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zuzana » Štv Máj 04, 2006 11:19 pm

Lenze ked sa s niekym vopred dohodnes na case a cene opravy a v skutocnosti sa to "prudko predlzi(ten cas) a predrazi (dohodnuta cena) tak si myslim, ze to v poriadku nie je. :twisted
A "kuskovanie" hodin jednotlivych "odbornikov"? Aj tak si vzdy daju zaplatit za celu hodinu 8-) to su vlastne skusenosti a hlavne moje (ved ako inak ked vlastne, vsakze ):jamaica
Obrázok užívateľa
Zuzana
VIP 2007
 
Príspevky: 1089
Registrovaný: Štv Aug 11, 2005 1:16 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 11:29 pm

No, dohodli sa na cene za diagnostiky, zvysok bolo dofakturovanie nastavenia svetiel... cenu neriesim... Nepaci sa mi to tiez, ale mam dojem ze je to koser...

Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Štv Máj 04, 2006 11:35 pm

TomAnt píše:
Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...


Lebo to uz by si museli lamat hlavicku ako ta okaslat.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 11:36 pm

Doktor píše:
TomAnt píše:
Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...


Lebo to uz by si museli lamat hlavicku ako ta okaslat.


No jo, ja viem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:37 pm

Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...

Tuto otazku si kladiem aj ja a neviem, kde by som mohol ist do servisu s tym, ze mozem byt pri vymene oleja a filtra. Prehliadka po 60t km sa blizi a potrebujem nejaky autorizovany servis, ktory toto umoznuje. Kvoli tomu som ochotny ist aj dalej od BA, len stale neviem kam.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod tgala » Štv Máj 04, 2006 11:39 pm

Lubos1 píše:
Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...

Tuto otazku si kladiem aj ja a neviem, kde by som mohol ist do servisu s tym, ze mozem byt pri vymene oleja a filtra. Prehliadka po 60t km sa blizi a potrebujem nejaky autorizovany servis, ktory toto umoznuje. Kvoli tomu som ochotny ist aj dalej od BA, len stale neviem kam.


Skus Trencin. Vybavime. Snad
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kris » Štv Máj 04, 2006 11:41 pm

TomAnt píše:No, dohodli sa na cene za diagnostiky, zvysok bolo dofakturovanie nastavenia svetiel... cenu neriesim... Nepaci sa mi to tiez, ale mam dojem ze je to koser...

Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...


V principe mohol..ale nebolo by ovela lepsie keby si byt nemusel?

Jednak ty neminies tan cas pasivne vysedavanim a jednak sa technikovi lepsie robi...

Spravne riesenie je moralka a kvalita vo firme na urovni ..nie kontrolovanie sa navzajom.

Mne sa tiez zle robi ked mi vysedava zakaznik vedla a pyta sa kolosalne nezmyselne otazky ze kedy to uz bude a co prave robim a ci mu to viem v skratke vysvetlit...ja sa prave vtedy snazim nakopnut Bluethoot zbernicu tak aby zdetekovala ten modem co je v nokii 6320..a vypinam servis ktory je zaveseny an virtualnom COM6 porte, ktory to cele blokuje - no a vysvetli toto zakaznikovi...
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 11:45 pm

Jo, je zle ze sme v takom stave ze zakaznik chce servis radsej kontrolovat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron