Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Podsvietenie pristrojov

Tuning interiérových častí.

Moderátor: George

Poslaťod Bootleg » Str Máj 25, 2005 4:08 pm

Nove poznatky o pristrojovke na GE: Podsvietenie ovladania ventilacie sa da zmenit velmi lahko, staci vymenit tri ziarovky na zadnom paneli a vo zvolenej farbe budu svietit aj napisy a aj tlacitka. Problem je s podsvietenim hlavnych pristrojov, tie ani po vymene ziaroviek nebudu svietit inak. Totiz podklad pod pristrojmi je zo zeleneho priehladneho plastu, treba kupit nove podklady pristrojov, najlepsie transparentne, aby sa dala pouzit akakolvek farba napr. LED diod. Pripadne aj nechat povodne podklady, ale doladit diody tak, aby vysledne svetlo bolo podla predstav.. Mal som pristroje rozobrate pred par dnami, trochu som to studoval a skusal.. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Str Máj 25, 2005 4:22 pm

Ale Cajnik tu má pěkný fotky modrýho podsvícení diodama, radost pohledět. Jenže u nás jsem tyhle diody nesehnal, jen nějaký obrovský, padesát Kč za kus (ale shořela stejně dobře jako za pět kaček!). A slíbil návod jak a kam je nacpat, takže už se mi ani nechce popáté měnit tu žárovku u topení, nejradši bych tam zrovna nacpal tu diodu.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod cajnik » Štv Máj 26, 2005 8:22 am

Pavel Rittich píše:Ale Cajnik tu má pěkný fotky modrýho podsvícení diodama, radost pohledět. Jenže u nás jsem tyhle diody nesehnal, jen nějaký obrovský, padesát Kč za kus (ale shořela stejně dobře jako za pět kaček!). A slíbil návod jak a kam je nacpat, takže už se mi ani nechce popáté měnit tu žárovku u topení, nejradši bych tam zrovna nacpal tu diodu.


Vsetkym sa ospravedlnujem. Navod uz davam dohromady. Ak ma niekto zaujem o tie diody poslite mi na ss adresu a pocet kusov. Objednam ich a nasledne Vam ich poslem. Peniaze vyriesime potom na nejakom stretku....
Mazda 626 GD 2,0i sedan
Xedos 9 V6 2,3 Miller Cycle Engine 211hp
Obrázok užívateľa
cajnik
Komunikátor
 
Príspevky: 996
Registrovaný: Štv Jan 20, 2005 2:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jún 15, 2005 10:53 am

Ahoj Cajnik. Prosímtě, psal jsem Ti SZ ohledně těch diod, ale nejsem si jistej jestli jsi ji dostal, tak se pro jistotu připomínám (od 1. do 15.7. budu mít dovolenou a kdyby to vyšlo, chtěl bych se pustit do toho podsvícení). Jak jsi na tom s návodem, bude?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Str Jún 15, 2005 11:11 am

Pavel Rittich píše:Ahoj Cajnik. Prosímtě, psal jsem Ti SZ ohledně těch diod, ale nejsem si jistej jestli jsi ji dostal, tak se pro jistotu připomínám (od 1. do 15.7. budu mít dovolenou a kdyby to vyšlo, chtěl bych se pustit do toho podsvícení). Jak jsi na tom s návodem, bude?


Navod mam uz ja nejaky ten tyzden, dva v maily, len som sa k tomu stale nedostal. Sorrrrrrrrrrry. Ale posnazim sa.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Jún 15, 2005 11:17 am

Takze aspon takto, kym z toho spravime clanok na web

Osvetlenie pristrojovky od Cajnika
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod fox17 » Uto Jan 03, 2006 8:01 pm

Moja Mazdicka vyzera v noci takto, ale fotka je trosku viac rozmazana...
Obrázok
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Zdenko » Str Jan 18, 2006 9:31 pm

..skusim aj ja tie gumicky
Zdenko
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 1:18 pm

Poslaťod whitex » Str Jan 18, 2006 10:01 pm

Zdenko píše:..skusim aj ja tie gumicky

srry. Už si nepamatuju co přesně se tady řesilo a neche se mi to znovu číst...
Jaký gumičky? Jeslti myslíš takový ty barevný "olačky" co navlíkneš na žárovku a ta má svítit barvou tý gumičky, tak ej to ztráta času...
Přesně tyhle gumičky mám modré na těch malých 5W skleněnkách, co jsou v parkovačkách a na osvětlení SPZ... Dla sem tam dvě gumčky na každou skleněnku a stejně to svítí modrozeleně...
Jako funguje to, ale zdaleka to není to co bych si přál... Proto čekám jak dopadne ten slíbený návod a pak se pustím i do rozebírání palubky...
-Kdyby měl někdo zájem o fotku těch parkovaček, či SPZ, můžu dodat, ale nenít to ono... Je to slabota...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod agacko » Ned Feb 03, 2008 1:36 pm

JAsne jeto pohoda podsvietit to,neni to nič tažke. Yožen len vysokosvietive ledky-(parkovačky),a vimen ich za tie obyčajne zo zelenymi navlekmi.Bezproblemov funguju aj zo stmievačom. je to super. :jupi
agacko
Prispievateľ
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Sob Feb 02, 2008 2:37 pm

Poslaťod marcus » Pia Feb 08, 2008 10:48 am

Anonym_S píše:Na 626-ke mám za prístrojovkou biele žiarovky so zelenými návlekmi, originál od výroby. Takže možno stačia len nové návleky modrej farby..


Este je na folii zo zadnej strany zelený povlak ten treba oskrabat alebo dat odlakovacom dole a potom ziarovky vymenit za diody
Obrázok užívateľa
marcus
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Sep 17, 2006 9:22 am

Poslaťod marcus » Pia Feb 08, 2008 10:52 am

Teda aspon na BJ je to tak :ho:
Obrázok užívateľa
marcus
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Sep 17, 2006 9:22 am

Predchádzajúci

Späť na Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť