Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zarovky do palubky

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Zarovky do palubky

Poslaťod Proky » Pon Sep 19, 2005 3:05 pm

MAm mazdu 626 GE r.v 92,

chtel jsem se zepatat kde sezenu ty male zarovky do podsviceni ovladacu odelsy mi tri.
Proky
 

Poslaťod Harry FE3 » Pon Sep 19, 2005 7:24 pm

Na GD stojí 180,- jedna,jinde je neseženu.Jedině je nějak nahradit za jiný.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Jojo » Uto Sep 20, 2005 9:48 am

Ake ziarovky do podsvietenia potrebujes? Teda resp. do ktorej casti, podsvietenie tlacitok (napr. hmlovky alebo vyskove nastavenie svetiel) alebo do nejakej inej casti palubovky?
Jojo MAZDA 626 GF 2.0i 85kW 1998
Jojo
Prispievateľ
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Pon Sep 12, 2005 4:17 pm
Bydlisko: Žilina, SR

Poslaťod Jarda T » Uto Sep 20, 2005 9:52 am

Žárovky do palubovky se dají sehnat naprosto běžně.Jakýkoliv prodejce autožárovek je má v nabídce.Stačí se podívat na internetové prodejce aje jich tam plno. Nebo já jsem je také kupoval v prodejnách s elektrosoučástkami (GM elektronik, GES elektronik a pod.) Před asi osmi lety jsem se ptal v Mazdě na žárovičku do kontrolky a chlápek mi řekl cenu 270,-kč bez daně, tak jsem mu poděkoval za informaci a šel jsem do již zmíněného obchodu s el.součástkama a koupil jsem si tu žárovičku za 8,50kč i s daní.V palubovkách a osvětlení spínačů se používají v zásadě asi čtyři druhy žárovek,nezáleží jestli je to GC GD GE nebo xedos. Žárovky celoskleněné automobilové T10 o10,3mm asi 12 korun, dále T5 o5mm asi 10korun
dále žárovky T4 s drátovými přívody o 4,2 a 5,3mm asi 8 korun Posledně zmiňované žárovky jsou ty menší co jsou v plastovám soklíku který se nasadí do díry pro žárovku a pootočí o čtvrt otáčky. Takováto vadná žárovka se dá lehce s toho soklu vyndat a provléct drátky nové žárovky ohnout podle původní a přebývající drátek odstřihnout.Takže kdo kupuje žárovky originál je blázen, nebo má moc peněz.Všechny se dají v pohodě sehnat do 12,-korun max.
Jarda T
 

Poslaťod Hosť » Uto Sep 20, 2005 10:12 am

Suhlasim.. mne chybali (boli vypalene) ziarovecky vo vypinacoch na hmlovky (predne, zadne), su to asi tie najmensie, velkost myslim 4mm na vysku a priemer asi 2mm, nekupoval som ich prave v elektronike (nenapadlo ma to), ale kupil som ich v normalnej mototechne kde ma stali 15Sk za kus (co je takmer ta ista cena).. Verim tomu ze v elektronike ich maju urcite este lacnejsie (tych 8Kc je realnych)...
Hosť
 

Poslaťod Harry FE3 » Uto Sep 20, 2005 12:31 pm

Já jsem teda všechny nesehnal.Jsou tam ty,jak jsi psal,které pootočíš,ty se sehnat dají.A pak tam jsou nějaký mini,který tam zasadíš-jsou v takové gumě,která leze do spínače asi 2cm (např v tempomatu v GD) a ty jsem nesehnal.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Jarda T » Uto Sep 20, 2005 1:30 pm

Harry FE3 píše:Já jsem teda všechny nesehnal.Jsou tam ty,jak jsi psal,které pootočíš,ty se sehnat dají.A pak tam jsou nějaký mini,který tam zasadíš-jsou v takové gumě,která leze do spínače asi 2cm (např v tempomatu v GD) a ty jsem nesehnal.

Ty patice jsou každá trochu jiná ale žárovky stejné. Je potřeba tu žárovičku s toho vyndat a dát novou. Ty malé žárovky mají drátové vývody (vesměs)a ostatní celoskleněné jsou v patici pouze zasunuté.Někdy jdou dost těžko vytáhnout.
Jarda T
 

Poslaťod Joshuax » Str Sep 21, 2005 11:00 am

Kdyz jsme u tech zarovek , kde sezenu nejakej seznam jake mam v aute zarovky ? :)
Tak jsem si rikal ze nemam zadne nahradni v aute a vlastne ani nevim co si tam mam poridit...
Diky
MAZDA 323 / 1996
Obrázok užívateľa
Joshuax
Pisateľ
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Sob Aug 20, 2005 7:11 pm

Poslaťod Proky » Str Sep 21, 2005 1:21 pm

Tak jsem objednal pre internet z Velkoobchodu tyto zarovky, myslim, ze jsou nejvice podobne tem, ktere tam jsou.
Zde je odkaz + foto, diky za zkouknuti.

http://eos.ges.cz/peosc.asp?menu=rejstr ... v=BRBRBRX3Žárovky+a+příslušenstvíBRBRBRX4Žárovky+miniaturní+xxprmzz3.15mm,+s+drátovými+přívody&obr=LAMP3211&tpobr=&poznamka=
Proky
 

Poslaťod Jarda T » Str Sep 21, 2005 1:55 pm

Proky píše:Tak jsem objednal pre internet z Velkoobchodu tyto zarovky, myslim, ze jsou nejvice podobne tem, ktere tam jsou.
Zde je odkaz + foto, diky za zkouknuti.

http://eos.ges.cz/peosc.asp?menu=rejstr ... v=BRBRBRX3Žárovky+a+příslušenstvíBRBRBRX4Žárovky+miniaturní+xxprmzz3.15mm,+s+drátovými+přívody&obr=LAMP3211&tpobr=&poznamka=

Ano to jsou ty správné žárovičky.Za tuto chtěli v mazda AB auto v Brně 270,- bez DPH
Jarda T
 

Poslaťod Proky » Str Sep 21, 2005 4:41 pm

Jedna zarovka stoji asi 5 KC, jen termin dodani je 5 tydnu :o))))
No co pockam.
Proky
 

Poslaťod Jojo » Str Sep 21, 2005 6:10 pm

Mno tak to si mal radsej zbehnut do nejakeho elektra alebo tej mototechny, lebo 5 tyzdnov by sa mi teda fakt nechcelo cakat, som zvedavy kolko ta bude stat postovne, resp. doprava, a to myslim ze nejake 2-3Kc naviac za kus nestoji.. :nene
Jojo MAZDA 626 GF 2.0i 85kW 1998
Jojo
Prispievateľ
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Pon Sep 12, 2005 4:17 pm
Bydlisko: Žilina, SR

Poslaťod Proky » Štv Sep 22, 2005 9:01 am

Tak mi dnes volali, zarovky jsou na sklade zitra je mam :o))))
Proky
 

Poslaťod Harry FE3 » Štv Sep 22, 2005 11:08 am

To je super,že jste to našli!Ten okaz na ty stránky bych dal někam viditelněji.Třeba tam,kde byly vškerý stránky na díly na Mazdy,nebo tak.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Proky » Štv Sep 29, 2005 8:04 am

Zarovky vymeney a vse pasuje a sviti jako o vanocich:o))))
Proky
 

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť