Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vymena oleja

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

vymena oleja

Poslaťod PUMA » Uto Júl 26, 2005 11:27 pm

Mazdar,
poradte mi prosim, chystam sa vymenit olej na 323 BA, 96, 1.5, 130 000km, a neviem aky tam lial majitel predtym....viem, ze v niektorom fore to uz bolo rozoberane a oleje je mozne miesat akekolvek....ale aky by ste mi poradili ????
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Uto Júl 26, 2005 11:35 pm

PUMA píše:Mazdar,
poradte mi prosim, chystam sa vymenit olej na 323 BA, 96, 1.5, 130 000km, a neviem aky tam lial majitel predtym....viem, ze v niektorom fore to uz bolo rozoberane a oleje je mozne miesat akekolvek....ale aky by ste mi poradili ????
Já bych doporučila polosyntetiku 10W-40,dřív jsem dávala Castrol Magnatec a teď dávám kanadský olej 76 a s oběma mám jen ty nejlepší zkušenosti :jo . Dávám ho do obou Mazdiček. Předtím byl v GD minerál a nebylo to nic moc a hlavně v zimě tím dost trpěla a v GF je od počátku polosyntetika :jo .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 26, 2005 11:51 pm

S olejom ti najlepsie poradi Milan... mne nalial, teda spolu sme naliali do Xedosa olej Petro-Canada European Synthetics 5W-40 zatial nemam ziadne vyhrady (co som napriklad voci Castrolu okamzite mal). V GDcku mam Shell Helix Super 15W-40, taktiez maximalna spokojnost...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PUMA » Štv Júl 28, 2005 10:38 pm

o takych olejoch som ani nepocul :ho: Akurat ten Castrol MAgnatek poznam...ale moc drahy....asi tam, dam Madit Prima...plnesynteticky teraz neviem ci 5W alebo 10W - 40
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » Pia Júl 29, 2005 12:07 am

kupim si 323-ku, a setrim na oleji.... ja k tomu nemam co dodat....
do mazdy, co je taka hakliva na tlak oleja...
Hosť
 

Poslaťod Black » Pia Júl 29, 2005 12:09 am

Anonymous píše:kupim si 323-ku, a setrim na oleji.... ja k tomu nemam co dodat....
do mazdy, co je taka hakliva na tlak oleja...

Přesně tak svatá pravda :angelnot: :jo .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 29, 2005 12:10 am

Daj tam ten Madit a mozme uzatvorit stavku, ci ti zacnu klepat dvihatka uz po dvoch, alebo az po troch mesiacoch....
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pia Júl 29, 2005 12:13 am

TomAnt píše:Daj tam ten Madit a mozme uzatvorit stavku, ci ti zacnu klepat dvihatka uz po dvoch, alebo az po troch mesiacoch....

Možná i dřív :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Júl 29, 2005 5:24 am

TomAnt píše:Daj tam ten Madit a mozme uzatvorit stavku, ci ti zacnu klepat dvihatka uz po dvoch, alebo az po troch mesiacoch....

Ja by som to uzatvoril do 1.000km :mrk
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Sob Júl 30, 2005 11:19 pm

asi by ste prehrali....otec ma Mazdu 323 a leje tam uz 5 rokov Madit Prima...a v pohode......tak co tam mam teda naliat ja?????
Poradte teda kvalitny olej, ale taky co zozeniem bezne v obchode. Ten Castrol Magnatek je lepsi ako Madit......minule tu ale niekto nan nadaval.....nalejem tam fritovaci a bude pokoj :ho:
Hosť
 

Poslaťod majki » Sob Júl 30, 2005 11:30 pm

Anonymous píše:asi by ste prehrali....otec ma Mazdu 323 a leje tam uz 5 rokov Madit Prima...a v pohode......tak co tam mam teda naliat ja?????
Poradte teda kvalitny olej, ale taky co zozeniem bezne v obchode. Ten Castrol Magnatek je lepsi ako Madit......minule tu ale niekto nan nadaval.....nalejem tam fritovaci a bude pokoj :ho:


Shell z rady Helix Super...
Petro canada je docela nedostatkovy zbozi :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PUMA » Sob Júl 30, 2005 11:47 pm

Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Sob Júl 30, 2005 11:51 pm

PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PUMA » Ned Júl 31, 2005 12:01 am

Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tgala » Ned Júl 31, 2005 12:03 am

PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:



No prezrat na ktorej Shellke je pekna predavacka, nech ju idem kuknut ;-)
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron