Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rezebrání palubní desky

Diskusie k článkom publikovaným na webe...

Rezebrání palubní desky

Poslaťod TomAnt » Štv Dec 23, 2004 10:24 am

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Júl 18, 2005 1:50 pm

O dovolené jsem se na chaloupce dostal i na výměnu žárovek za diody. Montáž a demontáž palubky díky Majkiho návodu proběhla sqěle. Ten náhon tachometru jsem musel rozpojit až při zpětné montáži, protože když jsem měl ruku za kapličkou, byl už náhon na připojení příliš krátký. Zajímavý bylo, že se to při demontáži rozpojilo samo, zřejmě před rokem prodávající nasadil náhon špatně. Kdoví proč :spik2 ? Ale je fakt, že rozpojení náhonu tachometru je tak přístupný a snadný, že se člověk ani neumaže.
S diodama jsem měl smůlu. Nesehnal jsem ty co Cajnik. Sehnal jsem nějaký dražší, taky vysokosvítivý na 12 V, ale až když mi první tři shořely, došlo mi že limit 20mA tam nebyl psanej pro srandu. Nakonec jsem je připojil na trafo s plynulou regulací, zapojil voltmetr a ampérmetr a tak dlouho zkoušel odpory, až to při 12-14 V svítilo jak má i při předepsaném proudu. Diody s odporem se do patice vejdou podstatně hůř, nakonec jsem ty fousy zapatlal plastem z tavný pistolky, aby se nedotýkaly. S trafem připojeným do palubky jsem vyzkoušel polaritu, aby diody opravdu svítily a pak jsem palubku namontoval zpátky. Celkem devět vysokosvítivých diod, který jinak usvítily celý obývák, má problém tu palubku prosvítit. Výsledek je o něco slabší než původní osvětlení a to jsem zjistil, že mi svítily jen dvě žárovky místo tří.
btw: Víte někdo, jak silný žárovky v tý palubce byly? Není na nich vidět kolik watů měly. Kdybych je ještě někdy dával zpět, nerad bych ten plast přehřál.
Taky jsem objevil Ameriku: osvětlení spínačů pro výstražné osvětlení, mlhovku, zadní stěrač a zadní ostřikovač zajišťují maličký pidižárovky v plastový patici, které jsou do těch spínačů zasazený zboku, takže se dají vyměnit jen když se spínač vymontuje z rozebraný palubky. Jak mají být silný jsem nezjistil taky.
Závěr: palubka svítí slabě namodrale, ale rafičky vidět jsou a na budíkách jsou vidět hodnouty, které nejsou v červeném což odpovídá mému stylu jízdy. Až budu vědět co je to za žárovky tak je koupím, počkám až mi v zimě začne to osvěltení lízt na nervy a pak to vyměním.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Harry FE3 » Pon Júl 18, 2005 3:45 pm

Žárovky origo mají myslím 3W,kdyz tam dáš 5W nebude to podle mě až tak vadit.Jinak ty maličký ve spínačích,jak jsi psal se podle mě jinde než v Mazdě sehnat nedají a ti buz... za to budou chtít takový love,že na to radši kašlu...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Pavel Rittich » Str Júl 20, 2005 7:21 am

Harry FE3 píše:Žárovky origo mají myslím 3W,kdyz tam dáš 5W nebude to podle mě až tak vadit.Jinak ty maličký ve spínačích,jak jsi psal se podle mě jinde než v Mazdě sehnat nedají a ti buz... za to budou chtít takový love,že na to radši kašlu...

Včera jsem se byl mrknout u nás v mototechně. Všechny žárovky maj, ty 3W za 13,-Kč, ty malý za 40,- Kč. S ohledem na tu cenu jsem zatím ty malý nekoupil, nejdřív je z těch spínačů vytáhnu a vezmu jednu sebou, v těch malých mají asi tři velikosti, tak abych nekoupil špatně.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod George » Str Júl 20, 2005 8:30 am

Musíš koupit vysocesvítiví rozptylový. Pokud si koupil bodovky tak je možná problém tam.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Júl 20, 2005 9:14 am

Může mi někdo ze znalců GF/GW říci, která kontrolka signalizuje otevřené dveře?

Myslím že to byla silueta auta s klíčem.

Nesvítí. Horší bylo, že jsem rozebral palubovku a našel jsem oproti všem kontrolkám nějakou žárovečku s paticí, ale zrovna ta kontrolka auta s klíčem neměla odpovídající žárovku.

Podotýkám, že dveřní spínač funguje.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Enzo » Str Júl 20, 2005 9:15 am

kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Str Júl 20, 2005 9:18 am

Silueta auta s klúčom je imobilizer.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Harry FE3 » Str Júl 20, 2005 10:24 am

Pavel Rittich píše:
Harry FE3 píše:Žárovky origo mají myslím 3W,kdyz tam dáš 5W nebude to podle mě až tak vadit.Jinak ty maličký ve spínačích,jak jsi psal se podle mě jinde než v Mazdě sehnat nedají a ti buz... za to budou chtít takový love,že na to radši kašlu...

Včera jsem se byl mrknout u nás v mototechně. Všechny žárovky maj, ty 3W za 13,-Kč, ty malý za 40,- Kč. S ohledem na tu cenu jsem zatím ty malý nekoupil, nejdřív je z těch spínačů vytáhnu a vezmu jednu sebou, v těch malých mají asi tři velikosti, tak abych nekoupil špatně.



To se tedá máš chlape!U nás jsem je ještě neviděl ty maličký!
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Júl 20, 2005 10:49 am

Jestli si vzpomínám, tak je tam přímo silueta auta s otevřeným dvířkem.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Str Júl 20, 2005 10:57 am

Suky píše:Může mi někdo ze znalců GF/GW říci, která kontrolka signalizuje otevřené dveře?

Myslím že to byla silueta auta s klíčem.

Nesvítí. Horší bylo, že jsem rozebral palubovku a našel jsem oproti všem kontrolkám nějakou žárovečku s paticí, ale zrovna ta kontrolka auta s klíčem neměla odpovídající žárovku.

Podotýkám, že dveřní spínač funguje.

Mě také nesvítí a mám takový pocit,že ji na GF snad ani nemám :buuu: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Júl 20, 2005 11:24 am

Suky píše:Může mi někdo ze znalců GF/GW říci, která kontrolka signalizuje otevřené dveře?

Myslím že to byla silueta auta s klíčem.

Auto s klucikom = kontrolka imobilizeru
Nezavrete dvere... myslim, ze GF nema, musim to skuknut (momentalne si GF uziva tyzden pokludnej jazdy u Ms. Evil).
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Júl 20, 2005 11:50 am

Taky se musim podívat, ale může to být auto od auta. Jako třeba když se tu mluvilo o ukazateli paliva, většina u GF/GW psala, že při vypnutým motoru neukazuje, mě jo :jo
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Júl 20, 2005 12:03 pm

ma(ZDA)rtin píše:Taky se musim podívat, ale může to být auto od auta. Jako třeba když se tu mluvilo o ukazateli paliva, většina u GF/GW psala, že při vypnutým motoru neukazuje, mě jo :jo

Tie spory boli u GD... GF ukazuje dycky :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Pavel Rittich » Str Júl 20, 2005 1:15 pm

George píše:Musíš koupit vysocesvítiví rozptylový. Pokud si koupil bodovky tak je možná problém tam.


Dost možný :shock , u nás je neměli, tak jsem je objednal přes internet, v tom popisu se dočteš akorát vysocesvítivá čirá - modrá. Sám se v tom značení mnoho neorientuju, taky mi ty první shořely než mi došlo na co se uvádí ty miliampéry.

to Suky: u GD je symbol auta s otevřenými dveřmi. U GF/GW nevím, ale myslím, že by si nic nového nevymýšleli.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Diskusie k článkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron