Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

AP Bratislava

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

AP Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 09, 2005 2:33 pm

Ja len na zamyslenie a mozno aj pre kompetentnych v AP Bratislava.

Po poslednom servisovani Xedosa v AP Bratislava som zistil, ze pri nahadzovani kolies na svoje miesto si mechanici pomylili predne kolesa so zadnymi a pravu stranu auta mi prehodili. Pri tom je uplne na prvy pohlad evidentne, ktore kolesa treba dat dopredu a ktore dozadu. Naviac, kolesa sa daju pri zhadzovani dole oznacit, aby sme ich vedeli dat naspat do povodneho stavu. Zhodenie a nahodenie kolies je relativne nenarocna uloha, ktora bola v tomto pripade nezvladnuta. Ako mam potom doverovat a verit v pripade narocnych oprav? Zaroven sa mi menilo lozisko na prednom kolese. Mam si to dat skontrolovat este v inom servise, aby som mal istotu, ze sa niekde nezabijem?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 09, 2005 2:48 pm

Na zaklade mojich skusenosti s AP BA si radsej daj skontrolovat vsetko, co robili, aj to, co nerobili.. Moje auto tam uz nepojde ani nahodou.. nedotiahnuty olej. filter, presakujuci olej, cierna brzdova kvapalina po velkej prehliadke za skoro 10tis Sk!! Ale to, ze je vybity cap na lavej tyci riadenia, na to neprisli.. To si musim zistit sam doma.. Skvele..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod BOL » Štv Jún 09, 2005 8:47 pm

ja som tam kupil moju prvu 3rocnu 626, kvoli tomu, ze davali "mazda" zaruku...pri preberani auta sa mi nezdal nejako zvuk....odovodnili to tym, ze je januar a auto sa potrebuje zahriat...ked som sa po tyzdni vratil s autom a s prepalenym zbernym sacim vyfukovym potrubim, co sa ocividne nemohlo prepalit za ten tyzden mi povedali, ze to je "bezna zavada z opotrebovania" na ktoru sa zaruka nevztahuje, ale mozu mi dodat nove sacie potrubie za cca 16tskk....

velka garancka po 180 000 km - dal som si spravit odhad, kolko by ma to stalo - 15-20tis, ak nie je nic pokazene...dal som si to spravit v mazde v piestanoch za cca 4 tis...skoda ze to zavreli, to piestanske auto na mazda zraze ma potesilo

znamy si odkupil z firmy v ktorej robil 6 rocnu 626kombi. pred kupou dal spravit komplet garancku + servis za cca 50 000 SKK !!!!! v AP BA, aby mal istotu ze kupuje ok auto....po cca mesiaci sa mu zablokovali predne brzdy, dostal smyk........mohol sa zabit....zabudli nieco namontovat naspat

takze to su moje skusenosti. mal som odtial 626 a 323uplne novu, ale v servise tam nebola ani jedna. a moju novu 6 som kupil v nitre.

a..kedze v nitre sme teraz vo "faze riesenia" napisem report o mazde nitra, ked sa to doriesi
Obrázok užívateľa
BOL
Opytovateľ
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Uto Jan 18, 2005 9:35 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Štv Jún 09, 2005 8:57 pm

BOL píše:...dal som si to spravit v mazde v piestanoch za cca 4 tis...skoda ze to zavreli, to piestanske auto na mazda zraze ma potesilo


Nie si sám, kto smúti, moja žabka vyzerá a jazdí iba vďaka nim. To auto (polepené 323 kombi) bol moj kamarát mechanik, ktorého som pozval.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Kris » Štv Jún 09, 2005 8:57 pm

pre mna su tieto veci co tu pisete nepochopitelne...ako je to vobec mozne?
to fakt je tam tolko roboty, ze sa robi ako z rychlika vsetko?
Alebo je v niecom inom problem?
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 09, 2005 9:26 pm

Kris píše:pre mna su tieto veci co tu pisete nepochopitelne...ako je to vobec mozne?
to fakt je tam tolko roboty, ze sa robi ako z rychlika vsetko?
Alebo je v niecom inom problem?


No a minule som tam bol svedkom takeho vystupu... ze to ani nechcite vediet... zakaznik telefonoval s riaditelom a krical na neho ze ako je to mozne ze mu nevedia ani na 4ty krat nastavit geometriu (a nebola to len geometria). A bol vazne dost nasrdeny... Cele to trvalo asi 20 minut a bola to fakt zaujimava debata, aspon na tej jednej strane co som pocul...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Sob Jún 11, 2005 10:30 pm

Kris píše:pre mna su tieto veci co tu pisete nepochopitelne...ako je to vobec mozne?
to fakt je tam tolko roboty, ze sa robi ako z rychlika vsetko?
Alebo je v niecom inom problem?

Kdyz jsem tam byl s Tomem pro jeho Xedos, nemohl jsem si nevsimnout kolik tam maji učnů. Možná to není pravá příčina ale když zavzpomínám na svoje mladé léta :) a vím kolikrát jsem na praxi vše ojebal, protože se mi fakt nechtělo, možná je problém právě v tom. Jejich mistr už jim veří a nemá čas( ev. chut) je kontrolovat, a tak to pak vypada, tak jak to vypadá. Ale to je jen spekulace. :ho:
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 30, 2005 10:05 pm

No neda mi nenapisat...
Toto nie je, ze nieco sa zle spravilo alebo podobne ale...

Xed je doma, a ako som ho definitivne zaparkoval pred dom, tak som este zbehol dat vyvazit kolesa... Chalanisko da dole koleso a vravi... "No ale tie brzdove dosticky by ste mali vymenit, tie uz vydrzia maximalne tak 1000 km"

Preco to pisem? Od znackoveho autorizovaneho servisu by som ocakaval, ze bude proaktivny, a na takuto "malickost" ma upozornia oni. Podotykam, ze mi menili lozisko na kolese (na tom aute sa odvtedy jazdilo presne tyzden), takze si to mohli vsimnut... Minimalne aspon taka zakladna vizualna automaticka kontrola...

No, asi chcem ale vela... Zial, ja osobne som zvyknuty v mojej brandzi svojim "zakaznikom", ci uz vnutrofiremnym alebo externym, poskytovat takyto automaticky nadstandardny servis ... Tak to potom ocakavam aj od druhych voci mne... Ale asi cakam vela... Nevadi, snad sa casom naucia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Štv Jún 30, 2005 11:12 pm

TomAnt píše:No neda mi nenapisat...
Toto nie je, ze nieco sa zle spravilo alebo podobne ale...

Xed je doma, a ako som ho definitivne zaparkoval pred dom, tak som este zbehol dat vyvazit kolesa... Chalanisko da dole koleso a vravi... "No ale tie brzdove dosticky by ste mali vymenit, tie uz vydrzia maximalne tak 1000 km"

Preco to pisem? Od znackoveho autorizovaneho servisu by som ocakaval, ze bude proaktivny, a na takuto "malickost" ma upozornia oni. Podotykam, ze mi menili lozisko na kolese (na tom aute sa odvtedy jazdilo presne tyzden), takze si to mohli vsimnut... Minimalne aspon taka zakladna vizualna automaticka kontrola...

No, asi chcem ale vela... Zial, ja osobne som zvyknuty v mojej brandzi svojim "zakaznikom", ci uz vnutrofiremnym alebo externym, poskytovat takyto automaticky nadstandardny servis ... Tak to potom ocakavam aj od druhych voci mne... Ale asi cakam vela... Nevadi, snad sa casom naucia...


Ja uz som sa dostal do dalsej fazy. Kedze mam tiez podobnu skusenost, som zvyknuty napapagajovat predajcovi alebo poskytovatelovi sluzby presny slovny popis, co od neho chcem, a este mu to aj zopakujem minimalne 2x. Pripadne mu necham papierik zo zoznamom veci co sa maju spravit. NECAKAM absolutne, ze niekto aj premysla. Je to mozno taky pristup, ze niekoho moze urazit a aj na mna kukaju ze preco som taky rozvlacny,a preco kecam do detailov, napr. zvyknem kecat bagetarke do toho, ze nech poriadne natrie tu zemlu natierkou a podobne...ale je mi to jedno. Su to moja tazkozarobene prachy, ktore davam a preto chcem za ne presne to co mi patri. Nie nejake lajdacke pristupy od ludi co maju v pecku svoju robotu. a vobec , uz ked o tom pisem so mnasraty kolko dementov beha po svete a uz mi stihli spravit zle. Asi bude zo mna Mizantrop. :peklo
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 01, 2005 12:22 am

Ide o to, ze ja ani netusim co vsetko treba na aute kontrolovat, to mam akoze ist do skoly za automechanika aby som bol kludny? Chapes ma bratm o co ide? Ja ten zoznam neviem spravit... Ocakavam predsa od servisu ze mi podla toho co treba aj veci skontroluju, aj ked nie zadara ale SKONTROLUJU, nech sa niekde nezabijem... Akoze, ked mne vypadne system/systemy, hm, tak sa nic nedeje, straty za par hodin nefunkcnosti sa sice pohybuju v milionoch, ale nejde o ludsky zivot... O tomto stale rozpravam. Mi to totiz pripada ako ked idem k doktorovi, poviem ze ma boli hrdlo, on povie zakaslite, no a povie ze s hrdlom nic nemam... To ze mam zapal pluc som sa predsa nepytal... Chapete?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Júl 06, 2005 8:43 pm

Takze dodatok... Preco som to vlastne pisal... Dnes som si kupil nove brzdove dosticky a dal si ich vymenit u chlapika, s ktorym mam len dobre skusenosti, ktory ma sice pneuservis a davam u neho prezuvat gumy, ale na moju otazku, ci by mi neprehodil platnicky zareagoval pozitivne a za chvilku prehodil. Ked som sa ho spytal ze co za to, tak vravi, ze dajte mi kolko uznate za vhodne, ja nie som autoservis, ale pneuservis... Ale nakoniec sme sa dohodli... dosticky stali 1490,- Sk ( http://www.marecek.sk ) a za vymenu som mu dal 400,- Sk

Co tym chcem povedat? Len jedno, keby mi v AP BA povedali, ze tie dosticky treba vymenit, tak by som im rovno povedal nech to spravia. Co z toho vyplyva? Vlastnou necinnostou prisli o kseftik a to ani nehovorim o tom ze tie dosticky od nich by mali inu marzu... takisto za pracu...

A este dodatok, pri vymene dosticiek pneuservisak prisiel na to, ze nemam kotuce prisrobovane nejakym jednym srobom, vyjadril sa asi takto "nechcelo sa im to tam davat". Kedze Xedos bol do dnesneho dna servisovany len v jednom servise, je zrejme, KOMU sa to tam nechcelo davat.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Str Júl 06, 2005 9:23 pm

ten sroubek se tam nekdy nedava protoze ten kotouc dotahnes kolem a ten sroubek tam v tu chvili nema zadnou fci. taky jsem je ted na GD nemel.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Str Júl 06, 2005 9:42 pm

Krenštík píše:ten sroubek se tam nekdy nedava protoze ten kotouc dotahnes kolem a ten sroubek tam v tu chvili nema zadnou fci. taky jsem je ted na GD nemel.


Toto uz som dnes pocul... :)
V tom prispevku neslo o ten srobik, skor o ten uniknuty kseftik...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Júl 06, 2005 9:51 pm

TomAnt píše:
Krenštík píše:ten sroubek se tam nekdy nedava protoze ten kotouc dotahnes kolem a ten sroubek tam v tu chvili nema zadnou fci. taky jsem je ted na GD nemel.


Toto uz som dnes pocul... :)

Ja nic, ja muzikant :mrgreen
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod gerz50 » Sob Aug 13, 2005 7:32 pm

ja sam kupilem mazdou w ap bratislava u evy bajzovej.

Obrázok
Obrázok užívateľa
gerz50
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Aug 12, 2005 10:21 pm
Bydlisko: POLSKO

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť