Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Modul zapalování v rozdělovači

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Modul zapalování v rozdělovači

Poslaťod Milanc » Uto Apr 26, 2005 3:51 pm

Měl jsem problém s modulem zapalování v rozdělovači.Z ničeho nic a bez varování mi moje 626 GD 2.2i,r.90,vypověděla službu.Pátráním bylo zjištěno,že nechodí jiskra. A příčina byla v rozdělovači ,kde je elektronický spínací modul (označení J 117) - taková podkova přišroubovaná dvěma šrouby,od které jdou 2 vodiče.Ten může být zkratovaný nebo naopak trvale přerušený,tím pádem zap.cívka "nedává" jiskry.
Zjistil jsem,že tento modul je zřejmě používán i v jiných rozdělovačích Mazd,i v jiných typech aut. Po dotazu v Mazdě,je k mání za pouhých 12500Kč !!!!! .to se už o mne pokoušely mdloby..., nebo za rozumnějších 2400Kč u jiných dodavatelů autodílů.
Já jsem to zkusil vyřešit pomocí elektronické spínací jednotky z favorita (asi za 600Kč nová).Chce to drobné úpravy,ale výsledek je ten,že auto opět jezdí..!!
Důležité pro tuhle úpravu je,aby originální rozdělovač,měl stejný princip snímání ( induktivní - pomocí cívky,která je zasunuta do již zmiňovaného modulu J117) doby zápalu,jako používá rozdělovač pro Favorita.Tohle moje mazda splňuje,a myslím si,že i další.. .
Mylně se prodejci i zde na fóru označuje tato jednotka (J117),jako Hallův snímač nebo sonda.Ta se také používá pro stejný účel,ale hlavně pracuje na odlišném magnetickém principu,a většinou v jiných vozidlech.
Tahle jednotka používá ke snímání induktivní princip,pomocí cívky,která je i v rozdělovači viditelná (pod 4 - rohatkou).Tento stejný systém používá právě i Favorit.
Milanc
 

Poslaťod majki » Uto Apr 26, 2005 4:03 pm

Co takhle (pokud najdes cas) vzit fotak, nafotit a pekne popsat, at to muzem dat na web? :o) Bylo by to super :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod matey » Uto Apr 26, 2005 4:05 pm

Užitečná info, možná by se měla uchovat v kapitole Tipy a triky?
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Milanc » Uto Apr 26, 2005 4:24 pm

V případě zájmu,se samozřejmě pokusím to zpracovat lépe a s nějakou dokumentací.Jsem tu vcelku nováček,takže uvítám kam potom s tím..

..musíme si přece pomáhat...

Zdravím všechny,Milan.
Milanc
 

Poslaťod dabel » Uto Apr 26, 2005 4:28 pm

Jasne Milan, pridaj par fotiek a bude z toho fajn clanok na web!
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod matey » Uto Apr 26, 2005 4:28 pm

Milanc píše:Jsem tu vcelku nováček,takže uvítám kam potom s tím..

..musíme si přece pomáhat...
Tak se neboj zaregistrovat :) Jo, tady je to o pomáhání a o srandě. Jen Black tady podniká v autopohřebnictví. Za 500 příspěvků ti dá slevu na hrobku :tma
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Str Apr 27, 2005 12:10 am

matey píše:
Milanc píše:Jsem tu vcelku nováček,takže uvítám kam potom s tím..

..musíme si přece pomáhat...
Tak se neboj zaregistrovat :) Jo, tady je to o pomáhání a o srandě. Jen Black tady podniká v autopohřebnictví. Za 500 příspěvků ti dá slevu na hrobku :tma

Mateyi furt nerejpej nebo tě pohřbím i s tvojí Sněhovou vločkou a zadarmo :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť