Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena oleja a filtrov

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Vymena oleja a filtrov

Poslaťod Robo171 » Str Aug 30, 2017 1:24 pm

Caute, potrebujem poradit s vyberom oleja a filtra pre moju Mazda 3, 2006, 1,6 diesel, 80kW, BK, ma cca 250 000 km. Idem prvykrat menit olej na nej a davam to znamemu, tak si olej a filer musim kupit sam. Teraz je tam 5W 30 castrol. Pojdem objednat z autodielygafda a ak si vyklikam tak mi to tam vyhadzuje mnozstvo filtrov a neviem vybrat.

Olej je podla Vas ok? ci radsej ten mazdácky olej? Taky zlaty vyssi stred ak by ste mi vedeli poradit.

Palivovy filter bol meneny pred 15tiscami km. odporuca sa menit pri kazdej vymene oleja? A co pelovy filter? je lepsie aj ten vymenit radsej castejsie (ten neviem kedy bol meneny)

viem ze podobne temy uz su, ale nenasiel som konkretne co som sa chcel spytat.

Dakujem za tipy a rady ;)
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Str Aug 30, 2017 2:04 pm

Mazda olej už oficiálne kúpiš len v Mazde, eshopy ponúkajú dovoz z Poľska a ktovie odkiaľ takže nemáš istotu, že to bude naozaj originál. Na jar asi budem kupovať Total - vyrába aj Mazda olej.

Olejový a vzduchový meníš pri každej výmene oleja.

Kabínový (peľový) sa mení zvyčajne s výmenou oleja, ale to je to čo dýchaš ty tak si vyber sám. Ja som ho teraz menil po roku a bolo tam toľko bordela, že bez filtra už by mi to zastavilo ventilátor.. Takže meň :)

Palivový si pozri či nemáš v návode kedy sa mení, na mojom benzíne je každých 90 tisíc km, na nafte netuším ako to je. Prečo si si kúpiť len PSA motor?
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Robo171 » Str Aug 30, 2017 2:36 pm

no vidis, mam :D ja som zatial celkom spokojny.

Skor som ale chcel konkretny typ, lebo ked sa aj pozeram po internete, tak tie rozmery su dost odlisne a neviem to vybrat odmerat a dat spat.

Ale díík za radu ;)
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Str Aug 30, 2017 3:04 pm

Ja zvyknem kupovať MANN, tam keď si naklikáš tvoje aute v ich katalógu tak mi to dáva po jednom rozmere, len palivový podľa VIN/sériového čísla sa zmenil :). Skús pozrieť :).
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Robo171 » Str Aug 30, 2017 3:08 pm

Super, dakujem, aspon si mozem overit rozmery. ;) snad budu pasovat. Ma poda teba vyznam kupovat lepsi olej ako 5W 30?
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť