Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vibracie od motora Mazda2

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Vibracie od motora Mazda2

Poslaťod ursus » Štv Nov 04, 2010 2:27 pm

Poprosil by som o radu. Dnes som bol po dlhsom case (zaparkovanie asi 10 dni) s mazdou 2 na ceste do vzdialenosti 100 km. Ked som sa vratil spat, pri vyradenej rychlosti (neutral) som zacal pocitovat dost intenzivne vibracie od motora. Pytam sa, cim to mohlo byt sposobene?
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod ursus » Pia Nov 05, 2010 12:11 pm

Chápem, ziadna reakcia = ved mas auto v zaruke (ocakavam odpoved)
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pia Nov 05, 2010 1:11 pm

Jak velke vibrace to byly? Pokud si vzpominam, Premek (PVD) tady nekde zminoval, ze na neutral obcas na krizovatce citi vibrace auta, ale ze to neni nic hrozneho, ale ze to dela jen nekdy, obcas...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pia Nov 05, 2010 1:17 pm

Podla mna tie vibracie neboli normalne a zaujima ma len to, ci mozem ocakavat zhorsenie alebo dokonca zavaznu poruchu motora.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 05, 2010 1:42 pm

Bordel v benzine?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Prokolt » Pia Nov 05, 2010 2:11 pm

alebo ze by tam natankoval cast kockoveho benzinu? a preto tie vybracie :crazy
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pon Nov 08, 2010 12:55 pm

mne sa obcas stava ze volnobezne otacky jemne poklesnu a vtedy to vibruje. casto je to po zapnuti nejakeho vykonovo narocnejsieho spotrebica, ale to sa hned vrati do normalu ked ich RJ zoptimalizuje. Niekedy vsak su nizsie ako je bezne a vtedy sa to trasie. nevypozoroval som vsak okolnosti a zatial som to neriesil ani so servisom.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod vladol » Pia Máj 12, 2017 9:54 pm

Ahojte, viem, ze velmi stara tema, ale mam rovnaky problem na Mazde 2 1.5 (90k) r.v2016, cize uz Skyactiv. Volnobezne otacky mam take nizke (500), ze cele auto vibruje - trasie sa motor, otvorene dvere viditelne osciluju 1cm, vyfuk sa trasie a vyslovene prdi akoby v nom boli diery a hlavne to citit v interiery, je to dost neprijeme. Pri 600 otackach/min vibracie zmiznu...
Predajca mi tvrdi, ze to nie je reklamovatelna vada ale vlastnost motora - drzi co najnizsie otacky, aby bola co najnizsia spotreba. Zaroven tvrdi, ze volnobezne otacky nie je mozne rucne nastavit.
Mate niekto podobny problem na Skyactiv motoroch?
vladol
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Máj 12, 2017 9:39 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pia Máj 19, 2017 7:44 pm

vladol píše:Ahojte, viem, ze velmi stara tema, ale mam rovnaky problem na Mazde 2 1.5 (90k) r.v2016, cize uz Skyactiv. Volnobezne otacky mam take nizke (500), ze cele auto vibruje - trasie sa motor, otvorene dvere viditelne osciluju 1cm, vyfuk sa trasie a vyslovene prdi akoby v nom boli diery a hlavne to citit v interiery, je to dost neprijeme. Pri 600 otackach/min vibracie zmiznu...
Predajca mi tvrdi, ze to nie je reklamovatelna vada ale vlastnost motora - drzi co najnizsie otacky, aby bola co najnizsia spotreba. Zaroven tvrdi, ze volnobezne otacky nie je mozne rucne nastavit.
Mate niekto podobny problem na Skyactiv motoroch?

Ked sa rucne neda, nech Ti nastavia otacky cez PC/NBook
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron