Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 druhej generácie

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 6 druhej generácie

Poslaťod VikinoDargo » Pon Okt 24, 2016 1:34 pm

Zdravím, rozmýšlame nad kúpou mazdy 6 druhej generaciie . Ale nemame žiadne skusenosti s kúpou mazdy. Aký dieslový motor by ste odporučili? 2.0 alebo 2.2? porpípade niečo o servisných nákladoch a tak. Ako je to s tou hrdzou? u druhej generacie je to už lepšie alebo sa stále nepoučili?
VikinoDargo
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Okt 24, 2016 1:29 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Pon Okt 24, 2016 7:24 pm

VikinoDargo píše:Zdravím, rozmýšlame nad kúpou mazdy 6 druhej generaciie . Ale nemame žiadne skusenosti s kúpou mazdy. Aký dieslový motor by ste odporučili? 2.0 alebo 2.2? porpípade niečo o servisných nákladoch a tak. Ako je to s tou hrdzou? u druhej generacie je to už lepšie alebo sa stále nepoučili?

Kup tuto mazdu https://www.mazdaklan.cz/threads/prodam ... -stav.984/
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod VikinoDargo » Uto Okt 25, 2016 7:37 am

Zatial ešte len rozmyslame nad kúpou a treba najprv predať čo mame. Takze tvoj nazor je 2.2 ten najsilnejsi motor? Nevies ako je to s dielamy? Cena spojky,tlmice napriklad?
VikinoDargo
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Okt 24, 2016 1:29 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Uto Okt 25, 2016 9:15 am

VikinoDargo píše:Zatial ešte len rozmyslame nad kúpou a treba najprv predať čo mame. Takze tvoj nazor je 2.2 ten najsilnejsi motor? Nevies ako je to s dielamy? Cena spojky,tlmice napriklad?

Ano, odporucam 2.2 diesel 136 kW motor, ale urcite nie na pouzivanie auta v mestskej premavke.
ND ? Neriesim, mazda, ak je o nu postarane, potrebuje minimalny pocet oprav.
Spotrebne diely, ako casti brzd, tlmice .... mozes si kupit aj z druhovyroby, za bezne ceny, ako u ostatnych aut.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod VikinoDargo » Uto Okt 25, 2016 10:58 pm

Tak u nás je to tak 40/60 mesto a mimo mesta. Často chodievame aj 450km trasy na východ slovenska a tak.
VikinoDargo
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Okt 24, 2016 1:29 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Pon Nov 07, 2016 9:41 pm

Tento model nemá slabé místo, pokud se dělá pravidelný servis, tak naprosto bezproblémové auto. Osobně mám najeto 260000km a zatím jsem nic neřešil. Takže asi tak. A řekl bych, že jsem docela fundovaný, jelikož auto mám přes 8 let a najezdil jsem s ním docela dost kilometrů.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peter20 » Uto Nov 08, 2016 11:08 am

Ahoj,

mam 2,2 120kw a skusal som aj 2,0 benzin a 2,0 diesel. Rozhodol som sa pre tento, kvôli efektivnejsej regeneracii DPF filtra a spolahlivosti motora a najma kvôli tomu ze bol o dost zivsi ako tie dvojlitre...po kupe som nie hned ale podla planu udrzby (auto bolo riadne predtým servisovane) menil olej a vsetky filtre, rovnako som preventivne dal menit podlozky pod vstreky...pokial nie su ok, je uz neskoro, zasiahne ti to aj dalsie casti motora...nastastie boli ok....treba si skontrolovat retaz, hranicna hodnota je 10,45 potom zasvieti DPF - tu by som bol opatrny hlavne u tej najsilnejsej verzie, co tak citam, tak tu sa vie natiahnut najviac asi kvôli vykonu. Hrdzu som takisto riesil, blatniky som zvnutra ponatieral s brunox epoxy + resistin, inak boli komplet ok (mam po facelifte uz) akurát okolo srobov bola jemna hrdza. Regeneracia DPF ma byt cca 400-450 km, spotrebu mam cca 6 litrov.
Drzim palce pri vybere :palec
Peter20
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 05, 2016 9:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod vitamin » Ned Nov 27, 2016 3:34 am

ahojte, nebudem vytvarat novu temu tak nadviazem na tuto

chcem kupit Mazdu 6 2008-2012, urcite benzin (jazdit budem 75% mesto) najprv sa mi velmi pacila tato
https://www.autobazar.eu/mazda-6-20-mzr ... 75159.html
avsak volal som majitelovi a uz je rezervovana, pravdepodobne si ju v pondelok niekto odnesie

dalej mi este do uvahy pripada tato 2.5, ale odradzuje ma najazd cca 250 tisic km, co si o tom myslite? dakujem
https://www.autobazar.eu/mazda-6-25-mzr ... 89313.html
vitamin
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Nov 26, 2016 11:28 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peter20 » Sob Dec 03, 2016 12:35 am

vitamin píše:ahojte, nebudem vytvarat novu temu tak nadviazem na tuto

chcem kupit Mazdu 6 2008-2012, urcite benzin (jazdit budem 75% mesto) najprv sa mi velmi pacila tato
https://www.autobazar.eu/mazda-6-20-mzr ... 75159.html
avsak volal som majitelovi a uz je rezervovana, pravdepodobne si ju v pondelok niekto odnesie

dalej mi este do uvahy pripada tato 2.5, ale odradzuje ma najazd cca 250 tisic km, co si o tom myslite? dakujem
https://www.autobazar.eu/mazda-6-25-mzr ... 89313.html



pise, ze je zo SVK a ma tam aj VIN, tak si zisti v mazde ako bola servisovana...ta prva co je vravis rezervovana ma podozrivo malo km a navyse aj horsiu vybavu a vyssiu cenu....samozrejme treba sa s tym previezt
Peter20
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 05, 2016 9:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Locknar » Str Dec 14, 2016 9:36 am

Caute,
chcel by som kupit tuto mazdu:

https://www.autobazar.eu/mazda-6-25-mzr ... preference

nahodou ju niekto nebol pozriet? popripade, na co by som si mal dat pri tomto modely pozor? Bol som si zajazdit, je to nezmar, takisto som bol u mechanika na diagnostike, vyhodilo chybu riadiacej jednotky airbagu, vraj je to len nejake cidlo, resp. regulator pod sedadlom spolujazdca, a ze to bazar opravi a zbehnem este raz na diagnostiku a keby to bolo OK, tak by som ju chcel kupit. Mechanik mi hovoril, ze teoreticky to moze byt aj vystreleny airbag. Nejake rady, hinty?? Dik
Locknar
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Dec 14, 2016 9:24 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Str Dec 14, 2016 9:10 pm

Locknar píše:Caute,
chcel by som kupit tuto mazdu:......
....... Mechanik mi hovoril, ze teoreticky to moze byt aj vystreleny airbag. Nejake rady, hinty?? Dik

Co keby Ti ten mechanik aj povedal aj prakticky , nielen teoreticky, co za chybu to je :ko
Ten Tvoj mechanik, este asi nevidel interier po vystrelenom airbagu.
Zda sa Ti, alebo vidis Ty v interieri, ze na volante, na pristrojovke, alebo na inom mieste bol niekedy vybyuchnty airbag ????
No vidis ! :shock

Kazde ojazdene auto si vyzaduje po kupe vlozit skor/neskor dalsie peniaze do opravy-udrzby. Rataj s tym.
Skontroluj zadne lemy blatnikov, spodne lemy dveri v akom su stave.
Ak nenajdes rozsiahlu koroziu, u toho auta sa nemas coho ineho obavat, jedine ak iba cca 9-10 litr/100km spotreby, co je primerana sp. k 2.5 litrovemu benzin motoru.
Ked sa Ti M6 paci, kup si ho.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Máj 06, 2021 9:56 am

lakilaki píše:
VikinoDargo píše:Zdravím, rozmýšlame nad kúpou mazdy 6 druhej generaciie . Ale nemame žiadne skusenosti s kúpou mazdy. Aký dieslový motor by ste odporučili? 2.0 alebo 2.2? porpípade niečo o servisných nákladoch a tak. Ako je to s tou hrdzou? u druhej generacie je to už lepšie alebo sa stále nepoučili?

Kup tuto mazdu https://www.mazdaklan.cz/threads/prodam ... -stav.984/



LOOL MAZDAKLAM. To je to kokotský forum, co vede zakomplexovaný idiot jménem Martin Kokeš, který neunesl, že jsem ho ještě v dobách co jsem adminoval skupinu Mazdaři Official vyrazil, tak nejen že pomlouvá skrz všechny svoje ovečky kde může a štval celou dobu lidi proti mně, přetahovali lidi ze skupin k sobě do svých skupin anebo partnerských skupin svých oveček, ale vrchol je to, že když se na celej mazdaklam přihlásím pod svým jménem a heslem tak se ani žádná stránka už nenačte :jupi :ho: :lol :lol :lol

:dobry :dobry :dobry

opravdu "vynikající" forum. Ale asi jen pro ty správný, co si neotevírají držku jako já :ko :ko :dobry
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod dabel » Pia Máj 07, 2021 10:14 am

Jeeej novy prispevok :) Nazdar Hansi!

Tak to je u vas v CZ podobna situacia, ako pred par rokmi s tymi chlapcami z japonec.eu :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Máj 07, 2021 12:09 pm

dabel píše:Jeeej novy prispevok :) Nazdar Hansi!

Tak to je u vas v CZ podobna situacia, ako pred par rokmi s tymi chlapcami z japonec.eu :)


Ahoj, taktéž Tě zdravím, to víš všude se to hádá a hašteří. Nechal jsem se ukecat na správcovství největší mazda skupiny na facebooku v roce 2015. Skončil jsem letos v lednu. Jednak z nedostatku času, druhak z důvodů výše uvedených. Mám za sebe dobrého nástupce tak už se tím jen bavím. Ale mazdaklan je opravdu to nejhorší co tu bylo. Je to sekta, kde mají svýho šéfíka a jen si mezi sebou přihrávají svoje kšefty.

P.S. obě staré mazdy pořád mám a po několika renovacích obě pořád jezdí ;)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Newbegiing » Uto Sep 14, 2021 8:13 pm

Ahojte, mam podobny problem.

Zhanam auto do cca 10 000eur, no povodne bol rozpocet nizsi a postupne soms a prepracoval az sem. Dospel som ale k zaveru, ze asi nema zmysel dal vsetko na auto ktore bude vyzadovat dalsi servis.

Takze hladam nieco lacnejsie a napadla mi Mazda 6 GH. To auto sa mi vzdy pacilo a nejake benzinove dvojlitre sa daju zohnat uz okolo 6000eur. Zaujima ma, ci to za tie peniaze moze byt solidny kusok a ci sa da ocakavat, ze to auto by pred sebou mohlo mat aku taku zivotnost a buducnost. S nejakym servisom pocitam, ide mi skor o nakladnejsie prekvapenia.

Plus ma zaujima, ci ma niekto moznost zrovnat tu M6 s Octaviou II co sa tyka komfortu. Chapem, ze je tam rozdiel triedy, ale Mazdy su predsa len ladene pomerne sportovo a minimalne v tejto generacii sa odhluceniu pokial viem velka vaha neprikladala.

Vdaka
Newbegiing
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Sep 14, 2021 8:06 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť