Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizácia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Klimatizácia

Poslaťod kayman » Pia Aug 26, 2016 9:41 pm

To som čupel pre aute, s uchom natiahnutým nad kompresor a čakal kedy ho vypne - magnetickú spojku cvaknúť a nič (potom som zistil, že ono stačí pozerať či sa krúti vnútro kolieska :). Stále to je zapojené, nevypne sa to kým sám nestlačím A/C, či to chladí alebo nie..
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Pon Aug 29, 2016 7:55 pm

Ešte mám pocit, že ten vzduch čo to fúka keď už je teplý tak je dosť vlhký. Nemohol sušič odísť/neplniť sa?
Takisto mám pocit, že to oveľa viac kvapká (vždy to kvapkalo, ale nie tak veľa ako teraz) - cez ten otvor pre kondenz.
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pon Aug 29, 2016 9:02 pm

POcity a jine jsou zbytečné, chce to napichnout tlaky, zapnout, a zjistit co se tam deje....

Vse ostatni je hadani z niceho... :hmmhmm :)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Uto Aug 30, 2016 1:56 pm

Zajtra s tým idem tam kde mi to plnili. Dúfam, že sa aj dačo zistí. Predtým s nimi nebola moc reč, bolo to cez kupón. V podstate len napojili na stroj a občas prišli pozrieť či to už skončilo. Škoda, že neviem koľko tam toho dali na prvý krát... Či je problém niekde alebo len zle naplnili :hmmhmm
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Uto Aug 30, 2016 7:55 pm

At napusti na masine hadice, pripoji to na auto, zani klimu a koukej na budiky, nizky se musi propadnou k 1,5 -2,5 bar, vysokotlak musi nad 10, ale podle venkovní teploty je pak rozmezi......

To pomuze urcit kde je chyba...

Obrázok
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Str Aug 31, 2016 9:39 pm

No nič, narazil som na kvalitný servis :). Dnes prídem a oni, že to doplnia, ale nič iné nerobia. Dal mi kontakt na iný servis, s ktorým spolupracujú. Tam samozrejme dnes už nič nevybavím takže až po dovolenke..

Mám to auto rád, ale už ma moc začína štvať :) Na A stĺpiku nedrží taký plast, stačí trochu teplo vonku a vždy prídem do auta a musím ho naraziť späť. Odtrhla sa tyčka stabilizátora po cca 20 tisíc km, vraj kvalitná, TRW. Občas cvrliká motor, hrdzavie už pomaly aj to čo nemôže :D. A dnes som musel autom jazdiť a potil som sa. Ale keď vypnem klímu, na chvíľu otvorím okná, potom klímu spustím tak zase chvíľu ide. Takto sa to dá vydržať :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Pon Júl 24, 2017 9:36 pm

Dusíkom mi našli dieru v jednej trubke, vraj sa to nedá opraviť. Mazda originál ja 140€, v Japonsku (kde stojí tretinu) ju už nemajú skladom a nevyrába sa. Aftermarket cca 70-80€ a viac. Čo myslíte? Dať ju skúsiť opraviť inde alebo nejaký (nemecký, s výrobou ktovie kde) aftermarket. Oprava/zavarenie by som povedal, že nebude oveľa lacnejšie ako aftermarket (a vymeniť si to aj sám vymením..).
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pon Júl 24, 2017 10:46 pm

vyměn pak i vysoušeč. A bral bych spíšnový díl, než opravu, resp. záleží kde je ta díra..
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Uto Júl 25, 2017 7:48 am

Vysúšač už mám :). Aj cenu tesnení som zisťoval, buď v Mazde po 4€/kus alebo z Japonska po 1€/kus no 7€ poštovné a 2-3 týždne čakania.. :D

Diera je na vysokotlakovej trubke medzi vysúšačom (tam je na nej aj ventil) a vedie pravou stranou dozadu, kde sa napája na druhú trubku čo ide do interiéru. Diera by mala byť presne ako je taký kovový držiak trubky o karosériu.
http://imgur.com/a/RD3Dp

Rozmýšľam či to vôbec pôjde dať ten držiak dole a potom naspäť a či nebude robiť neplechu na trubke znova ak sa opraví. Diel držiak sa tiež už nevyrába, iba ak by niektorá Mazda ho mala na sklade ešte v servise..
VEMO aftermarket jten držiak na fotke nemá, Metzger tam ten držiak má ako súčasť trubky (ale podľa fotky je tá trubka medená alebo nafarbená na medeno :O )
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Str Aug 09, 2017 7:42 am

Trubka vymenená, pán mi však trubku uchytil o ten držiak a ten je podľa mňa aj príčina, že sa trubka prederavila - predsalen je to kov o kov..

Ešte keď to naplnil tak to testoval, sledoval tlaky a podobne (akože toto má byť štandard, no konečne niekto kto vie aj viac ako na ventily pripojiť dve hadice, zapnúť stroj a ísť fajčiť na polhodinu..) a že blbol expanzný ventil. Že mám jazdiť a uvidí sa či sa rozbehne. Domov som šiel 20 minút a chladilo to celý čas tak dúfam, že klíma už je vybavená :palec
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Pon Sep 11, 2017 8:40 am

Tak nie je vybavená.. Pri jazde domov to bolo ešte v pohode, ale potom jazdy dlhšie ako 10-15 minút už klíma prestala opäť chladiť. Tak som to odniesol naspäť pánovi čo mi to robil, pozeral to a strávil pri tom kopu času, pre istotu aj volal svojmu školiacemu z certifikátu :D. Vyzerá to na upchatý chladič, ktorý niečo pustí, ale čím je tam toho chladiva viac tak prestane.
Takže výmena chladiča.. Ponúkol mi Nisses za 100 eur, no ten istý sa dá kúpiť bežne za 80 a našiel som aj iné, z mne známych Hella za 50 :O. Síce ten by mi asi nevymenil, ale to by som hádam zvládol sám. Oplatí sa Hella? Alebo lepšie Nissens, či niečo iné? Vďaka :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Sep 14, 2017 1:08 pm

Hella? Tych poznam iba ako vyrobcov svetiel...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod kayman » Štv Sep 14, 2017 1:19 pm

Trochu som študoval, oni sa spojili s Behr a je Behr Hella. Svetlá majú pod značkou Hella, časti klimatizácie Behr, ale niektoré veci ohľadom klimatizácie predávajú aj ako Behr Hella alebo len Hella. Ktovie či je to ten istý produkt keď sa líšia cenou dosť :).

Kúpil som NRF, radšej znovu aj sušič. Vraj jedna z troch veľkých značiek čo sa týka autoklimatizácií (Nissens, Behr Hella, NRF). Tak uvidíme či bude pasovať, dnes ho vyzdvihnem na pošte a večer/zajtra montujem :hmmhmm
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pia Sep 15, 2017 7:23 pm

Hella dela světla, a navic asi 75 tis. položek pro OE, řídící jednotky, dešťové senzory, pedály a spoustu elektroniky.
Behr je OE pro chlazení ( thermomanagement), ale neřeší aftermarket, na to má právě ten společný podnik s Hellou, který zajišťuje prodej, podporu a školení. ;-)

P.s. a já pro ně 3 roky pracuju :ho:
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Pia Sep 15, 2017 7:35 pm

Aha, tak tak je to s nimi :). Tak sa vyznáš :palec

Ja som dnes vymenil ten kondenzátor, pasoval, len sa mi zdal trochu širší, resp. tie dva držiaky, ale šlo to napasovať - prichystáva sa o medzikus medzi kondenzátorom a kasňou a ten sa na ľavoboku dal pootočiť a posunúť.
Len som nevedel dať dole na novom sušiči skrutku v otvore pre senzor.. Nechal som starý sušič - síce má len pár týždňov, ale som to otváral a radšej som chcel vymeniť. No ani za svet to nešlo uvoľniť :/.
V utorok dám naplniť, dúfam, že už to pôjde :twist:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron