Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod lubkos » Str Jan 13, 2016 5:16 pm

lubkos
Mazda CX5-II, 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T
Obrázok užívateľa
lubkos
VIP 2013
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 9:27 pm
Bydlisko: Potočná 54, Handlová
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Jan 17, 2016 8:49 pm

pato CX-5 píše:ahojte prosim vas viete mi poradit mam MAZDU CX 5 rok 2014 denne led svietenie ma v narazniku dole.teraz mi to svieti cez den ako ma ale ako nahle zapnem xenoni tak sa mi to denne svietenie vypne a to iste aj ked dam rucnu brzdu :buuu: prosim vas poradte mi ako to urobyt tak aby to svietilo stale aj v noci ked zapnem svetla dakujem pekne

Tu je odpoved - prakticka skusenost majitela auta, ktorému denne svetla svietia denne celych 24 hodin.

citujem: " Poslední věc, která se moc nepovedla jsou ledky denního svícení. Jsou sice krásné a auto díky nim vypadá dravěji, ale bohužel v noci svítí stále, i když o něco méně intenzivněji. Jenže ostatní v protisměru na vás občas bliknou, protože si myslí, že jsem další blbec s mlhovkami. Je škoda, že ty ledky v noci svítí stále a to docela dost intenzivně. Sám je nijak vypnout nemohu a tak ostatní si na mě budou prostě blikat dál :( "

zdroj : http://moje.auto.cz/Deegr/gtcko.html
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod pato CX-5 » Uto Jan 19, 2016 11:33 pm

ahoj ale nikde nevidim navod na to ako to mam urobyt na svojej CX 5 aby to dene svietenie svietilo??? :buuu: :buuu:
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pato CX-5 » Uto Jan 19, 2016 11:35 pm

lebo sa mi to paci vies mi poradit aby to svietilo? alebo niekto konecne?????
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pato CX-5 » Uto Jan 19, 2016 11:38 pm

to mas pravdu mali by vratit ale ked im v servise poviem ze nech mi to nastavia tak aby to svietilo aj v noci povedia mi ze to nejde ze to je tak nastavene od vyroby...a hlavna vec ze uz som dost CX5 videl ktorym to svieti v noci prosim radu nemoze to byt takze zlozite odpojit ked je to zapojene na zapinani svetiel a rucnej ??? len som neni elektrikar :buuu: :buuu: :buuu:
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Str Jan 20, 2016 10:53 am

pato CX-5 píše:ahoj ale nikde nevidim navod na to ako to mam urobyt na svojej CX 5 aby to dene svietenie svietilo??? :buuu: :buuu:

Ty to 24 h-ové svietenie DRL naozaj, myslíš vážne ? :cha:
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod pato CX-5 » Ned Jan 24, 2016 1:42 pm

ano myslim to vazne lubi sa mi to je tu niejaky elektrikar ktory by to vedel urobyt budem moc rad :o)
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 07, 2016 10:46 pm

DRL nemá a jestli se nepletu ani nesmí v noci svítití.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Feb 10, 2016 9:33 pm

Caute, ak by sa niekomu stalo, ze vam prestane kurit Mazda CX-5, tak je to pre Mazdu znamy problem a je riesitelny preplachom radiatora.

Tak aby ste nechodili do servisu na 3x ako ja a nesnazili sa vam predat novy radiator ako naznacovali mne.

Takze, maju na to servisnu informaciu, vedia co maju robit, po mojej intervencii to spravili sup sup...

Symptomy: Lava strana zacne kurit vyrazne menej ako prava, po par dnoch to prestane kurit uplne. A je jedno ci tam date 29 C, alebo pustite Webasto, proste to nekuri vobec.
Riesenie: Preplach radiator nejakou kyselinou (a asi pravdepodobne aj vymena chladiacej zmesi, ale detaily uz neviem).
Cena: Neplatil som nic...

P.S. Co som nasiel niekde na webe, tyka sa to cca prvych 4000 vyrobenych aut, nejaky problem s dodavatelom chladiacej zmesi. Ale toto je neoverena info...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lubkos » Str Feb 10, 2016 9:39 pm

Super, vďaka za radu a Tvoju náročnú skúsenosť. Ja to mám od leta furt na 21,5°C a stačí mi. V sobotu idem do Lučenca s mojou CX5 na 4 servisnú, tak som zvedavý.
lubkos
Mazda CX5-II, 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T
Obrázok užívateľa
lubkos
VIP 2013
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 9:27 pm
Bydlisko: Potočná 54, Handlová
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Danubit1 » Štv Mar 17, 2016 11:13 pm

Nemám garáž a parkujem s CX5 pred domom. Premýšľam, ako si zabezpečiť auto proti krádeži.
Spoliehate sa len na imobilizér, ktorý je štandardne zabudovaný v aute, alebo máte mechanické či iné zabezpečenie ?
Chcel som si nechať namontovať tajný vypínač (v ČR pomerne rozšírená vec a hlavne pomerne lacná), mal som ho na predchádzajúcej Toyote, ale v servise Mazda ma odhovorili, že je tam príliš veľa elektroniky a mohlo by to dávať chybové hlásenia, keby som napríklad chcel štartovať a zabudol zapnúť vypínač.
Ako máte auto chránené vy ?
Danubit1
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Mar 17, 2016 11:02 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Sob Mar 26, 2016 7:09 am

Pojištění a za ušetřené zabezpečení nízkou spoluúčast.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod milanisko » Ned Máj 29, 2016 10:19 pm

Čaute chlapi

Chcel by som Vás poprosiť o radu :
Uvažujem nad kúpou CX5 ale momentálne sa neviem rozhodnúť či benzín alebo diesel.Do teraz som chodil na diesel (Fiat Ducato) a keď som si vyskúšal jazdu na predvádzaciej mazde 6 s benzínom (118kW) bol som sklamaný s toho malého krútiaceho momentu (možno som ju mal viac vytočiť a podradiť). Nie som žiadny športový závodník ale keď v prípade potreby potrebujem niekoho predbehnúť , je dobre sa spoľahnúť na silu motora.Aké máte skúsenosti s diesel motorom v CX5 , čo sa týka poruchovosti ? Rád by som mal auto , ktoré by nebolo viac v servise ako u mňa doma.
milanisko
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Máj 29, 2016 10:08 pm

Poslaťod peteviolet » Pia Dec 30, 2016 10:28 am

Servuste CX5 owneri

myslite, ze je blbost ist do vybavy Challenge ? Mal som uz dost aut aj som "opravoval" co trebalo a ked trebalo - Daewoo benzin, Rav4 nafta, Ford Kuga nafta, MErcedes A140 benzin, Ford Fiesta benzin nooo a po dobrom preskumani ponuk na trhu (technicke vybavenie aj cena) plus vediec co musi davat clovek rokmi do udrzby som sa rozhodol prave pre Mazdu CX5 Challenge AWD 2l benzin s dodanim 2/2017. chcel som jazdenku ale vidiac ze troj - stvorrocne stoja 19000- 21000 rozhodnutie padlo na nove. Mam zaplatenu rezervacku (takze este stale mozem menit vybavu :))

Challenge vybava aj kvoli financiam (+nechcem LED predne svetla a ani 19ky kola ) - ak mi niekto povie ze je zly deal mat take auto za 25500E (budem tam mat aj parkovacie senzory) tek neviem...

Jedine co mi bude vadit ze challenge podla vsetkeho bude mat este stare zadne svetla (co v brozure aj v konfiguratore inac uvadzaju) toto ma kus trapi (aj by som bol ochotny vymenit :) ) ale inac som presvedceny ze je to dobre rozhodnutie.

Necham si to auto nadlhsie asi takze mozno este objednam protikoroznu ochranu spodku (ak ma nepresvedcite o opaku - ze je to blbost :))
Obrázok užívateľa
peteviolet
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Dec 30, 2016 8:38 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 30, 2016 11:33 pm

Ako casto sa ty pozeras na svoje zadne svetla? Podla mna ich vobec neries :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron