Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Prosba o radu - Servisy SVK

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Prosba o radu - Servisy SVK

Poslaťod Izual » Pon Apr 27, 2015 10:39 am

Pozdravujem dámy a páni,

v priebehu mesiaca som sa stal hrdým majiteľom mazdy 6, a momentálne bojujem s jednou veľkou dilemou a verím, že ste fundovaný mi poradiť.
Teda k veci, otázkou je či s autom navštevovať originál Mazda servis(auto je jazdenka), a ak áno tak kde máte s ním najlepšiu skúsenosť?
Za každé Vaše odporúčanie a radu Vám ďakujem.

s pozdravom Izual (new member :) )
Izual
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Apr 27, 2015 10:33 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Apr 28, 2015 5:50 pm

Pouzi funkciu hladat - o autorizovanych servisoch tu na fore bolo popisane uz vela
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Str Apr 29, 2015 8:08 am

Zakladana otazka. Auto je jazdenka, ale JE ESTE V ZARUKE?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Izual » Str Apr 29, 2015 9:31 am

dabel píše:Pouzi funkciu hladat - o autorizovanych servisoch tu na fore bolo popisane uz vela

...irelevantne údaje nakoľko diskusie z roku pána 2012 max 2013...
...vlákna roku 2014 už dávne nepojednávajú o kvalitách servisoch...


TomAnt píše:Zakladana otazka. Auto je jazdenka, ale JE ESTE V ZARUKE?

Je tam uvedené ale zopakujem, že auto je jazdenka (r.v.2009)..takže žiadna záruka
Izual
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Apr 27, 2015 10:33 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Apr 29, 2015 10:24 am

Pri dnesnych 5 rocnych zarukach moze byt 3 rocna jazdenka este dva roky v zaruke, preto som sa pytal (rok vyroby si neuviedol). Ak to uz nie je v zaruke, osobne by som do autorizovaneho servisu nesiel.

Tak napriklad, pri poslednej navsteve autorizovaneho servisu mi menili brzdove platnicky, predne. A medzi naboj kolesa ci co to je a koleso samotne dali MEDENU pastu (ci co to je). Akoze KUA, to autorizovany servis nevie, ze pre auta s ABS sa musi pouzit KERAMICKA, pretoze med je vodiva a bordel co sa z toho trusi moze spojit na ABS cidle kontakty? Dalsia vec ze mi tam nadrbali tolko nejakeho mazu, ze sa mi bordel z platniciek hromadi a hromadi na strmeni. Zadne koleso vyzera po 3 rokoch 100x lepsie ako predne po 2 tyzdnoch jazdenia... (myslim tym veci okolo brzd). Ak by to chcel niekto z Autopalace zpochybnit, mam to nafotene...

Takze, asi takto. Ja mam "zial" auto v zaruke, tak radsej idem do "autorizovaneho" aj ked ani na to nie je dovod, ale nemienim sa s nimi potom hadat. Hned ako bude auto mimo zaruky, tak budem aj s tymto chodit do mojho dvorneho servisu, kde mi servisovali vsetky moje auta doposial...

Naozaj, nevidim jediny benefit autorizovaneho servisu, v podstate co navsteva, to nejaky kiks...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Apr 29, 2015 12:01 pm

Tu medenu pastu tam zrejme davali kvoli skrutkam. Podla spravnosti by sa medzi naboj a koleso nemalo davat nic. Dosadacia plochy by mala byt akurat ocistena od bordelu, inak moze koleso nespravne dosadnut a moze sa spravat ako nevyvazene.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Apr 30, 2015 7:53 am

Ma sa davat, aby sa nezapiekol elektron (lebo ked dostanes defekt na ceste, tak to koleso mimo servisu nedas svojpomocne dole), ale ma sa davat keramicka. Cloveku, ktory mi to vysvetloval a ukazoval (a pri tom som si to fotil) v tomto na 100% doverujem. Nemal najmensi dovod mi vraviet bullshity :)

P.S. Ono ta pasta tam nie je namazana stetcom alebo tak, je to zjavne nejaka sablona, cely komponent po celom naboji, cize rovnomerne hrube, nieco ako nalepka (tak si to predstavujem).
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Štv Apr 30, 2015 10:04 am

S tym pripečenim elektronov k nabojom nieco pravdy bude.
Ja, a ani v pneuservise mi nic nedavali medzi ne a kolkokrat som musel nasilím skopať kolesa z nabojov, lebo boli prilepene, pripečené, prikorodované na naboj a pritom som ani defekt nemal na pneu.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Štv Apr 30, 2015 10:19 am

Ja sa nehadam. Ked som riesil vyvazenie kolies na pred - predoslej Mazde, bol som u Homolu, kde mi clovek, ktory skoli servisy v pouzivanie techniky, tieto veci spominal. Nema sa tam davat nic. Ale samozrejme, mohol sa mylit.
Ja som na predosle auto nedaval nic a nebol problem.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Krenštík » Sob Máj 02, 2015 9:06 pm

Ideálně jak říká Luboš, čisté dosedací plochy, kombinace některých kol a pasty způsobuje zbytkový nevývažek.

Mmj. Lubo ty jsi ten člověk o kterém psal Homola že mu nikde nebyli schopni vyvážit kola? :o)

Jinak se servisama je to celkem tragedie napříč celou CZ/SK...
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Lubos1 » Sob Máj 02, 2015 10:15 pm

Ano, to som bol ja s Mazdou 6 GH.
Teraz vyvazujem vzdy s pomockou Duo Expert od Haweka, zatial pomohla vzdy.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Krenštík » Sob Máj 02, 2015 10:19 pm

Jo Hawekou vážím kola sobě už dlouho a jak mě za to školitel nesnášel... a navíc optimalizace nevývažku :lol :lol

Sorry za off.topic... :potichu
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť