Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Banská Bystrica

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Mazda Tribute_trasenie

Poslaťod dunajsky zavinac » Uto Okt 29, 2013 7:53 am

zaujalo ma co pise M6 GH GTA, mozno by mi tiez vedel poradit, mam podobny problem (Mazda Tribute, 2l, 91 kW, r. 2002), padanie otacok sa mi vsak vyskytuje iba na volnobehu, najma pri dobrzdovani a zastaveni. Motor ide na vsetky valce, diagnostika ukazuje vynechavanie prveho valca, na volnobehu sa trasie. Su vymenene sviecky, nova skrtiaca klapka, IAC ventil, PCV ventil, palivovy filter, nove rozvody, vycisteny EGR ventil a mnoho ineho. Teraz idem vymenit kable a cievku, je tam totiz iba jedna spolocna cievka, ak to spravne nazyvam. Podozrenie je aj na vahu vzduchu... Porucha s roznymi vykyvmi trva uz 2 roky :!!: , v minulosti auto so zahriatym motorom po starte dokonca zhasinalo, teraz uz nie, nikto si s tym trasenim a padanim otacok vsak nevie poradit. V aute je aj LPG ale porucha sa vyskytovala rovnako aj predtym a teraz aj pri jazde na benzin. Ale ja raz na to pridem... :jupi
dunajsky zavinac
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Feb 21, 2013 8:53 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MisoMt » Uto Okt 29, 2013 8:51 am

dunajsky zavinac píše:zaujalo ma co pise M6 GH GTA, mozno by mi tiez vedel poradit, mam podobny problem (Mazda Tribute, 2l, 91 kW, r. 2002), padanie otacok sa mi vsak vyskytuje iba na volnobehu, najma pri dobrzdovani a zastaveni. Motor ide na vsetky valce, diagnostika ukazuje vynechavanie prveho valca, na volnobehu sa trasie. Su vymenene sviecky, nova skrtiaca klapka, IAC ventil, PCV ventil, palivovy filter, nove rozvody, vycisteny EGR ventil a mnoho ineho. Teraz idem vymenit kable a cievku, je tam totiz iba jedna spolocna cievka, ak to spravne nazyvam. Podozrenie je aj na vahu vzduchu... Porucha s roznymi vykyvmi trva uz 2 roky :!!: , v minulosti auto so zahriatym motorom po starte dokonca zhasinalo, teraz uz nie, nikto si s tym trasenim a padanim otacok vsak nevie poradit. V aute je aj LPG ale porucha sa vyskytovala rovnako aj predtym a teraz aj pri jazde na benzin. Ale ja raz na to pridem... :jupi
Ale ved toto tu nepatri. Komperesiu si kontroloval?
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod Veyron » Sob Dec 06, 2014 8:43 am

Takže kde teda chodiť na povinné servisné prehliadky s novou Mazdou ak nie do Kovy v Badíne?
Čo som pozeral, tak najbližšie potom sú:
- Autokomplex v Lučenci (51km)
- AUTOHAUS - Hinca vo Veľkom Lapáši (71km)
- Aleteria Motor v Žiline (75km)
- N-motor v Nitre (76km)
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pedro70 » Sob Dec 06, 2014 9:22 am

Este snad Trencin.
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Veyron » Ned Dec 07, 2014 4:09 pm

S tým Trenčínom to myslíš vážne?? Toľko hororových príbehov ako na Trenčínsku Mazdu som nečítal na všetky ostatné dokopy. :ko
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pedro70 » Štv Dec 18, 2014 2:00 am

Na inych forach pisu na Trencin celkom pozitivny ohlas.Nebol som tam takze 100% to netvrdim.
osobne som bol len V Ba AP a za tym si stojim ze nikdy viac.je o tom pisane v inom vlakne
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod CrazyWolf » Pia Jún 17, 2016 7:28 pm

Zdravým Vás,
neviete mi poradiť dobrý servis so skúsenostami s Mazdami v okolí Banskej Bystrice? Potrebujem spraviť diagnostiku na Mazdu 6 a rozmýšľam aj nad kalibráciou vstrekov. Akurát, že neviem, či to dokáže aj neautorizovaný servis alebo jediná možnosť je Kova v BB.
Vďaka za rady.
Mazda 6 2,0 MZR-CD, 2006, 105kW
CrazyWolf
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Jún 17, 2016 6:47 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť