Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 3. generace

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda2 3. generace

Poslaťod majki » Str Apr 09, 2014 7:53 am

Lakilaki: Setrit se musi..vsude.

TomAnt: byl jsem ted v Autolarosu na vetsim servise, kupodivu byla v patek D1 celkem prazdna, no jaka radost to byla hrat si s trojkou a ctyrkou, pekne to vytacet, a pak na te sestiproudovce za Olomouci to rozmasirovat az k podlaze (189 dle GPS :shock , porad to jede jak slak to auto, i po 97tkm).
No ale ta nejvetsi radost prisla pak v pondeli odpoledne, kdy jsem jel z Dolniho Benesova smerem na Olomouc, ty serpentiny mezi vesnickama...neuveritelne me sralo, ze mam zimni balony, piskaly v kazde zatacce :twist: Ve sve dobe to bylo na produkcni bezne prodavanou verzi opravdu vyjimecne auto..a mozna je stale i dnes.. :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Str Apr 09, 2014 7:51 pm

majki píše:
..... no jaka radost to byla hrat si s trojkou a ctyrkou, pekne to vytacet, a pak na te sestiproudovce za Olomouci to rozmasirovat az k podlaze (189 dle GPS :shock , porad to jede jak slak to auto, i po 97tkm).


Tak mojich 200-205 km/h s M2 1.5 po dialnici predsa je pravda, :jo , ked M2 1,3 zvladla 189km/h

To su od seriovych aut, primarne urcene do mesta, uctyhodne vykony :palec
.........................................................................

Hazumi /new M2 v pohybe ................. http://youtu.be/2x3JyHms6VQ

S Hazumi, podla mna sa mazda dopracovala na uplny vrchol Kodo dizajnu.
Prekrasne auto ...... http://youtu.be/oNBsh7HV6_c
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Myso » Pon Apr 14, 2014 3:08 pm

Uctyhodny vykon bol pod kopcom pri Lodenicich spomalit zo 190 tacho na 120... Ked sa mi nejaky magor strcil do cesty. To auto ide dobre ale nema ziaden respekt na ceste :potichu Na mondeu s xenonmi mam zrazu pred sebou nezvykle prazdno.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Pon Apr 14, 2014 4:09 pm

To nema zadne male auto, pokud to nema trojcipou hvezdu, ctyri kruhy nebo modrou vrtuli na kapote :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pon Apr 14, 2014 10:10 pm

Myso píše:Uctyhodny vykon bol pod kopcom pri Lodenicich spomalit zo 190 tacho na 120... Ked sa mi nejaky magor strcil do cesty. To auto ide dobre ale nema ziaden respekt na ceste :potichu Na mondeu s xenonmi mam zrazu pred sebou nezvykle prazdno.

Respekt si treba vysluzit, aj na slovenskych cestach.

Ked iní uhýbajú ciernym kraksňam s vrtulou , stvorkruhom a pod. to nie preto, žeby disponovali respektom,
to iba mudrejsi, aby prezili, sa vyhybaju na cestach blbym
Kde jazdis prosim Ta ?
Na cestach vobec nemam pocit, ze by mi pred xenonami akosi sa uhybali, nedajboze skryvali auta.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Uto Apr 15, 2014 12:31 am

Ale rozhode je to ine ked idem v CX-5 ako ked idem v 2ke... Co sa tyka aut predo mnou, uhybania a pod... Naozaj... A pritom styl jazdy mam rovnaky v oboch autach...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Myso » Str Apr 16, 2014 12:17 pm

Jazdim najma v CR (D1+D2, D5), obcas slovenska D2. Je to presne tak ako pise tomant. Jazdim rovnako na oboch autach, konstantnych 140tacho, 131 GPS, na mondeu obcas az do 160 tacho (138 GPS). A je to citelne. Tvrdi to aj priatelka, ktora jazdi velmi podobnym stylom. S mondeom nemusime az tak casto brzdit za niekym, kto sa zabudol v lavom pruhu, alebo mu po predbiehani zbytocne dlho trva zaradit sa spat do praveho.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod lakilaki » Pon Júl 07, 2014 10:25 pm

lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Str Júl 09, 2014 11:42 am

Ehm..dalsi citycar u nas proste bude jine znacky, co uz..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Str Júl 16, 2014 9:35 am

Od luxusneho styloveho interieru konceptu Hazumi sa interier novej M2 lisi iba ak pouzitim materialov. :hmmhmm
Ekonomika vyroby jednoducho nepusti :bee
Doma sme sa zhodli, na rozdiel od majki-ho, ze my ostaneme aj v buducnosti verní M2......... tej sucasnej :blee

CLICK

Obrázok
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Str Júl 16, 2014 3:08 pm

Majki totiz ma vyhlidnute opravdu citycar :shock (v technicaku bude mit napsano pro 4 osoby) :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pia Júl 18, 2014 11:15 pm

Zatial asi najkrajsia KODO mazda
M2 podla mojho nazoru bude bestseller medzi citycar-mi.

Tato prakticka, šedá verzia new M2, s nepraktickym bielym kozenym interierom je to, co by sme si doma objednali pod stromcek :hmmhmm
http://www.worldcarfans.com/11407177829 ... s/photos#8

Pre tych, ktorí este nevideli ( su este takí ?! ) fotky new Demio
http://www.worldcarfans.com/11407177829 ... owphotos#7

Wau, paci sa mi Demio-Hazumi
http://youtu.be/cpjLBRA8rEw
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Pon Júl 21, 2014 9:33 am

Nevadi ti, ze to ma jen nove narazniky a svetla? Jinak je to okopirovane DE? Do posledni linky? :tma Uvidime jeste, jak bude vypadat social verze interieru :) (ten se mi naopak libi strasne moc :zerute: )

A na citycar uz je to myma ocima moc velke :blee :lol


Poznamka pod carou:
Uvidime, co dokazou provest se spotrebou..na dnesni nove modely se aktualni 7litrova spotreba ve meste (az osmilitrova se zapnutou klimou/jezdenim v zime) aktualni Mazdy2 proste nechyta..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 21, 2014 10:18 pm

Hej hej,je to taky facelift aktualnej dvojky. A interier prebraty z 3ky...
Obavam sa ze so spotrebou nic... napisu ze to jazdi za 4 a bude to jazdit za 6.5

Ale ak by som mal kupovat teraz auto tejto velkosti, kupil by som ju :) Aj 6 rocna dvojka dokaze vycarit usmev na tvari a dopriat radost z jazdy. Napriek najslabsiemu motoru a vybave len CE Pro. Strasne rad do toho auta sadam.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Júl 22, 2014 9:14 am

Zacinam dumat nad tim, proc mi prestaly chodit ceske tiskove materialy :nene

nicmene, zde par zajimavosti: http://auto.idnes.cz/nova-mazda-2-c8w-/ ... clanek-box

Jeste naroste a jeste zhubne? A to az metrak? :hmmhmm Takze karoserie bude uplne z papiru? :shock
I-eloop zni dobre, v mestskem aute dava nejvetsi smysl.
A pan redaktor se asi uklikl, 1.5 s vykonem 75koni? :nene


A ano, vycaruje i po tolika letech nefalsovany usmev a radost z jizdy, s tim souhlasim :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť