Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

MAZDA 323 TURBO 4WD

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: MAZDA 323 TURBO 4WD

Poslaťod mx31.6 » Pia Feb 28, 2014 9:47 pm

Moze byt ze aj v tom je problem lebo rozsah je fajn len je to v minuse. Ale neodfukuje mi blovof ventyl ,netlakuje hadice a z miesta s kade je natiahnuta hadica na ovladaciu banku turba nejde tlak ale sanie :hmmhmm proste to turbo zabere ale netlakuje a tomunechapem :bee a este jednej veci nechapem , s tej membrany na bov ventyle ide stale sanie ako keby bol otvoreny stale :hmmhmm sory za blbe otazky ale je to moje prve turbo a poznam to ocividne iba teoreticky :palec
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod mx31.6 » Ned Mar 09, 2014 4:49 pm

Po dlhsej dobe som si nasiel cas na moj smetiacik :palec skusil som potacat rozdelovacom , kedze som si myslel ze chyba je v zmesi a asi aj bola , nasiel som taku polohu pri ktorej turbo zacne tlacit od 2000 ot :o) a uz je aj pocut ze sa hybe to turbo... takze 4WD_Turbo diky za tip na toto turbo :palec :palec :palec
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 4WD_Turbo » Str Mar 26, 2014 9:52 pm

velmi nechápem tvoj problem, ak sa ti chce popis mi ho ešte raz

predzápal je dôležitý ,, séria je 12 stupnov plus mínus jeden stupen,

podtlak v saní je normálny ked naštartujes, je to benzín, a potom ked začneš plniť motor vzduchom potom sa nafukne,,
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod mx31.6 » Sob Mar 29, 2014 10:16 am

Moj problem bol taky ze sa turbo neroztocilo skoro vobec aj ked som tocil 5000 stacilo to len na to aby sa to pohlo z -0.8 na cca -0.2 :ko . Takze som hladal chybu v tomto lebo chalanovi co mal ten motor predomnou tiez nefungovalo tutbo , takze to uz asi niekdo nadstavoval aj predtym :hmmhmm zaujmave je ze ked som to teraz dal po case do tej polohy v ktorej to bolo predtym tak turbo funguje tiez ale nie po 0.6 pritom seriove wg je 0.6 na tom turbe. Ale problemy robil aj blow ventyl kedze bud stale podsaval aleboprefukoval v zavislosti od toho ako moc som stiahol strunu... no proste este tam je co vychytavat
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Mar 29, 2014 10:23 pm

čo si dal do tej polohy ako bolo... a vyskusaj originalny blow ventil,, ton bude fungovat vyborne
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod mx31.6 » Ned Mar 30, 2014 9:21 am

Rozdelovac som dal do tej polohy ako bol :o) , napadlo ma pouzit original blow ale skusil som zhodit klapku , vicistit ju a teraz je to relativne v pohode da sa to nadstavit tak ze bolw ani nepodsava a ani neodfukuje , iba vtedy ked ma :palec ale ten motor skoro 2 roky nebol nastartovany , teraz sa chystam nahodit gumy a zacat na tom behat kazdy den ako s beznym autom a doladovat to :jupi
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod KLOKAN » Ned Mar 30, 2014 10:20 am

ties beham z autom stale po cestach a ties som mal auto co bol 10 rokov v garazi nenastartovane a ked som ho zacal rozbehavat tak aj hydrostav sa ozval ale po par km prestal a pomohkla aj vymena oleja
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod mx31.6 » Štv Apr 03, 2014 6:04 pm

No len ja som este nespravil moc km , iba skusobne jazdy na fakt malu vzdialenost :o) Dik za tip :palec dal som tam oriigo blow ventil a uz sa da dostelovat volnobeh , neblbne to ako predtym proste super :o) original je original :palec ale ked som dneska zhadzoval vytlak odd turba zistil som ze pusta olej :dobry a este je aj sedy takze asi aj derie lopatky , cize pojde na repas a spolu s nim dve kila do dymu :palec
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 4WD_Turbo » Štv Apr 03, 2014 11:42 pm

nastav predzápal , stroboskopom
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod mx31.6 » Pia Apr 04, 2014 7:26 am

Budem si to musiet dat nadstavit ale najprv budem musieet spravit turbo aby mi nenasalo olej , to by ten motor asi odrovnalo. :hmmhmm
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod KLOKAN » Štv Máj 15, 2014 8:38 pm

podvozok uz je doma uz ho len nahodit do auta huuuuu skoda ze neviem ako sem vkladat foto
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 4WD_Turbo » Ned Máj 18, 2014 1:59 pm

ja fotky dam na pokec, a skopirujem adresu obrazka , das img a vlozis adresu a malo by to ist
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod mx31.6 » Ned Jún 01, 2014 7:59 pm

Caute pani sice nerad ale zase vas musim otravovat :nene z autom sa mi deje toto ze ked som dneska dal fakt ze prvu poriadnu testovacku s tym ze uz turbo slapalo tak po prve tlak mi vybiehal na 1 bar a islo by to aj vyzsie keby som hned neubral , cize fuel cut asi niekdo zablindoval :ko akoze islo to ako krava to sa neda porovnat s predoslim motorom :jupi a po druhe ked sa ale motor zohrial na prevadzkovu teplotu tak uz pri 0.4 baru zacalo ist ako na omedzovac zacalo s nim triast dopredu, dozadu, zase asňz kym som nepustil plyn :hmmhmm tak som k tej 95-ke dolial take iste mnozstvo 100 oktanu ( udajne 100 oktan nema problem ani s tlakom ani s teplotou pri turbach ) ale nic sa nezmenilo a ked motor zase vychladol do mensej ako prevadzkovej teploty tak zase tlacilo az kym som nepustil plyn :bee mozno je to aj ic-ckom to mam seriove a aj to je asi iba z tristvrtiny na otvorenom mieste ze nan fuka napor vzduchu ... nestretol sa s tym uz niekdo ?
mx31.6
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str Apr 03, 2013 7:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Jún 09, 2014 2:06 pm

vieš mi zavolať? 0908 477 062
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron