Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

A už stačilo

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

A už stačilo

Poslaťod tatino » Str Feb 27, 2013 10:34 pm

Viacej pozeram forum, ako pisem, ale teraz mi to nedalo.
Nepamatam si ze by som videl nejaku ciernu macku prechadzat cez cestu, alebo ze by som ju nevedomky presiel.
Zacalo sa to nedavno pred desiatimi dnami. V pondelok pridem k autu a co nevidim, do mojej zaparkovanej mazdy 3 suchol iny nepozorny vodic. Zena nadavala ako odtrhnuta. Nastastie, za stieracom odkaz s cislom. OK. Vten den este vsetko obhliadnute, objednane, doriesene. Stane sa. V sobotu idem z PK do BA cez Rybnicnu, ked tu zrazu prejdem jamu s velkym buchotom. Zena viacej nadavala ako ja. Nezdalo sa mi to az take vazne, pokracujeme aj s dvomi detmi smerom na Avion. Zrazu asi po 2 km zacala svietit kontrolka - tlaku v pneu. Mam ich namontovane aj na zimnych 16". Stacil som zastavit na lavej strane pripajacieho pruhu na dialnicu. Musim pochvalit cidla. Vystupim a z lavej prednej pneu sa velmi decentne vali z boku vzduch. Kua co teraz. Svetlo na cestu, rychlo vesty na seba a otvaram kufor. Otvaram sadu na opravu defektu a zacnem s manualom. Ja neviem doteraz ako som mal postupovat pri oprave. Volal som aj na tel. cislo pomoci autopalace, ale nikto nezdvihol (asi sobota). Odtah by visiel 90€. Spravil som nasledovne podla obrazkov - vyfucal gumu, nalial mlieko, nafukal gumu. Z dierky som videl ako vychadza vzduch s mliekom. Fuci. Prejdem hore dole 2 metre s autom a stale fuci. Pockal som chvilu, znova vyfucal a nafukal. Zacalo to trosku drzat, kontrolka zhasla. Pozeram, asi dobre, rychlo pomaly domov do Ruzinova. Saskoval som tam asi hodinu, pomoc som ani nepotreboval, len pre zaujmavost poviem ze zastavil iba jeden hyundai i30. Doma na parkovisku zasa zasvietila kontrolka. V pondelok rano dofuknem a rychlo do pneuservisu. Po obhliadke bolo jasne ze treba novu gumu. OK co uz. V utorok nahodene, opravene - 110€ v p... Dnes v stredu rano prichadzam k autu, stlacam dialkove a nic, uz som blizko, stlacam a nic. Pozrem na vodicove dvere a sok! Rozbite vodicove okno a uje.... airbag! Kryt od autobaterie pohodeny vedla auta na zemy. Oblial ma studeny pot. Napadlo ma ci nezobrali aj autobaterie. Kua, mazda? A toto? Volam 158. Zene som radsej nic nehovoril. Autobateria nastastie, len odpojena. Vsetko vybavene o 14:00. Dostali sa este do jedneho peugeotu na sidlisku. Mazda v servise, este zajtra obhliadka z havarijnej. Nahradne dieli na prvu poistnu udalost prisli, moze sa zacat opravovat, pokym pride airbag. Toto uz nie je OK.
Sucho konstatujem, ze aspon sa nikomu nic nestalo.
Pre sprijemnenie dna som zo servisu isiel na testovaciu jazdu mazdy 6 wagon. Uzasne, krasne, perfektne, prijemne.
Dakujem aj predajcovi v autopalace panovi Vlasakovi za mensiu pomoc.

P.S. nechcem to tu pisat, ale myslim na najhorsie - ohladne auta ked sa vrati zo servisu.
Naposledy upravil tatino dňa Str Máj 29, 2013 12:33 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
tatino
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Máj 18, 2010 1:25 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Str Feb 27, 2013 11:46 pm

Sucitim s Tebou !
Odseknut ruky, ale nie tomu, kto ukradne airbagy, ale tomu, kto od takeho kretena kupi ukradnuty airbag,
:ko
Pracovnika importu mazdy, ktory vybavil suhlas na Min. dopravy na opravnu sadu defektov na slovenske cesty,
namiesto nahradneho kolesa, by som rovno vyhodil z prace
:ko
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Štv Feb 28, 2013 9:08 am

No Ty brdo... airbagy z Mazdy? Tipujem, ze to muselo byt na objednavku... U nas v garazi, kym sa ju podarilo ako-tak zabezpecit, tak vyberali len VW koncern - airbagy a radia.

Uprimnu sustrast... takym hajzlom, co takto vykradaju auta, sekat ruky - islam ma niekedy aj dobre napady. A dojazdove sady - na to mam tiez vlastny nazor...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Štv Feb 28, 2013 10:31 am

Soucitim s tebou. Po tom, co mi 2x nekdo auto na parkovisti naboural a jednou mi ho postrikali cele cernym sprejem... Proste co na to rict. Pevne nervy :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomasVFR » Štv Feb 28, 2013 1:21 pm

neplac, poistovna zaplati a urcite by ti aj odtah zaplatili sak dnes to niektore ponukaju v povinnom poisteni
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod tatino » Str Mar 20, 2013 12:40 pm

Takze vcera po troch tyzdnoch som si bol pre auto. Vyzera, ze je to vsetko OK.
Faktura c.1, 1350€
Faktura c.2, 1480€

Rozmyslam ze si dam aspon bezpecnostne priehladne folie na vsetky okna.
Obrázok užívateľa
tatino
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Máj 18, 2010 1:25 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Štv Mar 21, 2013 9:04 pm

tatino píše:Takze vcera po troch tyzdnoch som si bol pre auto. Vyzera, ze je to vsetko OK.
Faktura c.1, 1350€
Faktura c.2, 1480€
Rozmyslam ze si dam aspon bezpecnostne priehladne folie na vsetky okna.

:shock :shock :shock
PreBoha, to kde opravovali Tvoje auto za tolko € ? !
To je este horsia kradez, ako kradez airbagu ....
Za taku cenu sa uz da kupit M3 BK
http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... 00&asrc=st
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Sh4dowS » Pia Mar 22, 2013 4:32 pm

Airbagy sú tuším horúcim tovarom... Tiež mi minulý rok z mojej M6 nejaký úchyl potiahol airbag, ale "našťastie" bez rozbitého svetla.
Obrázok užívateľa
Sh4dowS
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Júl 28, 2010 7:47 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marpo22 » Pon Júl 22, 2013 3:51 pm

ľudia sú kur*y .. závisť, vidina peňazí atď. je ozaj smutné čo sa deje. Človek aby sa aj bál kúpiť nové auto :(

PS. auto nemám ani 2 týždne a už nejaký "dobrák" oškrel zadné dvere kľúčom, a to nehovoriac o praskline na skle ktorá bola spôsobená na parkovisku tiež nejakým dobrákom :(
Mazda 323, rok výroby: 1996
Mazda 3, rok výroby: 2011
Obrázok užívateľa
marpo22
VIP 2012
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia Sep 09, 2011 11:35 pm
Bydlisko: Bratislava - Denwer
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť