Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výmena brzdových kotúčov po 47000km

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Výmena brzdových kotúčov po 47000km

Poslaťod Peacemaker » Pia Okt 22, 2010 6:35 pm

Ono ja tiež dosť často brzdím motorom, ale už som počul aj názory, že je to pre dízlaka zhubná vec. Tak niekedy sa fakt v tom nevyzná ani besná sviňa :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod dopr » Pia Okt 22, 2010 7:34 pm

Nejak me nenapada nic, co by mohlo dieselovemu motoru vadit :hmmhmm
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Markus » Štv Okt 28, 2010 10:19 pm

v januári 2010 som menil predné kotúče - prvý krát a po 225tis. km :o) :o) jazdím po diaľnici, v meste a po nerovnostiach. Pred pár rokmi mi ostával "visieť" zadný pravý brzič. Celý disk bol horúci že sa nedala udržať ruka. bolo to v zime. Brzdič som vymenil bez toho aby to malo impakt na kotúče. Výmena po 47tis. km je veľa nech jazdím ako koľ vek. Pre mňa to značí jediné - používanie menej "odolných" materiálov.
Markus
Žihadlo 323F
Markus
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Máj 07, 2005 1:27 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Prokolt » Str Nov 03, 2010 9:52 am

Co jazdim teraz z novou M2kou zistujem ze sa mi horsie brzdi motorom resp. ze mi motor nebrzdi, bol som zvyknuty na opel corsu rv. 98 1.1l 12v a teraz ked sa snazim brzdit motorom ako na corse len my stupnu oatacky motor trosku zahuci ale brzdenie skoro nikde :) bude to asi tym ze M2ka lepsie znasa vyssie otacky inak si to neviem vysvetlit
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Nov 03, 2010 10:27 am

Ja brzdim motorom velmi casto, aj ked je fakt, ze to nie je tak intenzivne ako na sluzobnej osemventilovej 1.3 Fieste..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Nov 03, 2010 11:27 am

Pánové všeobecně nové motory mají menší odpory.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Vlado11 » Uto Apr 23, 2013 5:40 pm

Ing.Kubek Ľuboš píše:V roku 01/2008 som si zakúpil novu Mazdu CX-7 na Slovensku reklamované ako perfektné vozidlo. Avšak po najazdení 47000km sa mi vždy pri brzdení rozkmital volant tak, že mi to bolo podozrivé a v autorizovanom servise mi povedali, že brzdové kotúče sú v nevyhovujúcom stave a je nutné ich vymeniť!!! Auto, ktoré ma 1,5 roka a je naň dávaná 3-ročná záruka!!! Samozrejme v servise opravu neuznali ako vozidlo v záruke a musel som zaplatit 399 EUR za výmenu 2 ks brzdových kotúčov, čo ma neskutočne nahnevalo!!! Pýtam sa zodpovedných: " To z akých šmejdov vyrábate také dôležité súčiastky tohto vozidla ako sú brzdy??? Čo sa vlastne vzťahuje na záruku "TAK KVALITNÉHO VOZIDLA AKO JE MAZDA CX-7 ???? A budem sa pýtať aj kompetentných organov...

Vždy som mal škodovky a vždy po 3 ročnej záruke začali odchádzať. Tak som kúpil Mazdu 3, že japonské, a aha po záruke samé závady. Na škodovky boli aspoň lacnejšie náhradné diely a servis!
Vlado11
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Mar 16, 2013 5:31 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 23, 2013 9:21 pm

Které náhradní díly jsou levnější? Velice by mě to zajímalo - tlumiče, kotouče, destičky? Levnější servis a kde, autorizovaný asi těžko.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Apr 24, 2013 8:43 am

Vlado11 píše:Vždy som mal škodovky a vždy po 3 ročnej záruke začali odchádzať. Tak som kúpil Mazdu 3, že japonské, a aha po záruke samé závady. Na škodovky boli aspoň lacnejšie náhradné diely a servis!

Holt mas asi spatnou karmu (padne na tebe vzdy kus z patecni odpoledni produkce) nebo je problem mezi volantem a sedadlem :tma
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť