Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Superservis AP Vajnorska

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Superservis AP Vajnorska

Poslaťod PePa » Ned Aug 19, 2012 11:15 pm

Pre zaujimavost
- casopis Auto Bild (6/2012) pise o dotahovani skrutiek, ze servis musi po vymene kolies upozornit vodica, aby si dotiahol skrutky po prejdeni 50 az 100 km. V Nemecku o tom rozhodol dokonca sud, ked vodic zazaloval servis po tom, co mu koleso odletelo z auta. Servis upozornil vodica len napisom na ucte, co sudca oznacil za nedostatocne. Odteraz budu musiet servisni pracovnici upozornovat vodicov ustne. Na druhej strane musi vodic zaplatit 30 percent zo skody, lebo sud uznal, ze vodic by mal spozorovat zmeny jazdnych vlastnosti pri uvolnujucom sa kolese skor, ako odleti :lol
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod marclucpicard » Uto Aug 21, 2012 2:37 pm

Platí to aj u nás, servis musí zákazníka upozorniť aby si skontroloval po 100km matice a prípadne dotiahol, tiež som na to pozeral ako puk keď mi to kamarát, čo mi prezúva, povedal :o:
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod iron-racing » Uto Aug 21, 2012 4:36 pm

haha. takze som mal vlastne pravdu, aj ked ste ma tu skoro zozrali... :prdel
626GD; 2.0i 66kW 1991 FE6E
Xedos 9; 2.5i V6 24V 149kW 1993 KLZE? :)
Obrázok užívateľa
iron-racing
Prispievateľ
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Sob Okt 03, 2009 1:00 am
Bydlisko: Blízko hlavného mesta
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomasVFR » Uto Aug 21, 2012 5:04 pm

to je taka picovina, ako ked je v servisnom manuale napisane ze spotreba oleja do 0,7 litra je normalna a takto sa zbavuju zodpovednosti. sto kolies som vymenil a nikdy sa mi nestalo aby bolo to koleso po sto km povolene. v pneuservisoch robia povacsinou kokoti tym sa to asi vysvetluje preco sa take veci stavaju.
a v niektorych pneuservisoch hlavne v nemecku sa lepi aj nalepka upozornujuca vodica na dotiahnutie kolies, ale potom by sa kolesa mali dotahovat aj na novom aute po sto km, mi z toho logicky vychadza
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod marclucpicard » Sob Jan 12, 2013 10:16 pm

Od 1.1.2013 sú zavretý!
Akurát je na boku budovy oznam že "Nový showroom čoskoro", netuším či to znamená rekonštrukciiu (asi nie nakoľko sú tam veľmi krátko) alebo tam už AP nebude :hmmhmm
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Jan 13, 2013 9:08 am

Mne prisiel taky vtipny list, ze "Stahujeme sa na novu adresu - Panonska cesta 33"
Tomu vravim marketing, miesto toho aby napisali, ze zatvarame jeden z dvoch showroomov, napisu ze sa stahuju na novu adresu (ano, je to adresa servisu na Panonskej) a prehlasia to za feature :ho: Normlane som to ocenil, akoze maju konecne niekoho dobreho na marketingu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Ned Jan 13, 2013 1:41 pm

Aj mne to prislo. A bolo tam este napisane, ze sa rozsiruju :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marclucpicard » Ned Mar 03, 2013 1:37 pm

Od 1.3. Autogrand otvoril Mazda autosalón na Vajnorskej 167 kde bol predtým Autopalace.
Znamená to že teraz bude AP aj AG ako predajca a servis Mázd?
edit: Takže podľa mazda.sk máme odteraz na predaj aservis AP aj AG, už len dúfať že AG bude lepší a časom AP zanikne :spik2
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lubkos » Uto Mar 05, 2013 3:57 pm

TomAnt píše:Mne prisiel taky vtipny list, ze "Stahujeme sa na novu adresu - Panonska cesta 33"
Tomu vravim marketing, miesto toho aby napisali, ze zatvarame jeden z dvoch showroomov, napisu ze sa stahuju na novu adresu (ano, je to adresa servisu na Panonskej) a prehlasia to za feature :ho: Normlane som to ocenil, akoze maju konecne niekoho dobreho na marketingu...

Chlapi, tu chodim uz roky, na servis maju vyborne ceny, su podla mna dobri. http://www.autokomplex.mazdadealer.sk/
lubkos
Mazda CX5-II, 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T
Obrázok užívateľa
lubkos
VIP 2013
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 9:27 pm
Bydlisko: Potočná 54, Handlová
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Uto Mar 05, 2013 5:36 pm

marclucpicard píše:Od 1.3. Autogrand otvoril Mazda autosalón na Vajnorskej 167 kde bol predtým Autopalace.
Znamená to že teraz bude AP aj AG ako predajca a servis Mázd?
edit: Takže podľa mazda.sk máme odteraz na predaj aservis AP aj AG, už len dúfať že AG bude lepší a časom AP zanikne :spik2

To nie je na rovnakom mieste, malo by to byt asi o 500 m blizsie k mestu na druhej strane ulice, vedla Toyoty. Autogrand doteraz predaval Toyoty.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod marclucpicard » Str Mar 06, 2013 9:27 pm

Lubos1 píše:To nie je na rovnakom mieste, malo by to byt asi o 500 m blizsie k mestu na druhej strane ulice, vedla Toyoty. Autogrand doteraz predaval Toyoty.

Máš pravdu AP bolo na Vajnorskej 138, ešte že si napísal zajtra by som to tam hľadal, idem na testovaciu jazdu :o)
Predtým tam bola fy. Petersport a Autogrand to asi len odkúpil aby tam mohol predávať Mazdy.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť