Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

M6 100kw D pokles vykonu nejde nad 1500otacok + cierny dym

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

M6 100kw D pokles vykonu nejde nad 1500otacok + cierny dym

Poslaťod PatoRS » Pon Dec 24, 2012 2:11 pm

ahojte mazdaci
pred necelymi dvoma mesiacmi som kupil M6 diesel 100kw rocnik 2003-4. Po zopar jazdach mi zacalo robit nasledovne. Pri jazde vacsinou pri preradeni pocitim pokles vykonu auto nejde viac ako 1500otacok cca. Pri pridani plynu a pokus o zvysenie otacok zacne po chvili dymit na cierno. ale fest. zapach nespalenej nafty. Potom sa to nejako samo da do kopy po viacerych startovaniach niekedy aj viac dni stym neviem pohnut. Ak to urobi tak to auto nevladze a ide tak 30kmh po rovinke. Najprv som myslel ze nieco s MAF tak som ho skusal odpajat no niekedy to potom nabehlo niekedy nie. Chyby na diag. boli naposledy 102. 103. a 98 myslim teplota nasavaneho vzduchu na intercooleri. to cidlo som premeral ma odpor ako ma mat. Maf som prestriekol cisticom. Naposledy ked mi to urobilo islo to tak na 2300 otacok. na aute je repasovane turbo( byvali majitel tvrdi ze asi nieje dobre spravene) egr je zaslepene a je iba podtlakom ovladane. momentalne cakam ked to urobi znova aby som skontroloval polohu klapiek v sacom potrubi. ci to nejak nedrhne. Vela veci som pokonzultoval aj s chlapcami na japonec.eu no skuste poradit este niekto nejake napady. Dakujem vopred.
PatoRS
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Dec 22, 2012 8:55 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PatoRS » Ned Dec 30, 2012 8:02 pm

Tak to bola klapka na vstupe do sania. Uz len skontrolovat ci to neposkodilo motor a jazdit.
PatoRS
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Dec 22, 2012 8:55 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod otto24 » Ned Sep 30, 2018 8:10 pm

PatoRS píše:Tak to bola klapka na vstupe do sania. Uz len skontrolovat ci to neposkodilo motor a jazdit.

a ako si prišiel na tu chybu? ja mam podobny problem na volnobech ide ako pridam plyn ide max do 1600ot.cca plyn až na podlahe a z vyfuku dymovnica ale fest a žerie olej
otto24
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Sep 30, 2018 6:33 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť