Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 - Majki

Poslaťod majki » Pon Sep 03, 2012 8:58 am

majki píše:A dalsi vec, letni pneu mam tuto sezonu na dojezd. Vzhledem k tomu, ze se s autem ted z 90% jezdi trasy do 25km, vetsinou po meste (denni dojizdka do prace vesmes severni Prahou) a na dalnici se dostane tak jednou za 3 mesice, uvazuju o novince Michelin EnergySaver+. Nazory, pripominky, tipy?

Nikdo nic? :twist:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pon Sep 03, 2012 5:45 pm

Kup "obycajne" pneu za vyhodnu cenu, prifukni +0,2-0,3 kPa oproti predpisu a
mas hned EnergySaver + + + +
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Pon Sep 03, 2012 7:27 pm

Na cele energy saver by som sa vykaslal. Vsetky "lahkobezky" maju vyrazne horsie vlastnosti ako normalne pneu. Zobral by som radsej nieco so spickovymi vlastnostami.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Uto Sep 04, 2012 9:22 am

TomAnt, co tve skusenosti?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 04, 2012 10:08 am

Ako som tu uz raz pisal. Mensiu spotrebu od toho necakaj, je to len marketing, v ostatnych ohladoch su to skvele pneu. Rozhodne o dve triedy lepsie ako tie Yokohamy, co tam dala Mazda vo vyrobe... Nevnimam na nich ziaden problem, ani za mokra ani za sucha ani nikde. Kupil by som ich kludne znova.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Okt 29, 2012 8:40 am

majki píše:od majki » pát črc 09, 2010 6:26 pm
Tak jsme se dneska s Jesterkou stavili za Dej-fem v Autolarosu a pri te prilezitosti jsem si nechal omrknout levou zadni cast, protoze se z ni ozyva na nerovnostech vrzani. Mno, prvne to vypadalo na gumovou buzirku na sportovnich pruzinach, nakonec to jsou tlumice. Pry na to je servisni zapis z Mazdy, takze u Duby v Praze je budou menit.


Hadejte, co se uz nejaky ten patek ozyva z prave zadni strany pri sebemensim zhoupnuti/prejeti nerovnosti...? :bee
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Uto Okt 30, 2012 6:33 pm

majki píše:
majki píše:od majki » pát črc 09, 2010 6:26 pm
Tak jsme se dneska s Jesterkou stavili za Dej-fem v Autolarosu a pri te prilezitosti jsem si nechal omrknout levou zadni cast, protoze se z ni ozyva na nerovnostech vrzani. Mno, prvne to vypadalo na gumovou buzirku na sportovnich pruzinach, nakonec to jsou tlumice. Pry na to je servisni zapis z Mazdy, takze u Duby v Praze je budou menit.


Hadejte, co se uz nejaky ten patek ozyva z prave zadni strany pri sebemensim zhoupnuti/prejeti nerovnosti...? :bee

Vyfukove potrubie ? :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Uto Okt 30, 2012 8:23 pm

Tlumic...vrze jak dvere od almary :potichu
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Nov 07, 2012 1:29 pm

Rezignuju.
Prodlouzena zaruka se na tlumice nevztahuje.
Zaruka na tlumice, co byly vymeneny tehda v ramci servisni akce, skoncila 13.8.2012 (vrzat zacaly nekde zacatkem zari).
Garancka po 5 letech vyjde cca na 7.000,-

Takze sbohem a satecek...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Nov 07, 2012 4:31 pm

Necuduj sa, tlmice su rovnako ako napr. brzdy brane ako spotrebny material.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Str Nov 07, 2012 10:41 pm

Ja sa cudujem, ze sa tak seru!
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Nov 20, 2012 8:24 am

:notme:
O tom, ze obcas zavrze spojka ci co, kdyz clovek prerazuje mezi 1. a 2., pripadne 2. a 3. (a vice versa) rychlostnim stupnem, jsem tu uz psal. Nicmene, vcera parkujeme pred domem. Vystoupim a v te tme se snazim navigovat a co neslysim. Hlasite nechutne vrzani, hulakam do auta, at mi hlasi, kdy zrovna macka spojku a hle...pri kazdem seslapnuti spojky proste vrrrrrzzz. Jak stara alamara v dome hruzy. Hm... :hmmhmm

Pisu dnes Dejfovi, jestli mam hned volat odtahovku nebo se objednavat u Duby...no, nemusim se pry strachovat,
jde o kloubek v prostoru motoru, pravdepodobně se ti přes tesneni dostal do nej prach a ten ted drhne a vrze, mi to dela uz asi 4 roky, nejdrive mi kluci vyfoukavali prach vzduchem ale stejne to nepomohlo.

Tak ja vam nevim...draha Mazdo...nejak se toho strada za tech pet let az moc, na Mazdi pomery :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Dec 10, 2012 8:51 am

Tak jo, no...
Prave zadni dvere objete klicem... Je to fajn.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pia Dec 14, 2012 7:43 pm

Taaaak a dnes som mohol "vyskusat" novucicku Mazda2 1.5 benzin automat :palec
Vyskusat je silne slovo, ale na prvy dojem to stacilo, bolo to iba 400-500 metrov kedze mala letne pneu
a vsade naokolo boli zasnezene cesty, plochy.
AT v M2 radil rychlosti naozaj vyborne, otacky motora 1100-1300 bez problemov.
Prekvapilo ma, ze motor mal silu ihned odspodu uz pri rozbehu ... podobny dojem som mal zo skyactiv 2.2 D v CX5
Na M2 AT mi pripadla rozjazd ovela sviznejsi, ako na CX5 AT benzin - sila skyctiv prichadza neskor vo vyssisch otackach :(
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Pon Mar 25, 2013 9:25 am

Tak v patek bude nakonec garancka po 5 letech. Bude se menit olej v prevodovce a tak, takze tento rok to necham jeste v rukou Autolarosu...

Jinak co nas ted aktualne trapi, po peti letech a 83tkm? Pravy zadni tlumic, ktery vrze. Kazdorocni zimni klasika - buchot zamku 5tych dveri pri prejezdu nerovnosti. Piskani spojky, viz par prispevku zpet. Jinak startuje jak za mlada (stale puvodni baterie). Tot vse. Klop klop klop na drevo.
PS: At uz je tepleji, nebavi mne na tech zimnich balonech projizdet zatacky snektempem :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť