Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nové zimné pneumatiky

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: Nové zimné pneumatiky

Poslaťod dabel » Ned Okt 28, 2012 7:40 pm

Skutocny rozdiel pocitis na snehu... raz som prezul prilis skoro na letnaky a pri Salzburgu ma chytila snehova metelica. Citil som sa ako na sankach...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod kayman » Ned Okt 28, 2012 8:26 pm

hej presne, podobnú skúsenosť mám ešte z Felície. napadol sneh a na aute stále letné gumy. cesta do pneuservisu (máme ho asi 100m od domu uličkou medzi domčekmi takže to nebol problém) na letných a späť na zimných (tie zimné boli vtedy staršie) bol doooosť rozdiel
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mil » Ned Okt 28, 2012 8:35 pm

na 100 m poznat rozdíl mezi letní zimní :dobry
mil
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 7:58 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Ned Okt 28, 2012 8:39 pm

keď je sneh tak hej :ho:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Ned Okt 28, 2012 8:47 pm

Neviem ako u vas ostatnych, ale v nasom okoli snehova pokryvka vydrzi na cestach v beznej zimnej sezone max 10 dni.
(vo februari-unoru tohoto roku ked boli "krute" mrazy vydrzal sneh na cestach spolu 11 dni)
V ostatne dni zimy je sneh obycajne odhrnuty z cesty , roztopeny solenim, posypom, je ako brecka , voda, suche vymrznute cesty ...
Takze po dnesnej skusenosti s letnymi pneu v takmer ziimnych podmienkach, by som vystacil nimi pocas 350 dni v roku
Tych rizikovych 10-15 dni by som v pohode vedel zorganizoval bez auta :?:

Tvrdenia marketingovych "pneu odbornikov " , ze uz je treba prezuvat, ked klesne teplota povrchu cesty pod +7 st. C
bez ohladu na to ci su zimne podmienky sneh-lad , ci nie, pravdepodobne sa mylia v prospech pneu vyrobcov ... :spik2
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Rainbow » Ned Okt 28, 2012 9:32 pm

Minulu zimu tu pri -15 debili posypali sneh a zamrzlo to na lad. Aj zimne sa smykali dost, ale s letnymi by som zastavil mozno az niekde pod kopcom. Inak zajtra ten sneh urcite zase cestarov prekvapi :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod erokube » Štv Nov 01, 2012 2:59 pm

Podľa štatistík jazdíme v zime iba v 40 percentách na suchej vozovke, ďalších 45 už pripadá na mokré cesty a zvyšných 15 na sneh alebo ľad.


http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/75 ... viac-casu/

cize cisto teoreticky, 365.25/4*0.15= 13 dni a necelych 17 hodin.. snehu a ladu..

premerny clovek stravi, povedzme dane 2 tyzdne, v aute kolko ? ak to nepadne na Vianoce a ine sviatky, tak mozno tak maximalne 14 hodin aj s vyhrievanim auta ?

ked si vezmem ze za zimne da clovek od 300 do cez 1000.. v zavilosti od auta.. tak to je poriadny luxus, tie zimne pneu :o) aj keby tie pneu vydrzli 5 rokov.. aj tak je to viac ako 3 eura na 1 hodinu jazdy :hmmhmm

este sa mi paci toto:

Dopyt po servisných službách prudko klesol a nie je to dané len tým, že sa ich ročne predáva menej

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/75 ... nesetrite/

ano, nie je to len tym.. je to aj tym ze na slovensku nemam ziadny normalny servis a preto musim servisovat v cesku :lol
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Štv Nov 01, 2012 5:32 pm

erokube, tvoje počty, aj uvedena statistika, kopiruju moju realitu, predpokladam, ze aj u ostatnych to bude asi tak
.
aj mne to tak vychadza, ze marketingovy boom zimnych pneu, je asi o niecom inom, ako o nasej bezpecnosti
.
mam v zivej pamaeti, ako som pre dvoma rokmi na snehu, na mesiac starych zimnych pneu Michelin dostal smyk v 30 km-ovej rychlosti na
kruhovom objazde,
M2 neudrzali ani zimne pneu, ani ABS, DCS , TCS , EBD .... a este som obisiel dobre, ked som na obrubniku narazil iba kolesa
a naprava a pneu zostali neposkodene
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod kayman » Štv Nov 01, 2012 5:36 pm

ktovie či by si obišiel dobre aj na letných :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Štv Nov 01, 2012 5:39 pm

kayman píše:ktovie či by si obišiel dobre aj na letných :)

Co by asi tak stalo na letnych pneu ?
Dostal smyk a narazil na obrubnik ? :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Rainbow » Štv Nov 01, 2012 5:47 pm

Airbag vacsina ludi v zivote nepouzije. A ked ho aj pouzijes, tak len na zlomok sekundy. Chcel by si auto bez airbagu?

Inak aj sprosty naraz o obrubnik moze skoncit dost zle, aj prevratenim auta.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Štv Nov 01, 2012 6:31 pm

Rainbow píše:Inak aj sprosty naraz o obrubnik moze skoncit dost zle, aj prevratenim auta.

Stalo sa , mal som sprosty naraz na obrubnik takmer sa prevratil s autom a ani zimne pneu na aute tomu nezabranili
Mozno, keby som mal letne na aute , ani nevyjdem na cesty a nebol by som dostal smyk.
Takze letne pneu v zime na aute, by posobili vlastne preventivne proti mnozstvu nehod :jo
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Štv Nov 01, 2012 7:22 pm

Nuz, musim ciastocne s Lakim suhlasit. Kedze ohnuty disk sa mi este nevratil z vyrovnavania, jazdim este stale na letnakoch s extremnymi rozmermi a cuduj sa svete, aj ked su teploty okolo +2 a je mokro, necitim ani naznak smyknutia. Ale zajtra prezuvam Subaru - a hned ako mi pride disk, tak aj Jagosa - do zimnych cizmiciek.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Myso » Pia Nov 02, 2012 6:40 am

kayman píše:ktovie či by si obišiel dobre aj na letných :)

Na letnych na snehu to dobre drzi smer (siroke a hlboke drazky po celom obvode), ale nebrzdi to a nerozbieha sa to. Vyskusane na zadokolke 195/50/15, zadok sa ani cez rucnu brzdu nedal utrhnut. Takze na kruhaci by to mozno obstal dobre, ale rozbil by si cumak pri brzdeni :o)

Inak ja sa pridavam k tej teorii airbagu. Caka ma 350km cesta za relativne tepleho pocasia (ocakavam nad 7C), ale radsej som preventivne prezul, kedze mam po ceste D1 a Vysocinu :spik2 Aj napriek tomu, ze minulu sobotu to na snehu a na mokru ako-tak fungovalo aj na letnych...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod erokube » Pia Nov 02, 2012 4:16 pm

ale airbag je zly priklad podla mna..

airbag je v podstate len nejak 10kg ci kolko ku hmotnosti auta.. (ano ale ano, zvysuje to spotreub, znizuje zrychlenie a zvysuje tazisko auta)

ale zimne pneu drzia zle na mokru, tj 45% zimy..

resp horsie ako letne..

ked uz sa bavime o bezpecneosti, preco napr zakon nepovoluje klietku v aute? :)

ved kolko zivotov by to zachranilo...
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť