Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

MX-5 prevodovka 5 alebo 6-stupnova

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

MX-5 prevodovka 5 alebo 6-stupnova

Poslaťod MysoJDM » Uto Okt 16, 2012 2:44 pm

Zdravim,

chystam sa na kupu jazdenej MX-5-ky, tretej generacie, NC. Momentalne som v stadiu vyberu konkretneho auta. Som rozhodnuty pre 2 litrovy motor so 6 stupnovou prevodovkou. Stala sa mi vsak taka vec, ze som nasiel krasny kusok v Nemecku, limitovanu ediciu Niseko. Je to dvojliter, ale prevodovka je "len" 5 stupnova. Niekde som nasiel informaciu ze edicia Niseko pre nemecky trh sa dodavala len s 5 stupnovou prevodovkou pre oba motory, 1.8 aj 2.0. Viete mi potvrdit tuto informaciu? Druha cast otazky je, ci ma niekto skusenost s oboma prevodovkami, ci mi vie povedat aky je medzi nimi rozdiel. Myslim co sa tyka pocitov pri jazde, ci pri 5 kvalte ten 6-ty stupen nechyba. Ci to nejak citit na dynamike auta. Tiez co sa tyka spotreby, je to citit? Jednoducho moja dilema je, ze som bol napevno rozhodnuty pre 6 kvalt a teraz silno vaham ci zobrat aj 5 stupnovu, pretoze ta edicia Niseko sa mi velmi paci.

Dakujem za reakcie...
MysoJDM
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Jún 29, 2012 4:19 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Krenštík » Pon Okt 22, 2012 8:02 pm

MOc lidi tady mx-5 nemá, takže bohužel zkus třeba jiné fórum zaměřené přímo na mx-5 ky ;-)

třeba http://www.forum.mx-5.biz/

Snad to klukum adminskym nebude vadit :potichu :hmmhmm
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 23, 2012 7:11 pm

Nebude, my mame ine fora radi :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Pia Okt 26, 2012 12:34 pm

TomAnt píše:Nebude, my mame ine fora radi :ho:


:dobry :dobry :dobry :dobry :dobry :dobry :dobry :dobry :dobry
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 26, 2012 9:22 pm

Napisal som nieco smiesne? :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Sob Okt 27, 2012 6:46 am

sak ano, lebo ked sem dam odkaz na nieco z www.japonec.eu tak to cenzuruje este aj v sukromnych spravach :ko
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 27, 2012 7:52 am

Jasne, pretoze ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva. Chlapci (a dievcence) z predmetneho fora maju nieco, aj ked neviem co a preco, voci Mazdaklubu. Cenzuruju (rucne a nepochopitelne) prispevky s odkazmi na toto Forum, atd atd, nebudem zachadzat do podrobnosti. So smiesnym vysvetlenim, ze ide o reklamu (ak dam link na toto nekomercne forum :ho: ). Takze, nevidim dovod, aby to fungovalo len jednym, opacnym smerom.

P.S. To co sa tu zobrazuje, to "nepovolena reklama", to som presne odcitoval, ako vysvetlili dovod mazania liniek na Mazdaklub forum vramci predmetneho fora.

Chapeme?
Ja som s tym nezacal. Ani to nerobim z trucu, som len pragmaticky, nakolko viem, ze naopak, predmetne forum je komercne, minimalne teda biznis model je komercny.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kilec » Sob Okt 27, 2012 8:10 am

Kedze ma zaujima vsetko o mazdach rad by som sa dozvedel kam smeruje ta "nepovolena reklama" od TomasVFR.
Obrázok užívateľa
Kilec
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 25, 2012 11:16 am
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 27, 2012 8:34 am

Na

j a p o n e c . e u

aby ste nepovedali ze som cenzor :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kilec » Sob Okt 27, 2012 8:41 am

TomAnt píše:Na

j a p o n e c . e u

aby ste nepovedali ze som cenzor :ho:


Dakujem.
Obrázok užívateľa
Kilec
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 25, 2012 11:16 am
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Sob Okt 27, 2012 12:21 pm

jaj :hmmhmm , sak si mal napisat hned, ze si kamarat len stymi co ti nelezu do "nekomercnej" kapusty, by som sa nesmial potom. :nene


odhliadnuc od toho co si tu napisal aj tak je to hlavne na skodu clenov, ty su tym najviac postihnuty, ze sa nedozvedia informaciu ktora by im pomohla, cize v konecnom dosledku straca aj mazdaklub
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 27, 2012 1:31 pm

Ano, presne toto som si hovoril, ked som linkoval na vasom fore tunajsie prispevky, ktore mali pomoct ludom co sa pytali u vas.

A nerozumiem vete "si kamarat len stymi co ti nelezu do "nekomercnej" kapusty,", chlapci, uz sa spamatajte. Uz som vam to aj tam pisal. Ja mozem Mazdaklub Forum vypnut z minuty na minutu a vsetko co sa stane je, ze budem mat ja osobne menej nervov, menej nakladov, viac casu na ine veci atd atd.

Ja som inak kamarat so vsetkymi, ale ak niekto nici moju pracu, navaza sa do mna, bere si ma do huby a cielene mi robi zle, mne osobne, s tym kamarat nie som. To mas pravdu. To je pripad fora Japonec. Neviem kto vsetko za tym forom stoji, kto sa za tymi nickmi skryva, a ani ma to uz nezaujima, s nimi som skoncil. Akakolvek debata s predstavitelmi uvedeneho fora je len strata mojho casu. Ktoreho mam malo.

Takze, status quo zostane tak ako je, linky na Japonca odtialto fungovat nebudu. A ak mas pocit, ze niektory citatel sa nedozvie informaciu ktora by im pomohla, nepodcenuj ludi, Google aj Bing aj kadeco ine este funguje. Najde ju.

Jaj, ja som zabudol, ze bez registracie na Japoncovi sa tam nedostane, tomu hovorim pomoc ludom. Na to aby som si nieco precital sa musim zaregistrovat. Nevravim ze Mazdaklub Forum je dokonale, ale minimalne tu vzdy mohli vsetci citat vsetky technicke info aj rady, bez ohladu na registraciu. Tak tu nestras ludi s tym, ze nenajdu informaciu, ktora by im mohla pomoct. Ak ju nenajdu, tak len z dovodu spomenuteho vyssie, nie vinou Mazdaklubu.

P.S. Inak, aky je presne dovod toho, ze ked sa na Japonca prihlasim mojim nickom, tak vidim len asi tak 2/3 fora? Ze napriklad nevidim do sekcii Zrazy, Predaj reklamnych predmetov, Pripomienky a navrhy, Volna diskusia, Fotoalbumy. Podla akeho tamojsieho pravidla? Podla pravidla vsetci su si rovni a niektori rovnejsi? Toto sa ti napriklad tu nestane, v zivote sme cielene konkretnemu cloveku pristup do vybranych casti fora neodobrali. Ako, ja tam nepotrebujem ist, len to tak konstatujem, pre ucelenie obrazu, co tam mozu ludia ocakavat.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Sob Okt 27, 2012 2:13 pm

Nemozes kvoli tomu, ze si sa pochytil s nejakym trollom hadzat vsetkych do jedneho vreca. Asi si to nepostrehol ale to forum uz nejaky tyzden patri podomna tak by som rad vedel, ze ci mam teda aj ja vsetky slova veduce na tvoje forum zacenzurovat. Registracia je bezplatna a na pockanie a funguje to tak bez problemov aj na inych forach, kazde forum ma svoje pravidla a kto s nimi ma problem tak proste odide, nikto ho nebude odhovarat. Kto chce si tam radu najde a kto nechce, tak nebude pisat. Ak tomu hovoris stazena pomoc, tak potom zbytocne mrhas casom na tomto svete.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 27, 2012 2:50 pm

Nepostrehol. Nemal som ako.
Co to znamena "podo mna"?

Ako to zmenilo veci a fakty a fungovanie? Preco je na moj nickname nastaveny specialny filter, co mam vidiet a co nie? Este stale?

OK, Tomas, UZ ZASA JA robim prvy krok k zmiereniu, ako ostatne vzdy. Som zvedavy. Cenzuru rusim...

Edit: medzitym uz sa mi prava zmenili, vidim uz aj dalsie veci.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Sob Okt 27, 2012 4:27 pm

Pozeral som do tych nastaveni, ale nic ine co maju bezni clenovia si tam nemal vypnute. Co sa tyka clenov, nebudem ich buzerovat za kazdu hovadinu, ked mas s niekym konflikt, tak ho proste ignoruj ako to je aj tu cez funkciu pridat nepriatela. Momentalne toho casu nemam aby som to podrobnejsie nastudoval, ale zhanam postupne administratorov a moderatorov aby som mal pokope team ktory mi s tym bude pomahat.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron