Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Servisovat mazdu 3 v Rakúsku?

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Servisovat mazdu 3 v Rakúsku?

Poslaťod Pe3kboy » Sob Aug 04, 2012 12:48 pm

Ahojte,
Zaujimalo by ma, ci ma niekto z vas skusenost s autorizovanym servisom mazda u nasich susedov v Rakusku . Nemam odvahu chodit tu v Blave na panonsku alebo vajnorsku do servisu na garancky. Hned tu za hranicami v Mannsdorfe (asi 30-40 min od Blavy) je mazda servis (www.mazda-koller.at) a tam by som sa nebal ist. Myslim si, ze urcite je to tam na inej urovni ako u nas. Vraj aj ceny za servis su zrovnatelne s nasimi v Blave. Po nemecky sice neviem, ale moje polovicka po 7 rokoch odpracovanych v nemecku vie velmi dobre.
Mazda 3 GTA, 2.0 DISI i-stop (111 kW), MPS spojler, bocne prahy, atd...
Obrázok užívateľa
Pe3kboy
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Mar 18, 2012 12:24 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Sob Aug 04, 2012 5:11 pm

Prehliadka Mazdy 6 tam stoji okolo 300 EUR, tzn. podobne ako v BA. Ja som tam kupoval iba koberce a stali okolo 60 EUR, v BA cez 90. Osobne chodim do serisu do Breclavi, je to trochu dalej, ale cena servisu je nizsia a tak sa to vyrovna. Bol som tam uz 3x a zatial spokojnost. Akurat im to dlho trva a niekedy zabudnu objednat nieco co nahlasim pri objednani do servisu.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Sob Aug 04, 2012 9:39 pm

Břeclav je v pohodě. Ono je lepší se připomínat, aby na něco nezapomněli, ale cena i přístup je OK. Co já tam jezdím, tak jsou tam 3 stálý mechanici, kteří tomu rozumí. Jeden je tam top Mazďák, který je docela známý mezi ostatními servismany a řeší větší servisy - rozvody, diagnostika a případné problémy atd.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Sob Aug 04, 2012 10:07 pm

Vsetkemu rozumiem, len jednemu nie. Preco sa mam ja ako zakaznik pripominat a kontrolovat sevis, ci mi objednali vsetko co som chcel? Nemaju pero a papier? Mail?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pe3kboy » Sob Aug 04, 2012 10:36 pm

Lubos1 píše:Prehliadka Mazdy 6 tam stoji okolo 300 EUR, tzn. podobne ako v BA. Ja som tam kupoval iba koberce a stali okolo 60 EUR, v BA cez 90. Osobne chodim do serisu do Breclavi, je to trochu dalej, ale cena servisu je nizsia a tak sa to vyrovna. Bol som tam uz 3x a zatial spokojnost. Akurat im to dlho trva a niekedy zabudnu objednat nieco co nahlasim pri objednani do servisu.


Lubos1 ano na Břeclav počúvam všade samu chválu. Láka ma aj to, že by to mohlo byť teoreticky lacnejšie než v Rakúsku. Hlavne mi ide o kvalitne odvedenú prácu. Aj tak som zvedavý či sa tu nájde niekto kto bol v Rakúsku na garančke...
Mazda 3 GTA, 2.0 DISI i-stop (111 kW), MPS spojler, bocne prahy, atd...
Obrázok užívateľa
Pe3kboy
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Ned Mar 18, 2012 12:24 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Ned Aug 05, 2012 7:48 am

TomAnt píše:Vsetkemu rozumiem, len jednemu nie. Preco sa mam ja ako zakaznik pripominat a kontrolovat sevis, ci mi objednali vsetko co som chcel? Nemaju pero a papier? Mail?


Spíš jde o to, že chceš něco navíc oproti standardní servisní prohlídce. Ale já osobně s tím neměl nikdy problém. Vždy udělali, co jsem chtěl. Např. automaticky při každé prohlídce měním palivový filtr (doporučená výměna je po 60000 km).
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Aug 05, 2012 9:42 am

Sedvo, ja to chapem, co pises, mne ide o to, ze ak im to raz nadiktujem, co chcem navyse, tak predpokladam, ze si to niekde zapisu a tak aj bude. A nebudem to este 2x kontrolovat, ci to eviduju.

Inak toto sa mi bezne stava v Autopalace, ze polovicu veci co im nadiktujem nespravia.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Ned Aug 05, 2012 6:29 pm

To je jasné, ono by to tak mělo být. Já osobně s tím neměl problém, vždy co jsem si řekl navíc, tak bylo uděláno. Možná by Lubos1 mohl napsat, co se mu podařilo, či nepodařilo.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Ned Aug 05, 2012 9:39 pm

Pe3kboy: Ahoj, moju byvalu som dlho servisoval v Nemecku, takze trosku zovseobecnim:
- cena dielov nizsia
- cena prace vyssia
Osobne som mal velmi dobre skusenosti, ale chodil som do maleho "rodinneho" servisu. Tento konkretny nepoznam.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť