Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

benzin namiesto nafty

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

benzin namiesto nafty

Poslaťod pegi » Ned Jan 29, 2012 10:42 am

Neuveritelneeee co sa mi stalo , natankoval som asi 30litrov benzinu do mojej 6 .Mal som tam cca 10 l nafty a samozrejme som na to´prisiel az po jednom km , ked mi zacal motor rapkat, co teraz? Ako dostanem benzin von ? staci potom doliat naftu a a a a? poradi niekto? lebo som v p..i :potichu
pegi
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Júl 04, 2010 2:11 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Ned Jan 29, 2012 10:58 am

sak to vytahaj cez rucne cerpadlo co mas na palivovom filtri najdi si vyvod z filtra odpoj ho a napoj hadicku do bandasky. ja by som to spravil takto potom by som tam navalil aspon 20litrov nafty vytiahol zas liter, vymenil palivovy filter zapojil privod povolil zas trubku na motorovom cerpadle dotlakoval rucnym cerpadlom a potom este skusil to iste spravit na vstrekovacej rampe. potom ti ostava uz len nastartovat a modlit sa ze to vstreky prezili :buuu:

pri takycto picovinach je asi najhorsie zohnat na ten sairajt tolko prazdnych bandasiek :o) a neboj sa da sa to aj predat potom, ked to das za polovicu nejaky multicarista to po troche podolieva do nadrze :spik2
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Ned Jan 29, 2012 1:18 pm

Radsej to zver dobornikom v servise, ako to takto po domacky riesit. Stalo sa ti to horsie, natankovat benzin do naftaka. Opacne je to vraj menej bolestive. Ak by si na to prisiel HNED ako si to natankoval, tak sa to da este riesit svojpomocne. Akonahle si ale nastartoval, je to natahane v trubkach, kadetade, to treba komplet precistit. Radsej by som zaplatil ABC penazi servisu, ako si potom buchat hlavu a platil 10xABC penazi za nove poskodenie diely...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod M6 GH GTA » Ned Jan 29, 2012 10:47 pm

TomasVFR v ziadnom pripade ta nechcem podcenovat, ale vypumpovat 40l paliva cez rucnu pumpu, by bol urcite obdivuhodny vykon, 1 den volna a ktomu odumrety palec. :o) Ale ak nieje clen pegi niako technicky vybaveny tak si mu poradil dobre :palec
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod leichnam » Ned Jan 29, 2012 10:48 pm

Ale TomasVFR je ako kamionista, ma tu co pohrkas v nadrzi a taha sama :ho:
S tym rucnym pumpovanim na filtri mu to poradil za trest ako ho poznam :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomasVFR » Pon Jan 30, 2012 10:45 am

:dobry pocuvajte vy mudrci, ale keby to ozaj vytahal rucne tak vam garantujem ze by druhy krat taku picovinu nezopakoval :lol
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pegi » Pon Jan 30, 2012 8:38 pm

ten kto mi naozaj chcel poradit , tak uprimne dakujem :o) , no a ten co ma ztoho dobru srandu , tak nech sa poserie :ko .... inak je to v servise ,mocka je vonku , zajtra pride p. filter a potom uvidime .Samozrejme takato picovina sa mi uz nestane , lebo ma potom nacisto jebne. :twist:
pegi
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Júl 04, 2010 2:11 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Pon Jan 30, 2012 8:55 pm

naco pytas rady ked ides aj tak do servisu :ko a este do takeho kde posrany filter nemaju. ta tam jedine riadne zederu
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Pon Jan 30, 2012 8:56 pm

Keby len zederu, este aj dobre oseru :bee
Tychto filtrov je tolko, ze do 2 hodin ho vykope kazdy servis aj spod zeme.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod pegi » Str Feb 01, 2012 11:14 pm

Pocuvaj magore Tomas , radu som chcel nez som auto dal do servisu a filter musel objednat a to uz bolo 15:00, tak co tu mate prijebane reci . :ko :hmmhmm
A teraz pre klub a nie pre debilov ako L a T- benzin je vonku , filter sa musel menit , lebo tam bolo , pravdepodobne z toho benzinu , neaky sajrajt , ale inak auto slape ok . A co to stalo - skoro nic, islo tez znameho .

Leichnam, Tom a M - vdaka. :palec
pegi
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Júl 04, 2010 2:11 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Štv Feb 02, 2012 10:12 am

nemas zac, aj nabuduce ty buzerant :palec
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pegi » Štv Feb 02, 2012 1:59 pm

pegi
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Júl 04, 2010 2:11 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod M6 GH GTA » Štv Feb 02, 2012 2:09 pm

pegi hlavne ze to M6 rozchodila bez ujmy! :jupi
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť