Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ste ma vystrašili!!

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Ste ma vystrašili!!

Poslaťod Pezet » Pia Jan 27, 2012 9:00 pm

Čaute. Chcem si kúpiť novú Mazdu 3 sedan. Teraz majú akciu. Ale ako tu čítam na fóre o servisoch, tak ma tuším prešla chuť. Veď podľa Vás nemáme na Slovensku dobrý servis Mazdy. Bývam V Pezinku a nechce sa mi veru nervačiť v servise pri garančkách ako mi "odborníci" dodžubú auto.. Teraz už pokukávam po Mitsubishi. Je to ozaj také zlééééé?
Pezet
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Jan 27, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 27, 2012 10:37 pm

Ber to tak ze Mitsubishi ma ten isty servis :)
http://www.mitsubishimotors.sk/vyhladav ... jcov.xhtml
v Bratislave len Autopalace :)

Ale hlavne, s tou Mazdou do servisu chodit nebudes. Ja mam 2ku skoro 4 roky a keby ma dvakrat nejaky charakter nenabral na parkovisku, tak by som bol realne v servise len na garanckach..
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pezet » Pia Jan 27, 2012 11:30 pm

No teda z blata do kaluže. Mazda 3 pre Európu je tuším vyrábaná priamo v Japonsku. Mam teraz dvoch Japoncov a nedám na ne dopustiť. Mazdu som ešte nemal. A čo servis v Maalckách?
Pezet
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Jan 27, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Jan 27, 2012 11:43 pm

Tak vyskusaj a uvidis ze ta Mazda nesklame. Ak si z Pezinka, oplati sa ti chodit na prehliadky do Mazdy v Breclavy. :palec
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod dabel » Sob Jan 28, 2012 8:59 am

Osobne si myslim, ze na Slovensku su skoro vsetky znackove servisy na rovnakej urovni. Cest samozrejme vynimkam (velmi dobre veci som pocul o BMW v Dunajskej Strede, takisto Jaguar na mna posobi relativne OK - zatial ale neriesili nic vazne), ale osobne som zazil velke sklamanie z Hondy v BA (vymienaci dielov stylom "od najdrajsieho po chybny") a dost biedne na mna posobil aj Nissan. Takze si nevyberies... Zase ale ako pisu ostatni, nemal by si nejak extra casto riesit nejake problemy: o novej M3 nie je zname, ze by nejakymi velkymi prusermi trpela.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Sedvo » Str Feb 01, 2012 3:12 pm

Máš to kousek do Břeclavi. Můžu jenom doporučit. Se svojí M6 jsem tam byl celkem 6x - a to mám najeto přes 120000 km, takže jenom servisní prohlídky. Jo a taky když jsem chtěl udělat geometrii. Dělám ji 2x do roka, - zima - léto.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Štv Feb 02, 2012 1:32 pm

Inac, Breclav mi bola odporucena miesto BA servisov od cloveka naozaj fundovaneho...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kilec » Ned Feb 26, 2012 10:17 pm

Teraz som si kupil funglac M3, este neni ani "doma" a uz sa bojim servisu. Co som na fore pozeral vsetky recenzie o AP Petrzka su starsieho data. Naozaj to je take zle?
Na AP Petrzka pozeram z okna. ;(
S mojim inym/starsim japoncom chodim k neoreginal "garazmajstrovi" lebo dam za neho ruku do ohna. Naozaj je jedine rozumne riesenie chodit do Breclavy?
Obrázok užívateľa
Kilec
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 25, 2012 11:16 am
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod erokube » Str Mar 21, 2012 5:25 pm

Mna by zaujimalo, ze ak si kupim MPS3 napr na opacnom konci SVK, tak mozem s nou chodit hned od zaciatku (na tie preventivky, ci ako sa volaju..) do toho CR servisu, ktory tu kazdy vychvaluje?
Ci nahodou nestratim zaruku, ak nepojdem do autorizovaneho servisu A) tam kde som to kupil, B) napr v mieste mojho bydliska (resp kdekolvek na Slovensku do Mazdy)
A cisto teoreticky, financne to vychadza lepsie v CR ?
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Str Mar 21, 2012 6:19 pm

Je jedno kam s autem pojedeš, záruka je celoevropská. Břeclav je v pohodě, doporučuji. Byl jsem tam celkově na cca 14 servisních prohlídkách (mazda 323, 626, 6 - 2003 a 6 - 2008) a nikdy nebyl problém.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Str Mar 21, 2012 8:43 pm

Breclav mám síce od ruky, ale tiež môžem len odporučiť
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Štv Mar 22, 2012 8:32 am

Robim to podobne, auto kupene v AP Bratilslava a od predaja tam nepachlo. Vsetky garancky za 3 roky a dokonca aj jedna buracka osefovane v Prahe, Autoduba.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron