Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kotúče po 210 tisícoch.

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Kotúče po 210 tisícoch.

Poslaťod hochut » Pia Jún 03, 2011 9:05 am

Ahojte,
tak som po 210 tisícoch menil na PREMACY kotúče...
...ani by ma to nenapadlo veď z vonkajšej strany vyzerali "luxusne"
Obrázok
... ale pri nastavovaní geometrie mi chlapík hovorí, "s tým autom sa asi veľmi málo jazdí"...
vravím: "nie, každý deň, prečo?"
on: "tie kotúče sú v hroznom stave, poďte sa pozrieť..."
a takto vyzerali z vnútornej strany
Obrázok

Kukal som jak puk...
Čo vy na to?
PREMACY 2.0 DiTD
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod caco » Pia Jún 03, 2011 10:59 am

Mysliš že 210tis je malo ?
Obrázok užívateľa
caco
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 1:20 pm
Bydlisko: Banska Bystrica
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Jún 03, 2011 11:08 am

210tkm? Jezdis hodne po meste? Vydrzely rekl bych velmi, veeeeelmi nad standardni zivotnost.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Pia Jún 03, 2011 11:52 am

po 210tkm by mali byt zodrane na sracky. je pekne ze nie su - to je potesujuca sprava. zla sprava, a preto sa hochut asi o to zaujima, je ze zvnutra to zjavne moc nebrzdilo. predpokladam ze moderne premacy ma plavajuci brzdovy strmen, je teda otazka kde je chyba ze zvonku platnicka dolieha luxusne a zvnutra nie...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod hochut » Pia Jún 03, 2011 12:42 pm

caco píše:Mysliš že 210tis je malo ?
Myslím, že 210 je dosť, predtým na Corolle som menil pri nejakých 150...
...chcel som ich už aj vymeniť, ale chlapík čo mi robil pred mesiacom rozvody keď videl aké sú pekné, dosť hrubé a aj platničky dosť hrubé vravel, že je to ešte zbytočné....
myso píše:zla sprava, a preto sa hochut asi o to zaujima, je ze zvnutra to zjavne moc nebrzdilo. predpokladam ze moderne premacy ma plavajuci brzdovy strmen
Presne tak.
Zo strany strmena je to krasne a strmene "plavaju" bez problemov.
Ten stav zo strany valčeka je "akokeby to boli iné kotúče".
Tá hrdza dookola je "vystupujúca" a vo vyleštených častiach sú "diery", nechápem to vôbec.
... platničky som naposledy menil pred rokom a pol, nejakých 35 tis. km
Poučenie: Vždy pozreť obe strany kotúčov.
PREMACY 2.0 DiTD
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod majki » Pia Jún 03, 2011 1:01 pm

Hadam, ze su vnutorne chladene...to mi chces povedat, ze obe strany maju rovnaky priemer? To ich pri tej kontrole nepremeral? :hmmhmm
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod hochut » Pia Jún 03, 2011 1:09 pm

Asi treba dodať že na oboch obrázkoch sú tie isté (predné) kotúče na prvom vonkašie strany, (pohľad zvonka, od kolesa) a na druhom vnútorné strany (pohľad spod auta, od osi).
Vzadu mám bubny.
Naposledy upravil hochut dňa Pia Jún 03, 2011 1:39 pm, celkovo upravené 1
PREMACY 2.0 DiTD
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod Myso » Pia Jún 03, 2011 1:34 pm

majki píše:Hadam, ze su vnutorne chladene...to mi chces povedat, ze obe strany maju rovnaky priemer? To ich pri tej kontrole nepremeral? :hmmhmm

majki asi myslel rovnaku hrubku oboch poloviciek... neviem si predstavit cim by sa dala kazda polovica kotuca zmerat zvlast... tie chladiace diery su dost male na to aby si tam dostal napr. subleru, a na kraji to nezmeras, po obvode casto byva hruba ohrdzavena hrana...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod hochut » Pia Jún 03, 2011 1:44 pm

Zmiatol ma "priemer"...
"Vizuálne" pri pohľade (skoro) zhora keď vidíš hrúbku platničiek aj oboch strán kotúča vyzerali všetky hrúbky OK.
A tie diery vo vyleštených častiach nie sú "durch" až do "chladiacej medzery", sú to akokeby "odbrúsené bublinky" v matroši kotúča...
... ale prečo len zvnútra?...
PREMACY 2.0 DiTD
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod majki » Pia Jún 03, 2011 3:57 pm

Myso píše:
majki píše:Hadam, ze su vnutorne chladene...to mi chces povedat, ze obe strany maju rovnaky priemer? To ich pri tej kontrole nepremeral? :hmmhmm

majki asi myslel rovnaku hrubku oboch poloviciek... neviem si predstavit cim by sa dala kazda polovica kotuca zmerat zvlast... tie chladiace diery su dost male na to aby si tam dostal napr. subleru, a na kraji to nezmeras, po obvode casto byva hruba ohrdzavena hrana...
Popri kazdom spravnom servise sa maju kotuce zbrusit, nie? Ja neviem, ale kuwa, ked s tym autom jazdim, tak tie kotuce kontrolujem aspon co 20tkm... :ho: Ono zasa sundat kolo a mrknut z oboch stran nie je tak tazke...ja to tak robim, ked menim letne/zimne
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron