Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

servis v Ziline

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

servis v Ziline

Poslaťod Lubos1 » Str Mar 30, 2005 10:37 am

Minuly tyzden som bol na 1. prehliadke po 20 000 km v Ziline. Nebol problem s mojou pritomnostou pri vymene oleja. Olej som mal vlastny.
Ochota, profesionalita. Celkovo dobry dojem. Platil som 6300 Sk.Jediny problem bol pri plateni, neberu totiz karty. Ale bez problemov mi dali moje auto aby som mohol ist po peniaze do bankomatu (servis je mimo mesta).
Nabuduce pojdem znova tam.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod brumm » Pon Apr 04, 2005 9:03 pm

nenapisal si to hlavne- ktory to bol servis, nech tam aj ja zajdem
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod Lubos1 » Pon Apr 04, 2005 10:31 pm

brumm píše:nenapisal si to hlavne- ktory to bol servis, nech tam aj ja zajdem

Znackovy servis Mazdy na Kragujevskej.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod brumm » Uto Apr 05, 2005 6:51 pm

ups tak tam som bol. Chcel som vymenit ulomeny plastovy kolik, ktory drzi plato. Predavac mi zahlasil, ze mi ho objednaju a vymenia. Ked som sa opytal na cenu- tak ze aj s pracou to bude pod 7 stoviek. Tak som odtial radsej odplaval...
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod Lubos1 » Str Apr 06, 2005 10:39 am

nemyslim, ze by to bolo niekde lacnejsie - teda myslim v servise Mazdy. Viem si predstavit, ze ten kolik stoji do 500 Sk :o)
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Hosť » Sob Jún 04, 2005 4:16 pm

Lubos1 píše:nemyslim, ze by to bolo niekde lacnejsie - teda myslim v servise Mazdy. Viem si predstavit, ze ten kolik stoji do 500 Sk :o)


...neviem sice aky zlozity je ten "kolik", mozno by ho vedel urobit za flasku (alebo povedzme za dve - tri stovky) nejaky sustruznik zo silonu a vymenis si to sam... Nahradne diely su fakt drahe a na tych prtavych suciastkach je to vidiet duplom... Menili mi homokin. klb na 323 - cca. 13000.-Sk bez dph a prace, no co uz...:?:, ale to sa aspon jedna o zlozitu suciastku presne vyrabanu a extremne namahanu...
Hosť
 

Poslaťod Peter Borek » Sob Jún 04, 2005 10:31 pm

Nooo homokinetak za 13 litrov, to si myslim ze ta spravili najme nej o 100%, najdrahsi homokinetak som videl na 626 cronos s ABS za 4700,-Sk a na vymene nie prace viac ako 30 minut. takze 0,5 NH po 800,-Sk je spolu 4700 + 400 = 5100,-Sk
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod milan » Štv Jún 09, 2005 12:23 am

V znackovych servisoch - vsade - na nahradne diely je bezne ze davaju 100%, aj viac. Argument, ze je to original zozeru len laici, od toho isteho vyrobcu, co sa dava aj pri prvomontazi je mozne kupit ten isty diel o polovicu, niekedy aj o tretinu lacnejsie. Je to sucastou obchodnej politiky, a veci, o ktorych nikto zo zainteresovanych nerad hovori.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 09, 2005 12:43 am

Len horsia je uz prax v servisoch, kde ked si donesies svoj diel, tak bud ti ho odmietnu namontovat, alebo sa ohanaju tym, ze na to nedostanes zaruku a papier s tymto vyjadrenim aj podpises.. hmm..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod milan » Štv Jún 09, 2005 1:02 am

Ano, je to smutne, ale je to tak. Otazne je len to, ze ak mas originalny a dokazatelne nepouzity diel, tak v tom pripade ci nie je protizakonne odmietnutie zaruky. Pouzijem priklad, u osobnych, ale aj inych vozidiel je bezna prax, ze zaruka sa prerusi, ak pri vymene oleja nebol pouzity olej znacky, ktory vyrobca (ci dokonca predajca !!!) preferuje. Vo vyhlaseniach a podmienkach zaruky vsak vyrobca neuvadza znacku oleja, ale vykonnostnu triedu, a je tam formulacia, ktora urcuje, ze musi byt pouzity olej, ktory splna tie poziadavky, cize ak mas olej, ktory tieto poziadavky splna, dokonca ich prevysuje, z pravneho hladiska si mozes uplatnovat zaruku aj nadalej. Vedel by som o tom dlho pisat...
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Doktor » Štv Jún 09, 2005 6:28 pm

milan píše:ten isty diel o polovicu, niekedy aj o tretinu lacnejsie.


A ty si čo mal z matematiky? :spik2
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod milan » Štv Jún 09, 2005 8:23 pm

Chapem, mas pravdu Doktore.. :spik2 Inac sranda je v tom, ze ked som po pridani tohto prispevku isiel spat, tak neviem z coho ma to aj napadlo, ze ako blbo som to sem napisal, tak som si povedal, ze rano hned to opravim... Ale kedze mam neskutocne mnozstvo volneho casu a bezstarostny nudny zivot, nejak som na to zabudol. No nevadi, teraz uz aspon kazdy vie ako som na tom... :?:
Neostava mi nic ine, nez nabuduce si to lepsie prepocitat na vsetkych svojich dvanastich prstoch ... ci tak nejak, .. nie?
:ho:
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Turek » Pon Júl 04, 2005 9:39 am

No cital som si tie nazory tu popisane, je to zhruba vsetko tak ako to pisete, aj to, ze si servisy nahadzuju nekrestanske prirazky za diely, ktore po uvolneni dovoznych limitov sa uz zdaleka nevozia ako original od vyrobcov, ale rozne polske a taiwanske nahrazky, ale co je podstatnejsie - pri citlivesjsich opravach (napr vymena rozvodoveho remena) si osobne myslim, ze sa nie prilis oplati setrit, moze sa to vratit omnoho silnejsim utokom na penazenku.... Konkretne ten servis, o ktorom hovorite je fajn, chodim tam tiez a nie je s nimi ziaden problem, robia dobre, rychlo, su ochotni - pohoda.
Obrázok užívateľa
Turek
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Jún 28, 2005 3:54 pm
Bydlisko: Zilina

Poslaťod Lubos1 » Pia Okt 28, 2005 3:13 pm

Znova spokojnost, bol som pri vymene oleja, ludia boli ochotni a prijemni.
Ceny:
5l oleja Mobil 1 0W-40 ... 84 EUR
Pelovy filter ... 31 EUR
olejovy filter ... 520 Sk
praca ... 2700 Sk (3,7 hod)

dal som si este spravit geometriu, vymenit vzduchovy filter (bol uplne cierny a plny svinstva) - 1240 Sk - a kupil som si este aj stierace (26,3 EUR).

Dokopy asi 10 000 Sk.

Co sa tyka peloveho filtra, Mazda znizila cenu z 2990 na 990 bez DPH (vraj kvoli staznostiam zakaznikom).
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Donaifel » Pia Okt 28, 2005 7:50 pm

brumm píše:ups tak tam som bol. Chcel som vymenit ulomeny plastovy kolik, ktory drzi plato. Predavac mi zahlasil, ze mi ho objednaju a vymenia. Ked som sa opytal na cenu- tak ze aj s pracou to bude pod 7 stoviek. Tak som odtial radsej odplaval...

No to je v pohode.Mne chyba na jednom sedadle ten umely vrch packy na posuvanie sedadiel a v mazde mi povedali ze ma to vide 2000sk a ze to este nikdy nikto neobjednaval.A pritom je to len kusom umelej hmoty.
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron