Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda v Trnave

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Mazda v Trnave

Poslaťod visno » Sob Okt 30, 2010 10:44 pm

Ja som bol v Trnave vo stvrtok domontovat modul automatickeho svietenia a bol som velmi spokojny,nic neposkodili, prijemny personal ,aj kavicku mi urobili, slecna na nahradnych dieloch, prijmaci technik a predavacka aut boli velmi fajn, toutocestou im dakujem a pozdravujem :palec
oltcit, forman, punto, octavia, 307sw, avensis, mazda 6
Obrázok užívateľa
visno
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv Okt 14, 2010 5:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tecka » Uto Jan 25, 2011 12:02 pm

clen Cobra ma nasledujuci problem, viete mu niekto poradit?

citujem:

cobra
Mazda Trnava

V januári 2010 som kúpil Mazdu 6 r.v. 2005. Asi po dvoch mesiacoch mi začal slabšie svietiť pravý xenon. Kamarát mi vymenil výbojky, avšak po dvoch-troch týždňoch mi zase začal svietiť na fialovo-ružovo. Tak mi ich vymenil znovu, ale situácia sa opakovala. Nakoľko svietiť neprestal, tak som sa na to vykašľal. V januári t.r. som išiel do autorizovaného servisu mazdy v Trnave, aby sa to pozreli "odborníci". A pozreli sa! Asi po hodine mi bolo povedané, že je zlý štartér a nakoľko je súčasťou svetla, je potrebné vymeniť celé svetlo (cca 400.-eur). Ďalej že je zlá aj riadiaca jednotka a aj tú treba novú (cca 780.-eur). No a samozrejme obidve výbojky (1 ks 155.- eur). Teda spolu to bolo takmer 1500.- eur. Slečna sa ma spýtala, či mi to majú objednať, no aj ja amatér som súhlasil. Ešte si vypýtali 300.- eur zálohu, zaplatil som 70.- eur za diagnostiku a výmenu žiarovky parkovačky a odišiel som domov. Doma som bol známymi patrične dokefovaný a poradili mi, aby som tú objednávku stornoval. Takže asi po troch hodinách, ako som odišiel zo servisu, som im volal, aby to stornovali, avšak mi bolo povedané, že zálohu mi už nevrátia. Bol som tam potom aj osobne, ale nepochodil som. Chcel som sa dohodnúť aspoň na polovici, no bohužiaľ. Takže do Trnavy už NIKDY!!!
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomasVFR » Uto Jan 25, 2011 12:58 pm

tecka a v com jako by si mu chcel poradit ?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod tecka » Uto Jan 25, 2011 1:36 pm

hmm... to aby aj ostatny vedeli kde nechodit/coho sa vyhnut pri komunikacii so panmi v servisoch.
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod georgo » Str Feb 09, 2011 11:01 pm

Zdravim vas vsetkych.
Pripajam aj ja svoju skusenost v Trnavskom mazda servise a je velmi zla. :ko

Asi pred 1,5 rokom som mal na mojej mazde 626 GF r.v.2000 zadrety strmen laveho zadneho kola co som zistil tak,ze ked som prisiel z prace domov a vystupil som z auta tak samozrejme smrad spalenych dosticiek.Na druhy den rano som sa pekne pomaly doplazil do Trnavskeho Mazda servisu a tam som im vysvetlil o co ide a povedali mi,ze sa na to pozru a chybu odstrania a zavolaju mi .Nasledne som ich upozornil, ze pokial by bolo nutne vymenit cely strmen ,aby mi zavolali a dohodneme si dalsie kroky. Odisiel som odtial s tym, ze auto si pridem vziat po praci.Cely den sa mi nikto nehlasil tak som tam musel volat a povedali mi, ze vsetko je hotove a podarilo sa im ten valcek v strmeni rozchodit a ze uz je vsetko v poriadku.Tak cely rad som si prisiel vziat opravene auto a vycaloval som za to vycistenie 108€.Tak som to nejako predychal a zaplatil som. Lenze to nie vsetko.Asi po 300 odjazdenych kilometroch mi to spravilo znovu.Tak som sa nastval a zaviezol som ho 70 km od trnavy svojmu znamemu do servisu a ten zistil,ze sa toho vobec nedotkli a nic nemali zhodene a vraj to len nasilu roztiahli celuste, aby som mohol odist.Vtedy ma skoro trafil slak,ved som za to vyhodil 108 €a rozzureny som prisiel do mazdy spravit bordel.A samozrejme,zacali sa vykrucat,ze to nieje mozne a ze bla-bla-bla. No napisal som priamo Japoncom do mazdy aky maju znackovy servis v Trnave a ko im kazia znacku.Samozrejme doteraz odpoved nedosla ziadna. Nakoniec som musel vymenit komplet strmen,kotuc aj platnicky takze ma ta oprava aj s tymi 108 € na cca 400€.Takze TT mazda nikdy viac
Mazda 626 GF 100 KW , r.v.2000 po facelifte
georgo
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned Feb 06, 2011 10:15 pm

Poslaťod misko42 » Štv Feb 10, 2011 10:04 pm

k tej zalohe,.. preto sa ta zaloha dava, ze keby si to dotycny rozmyslel, zaloha ktoru by vracali ked si to niekto rozmysli tak by nemala zmysel...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tecka » Pia Feb 11, 2011 3:42 pm

ale ziaden zakon neuklada za povinnost dat zalohu, ale ked ju nedas, tak na teba seru ako na placaty kamen.

Misko... ked tebe nieco podobne stane, tak potom sem napis.
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Rainbow » Pia Feb 11, 2011 4:19 pm

A ziadny zakon nezakazuje zalohu pytat. Keby si ty pre niekoho objednaval suciastky za 1500 EUR, tak by si riskoval, ze ho uz nikdy neuvidis?

Ked nieco chcem, tak si to objednam a zalohu zaplatim. Ked nechcem, tak si to neobjednam.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod albit6 » Pia Feb 11, 2011 9:34 pm

Ano, objednaju, zaplatim zalohu a ked pridem s autom do servisu a spravia opravu, zalohu odpocitaju z ceny. Ak nepridem, seriozny servis objednane suciastky preda niekomu inemu v ramci servisnej opravy a zalohu mi vrati, ved tie suciastky uz zaplatil niekto druhy. Preco by som ich mal platit aj ja???
Mazda6 2,0MZR CD Exclusive 2005 kombík, pred FL
Obrázok užívateľa
albit6
Opytovateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Apr 26, 2008 9:25 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomasVFR » Pia Feb 11, 2011 10:00 pm

Ak nepridem, seriozny servis objednane suciastky preda niekomu inemu v ramci servisnej opravy a zalohu mi vrati, ved tie suciastky uz zaplatil niekto druhy. Preco by som ich mal platit aj ja???
pretoze ked tebou objednane suciastky nebude treba pol roka tak servis nebude moct tocit svoje penaze pol roka.ked uz davas zalohu tak je to ako keby si uzatvoril zmluvu a ked od nej ustupis platis pokutu.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Rainbow » Pia Feb 11, 2011 10:25 pm

Keby pol roka... AP Bratislava teraz vypredava suciastky, co sa im tam mozno 10 rokov valaju.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kocur » Sob Jan 12, 2013 12:53 pm

Markus píše:
mollusca píše:a vo Veľkom Lapáši je servis v pohode? myslím cenovo aj kvalitou :o)


ja som spokojný, dávam si tam robiť najmä veci okolo elektriky a potom s tade objednávam originál diely na motor. Naposledy tesnenie medzi blokom motora a sacím potrubím. Prišiel som o 16.55h - takmer zatvorené ale ešte ma vybavili. Dokonca diel mal na svojom sklade. Dodávka dielov na druhý deň ak je na Slovensku a nejakých dvoch ak je vo Viedni.
Pokiaľ ide o ceny originálnych dielov tam veľa nenašpekuluješ ale cena roboty sa celkom dá.
Kvalita ? Dobrá .... proste čo robili funguje resp. opravili čo bolo treba


No ja mám zase takúto skúsenosť:
Volal som tam, že mi bliká DPFko a že mi menili olej v BA a tam mi zabudli spraviť výmaz, aby mi nesvietilo DPF.
A pán majiteľ mi povedal, že si mám ísť tam kde mi to robili.
Odpovedal som mu, že OK. A končím s týmto servisom.
Nenaučil sa asi, že aj malé peniaze robia veľké. A prístup ku zákazníkom by mal byť na úrovni.
Proste Made in Slovakia. :o)
2008 Mazda 6 [GH] 2.0 L, Diesel
hatchback, 103 kW
GH150794
spotreba=6,4l
--
+firemná-mazda 6,r,v.2004, 2.0 L, 89 kW, Diesel, hatchback
spotreba=5,8l
Obrázok užívateľa
kocur
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Aug 14, 2010 6:02 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod pepo » Pon Aug 05, 2013 10:38 pm

Skúsenosť s Letnou akciou Mazda a mojou Mazdou 2 v tomto servise
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod VladoZRZ » Ned Jún 01, 2014 9:25 pm

Moj dobry kamarat tam bol tiez servisovat svoju Mazdu. Ale radsej nebudem do podrobna rozpisovat jeho reakcie na "odvedenu" robotu, lebo by som musel byt velmi vulgarny :lol :nene
VladoZRZ
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 17, 2014 2:20 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod erokube » Štv Jan 22, 2015 1:30 pm

Mna by zaujimalo, ako klesne zivotnost auta, ak to flakaju ten servis tak ako tu ludia pisu :)
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Predchádzajúci

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť