Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spojka po 177 tkm v p..eli

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Spojka po 177 tkm v p..eli

Poslaťod roman9848 » Štv Feb 03, 2011 9:52 pm

Idem si takto veselo v sobotu rano z Nemecka domov a pred Piestanmi pri vychadzani zo Shell radim do 3. a prask, teda nie az tak velke ale bolo.
Spojkovy pedal zostal az vzadu zatlaceny a ja dalej na 2 jke to podho na prvy vyjazd.
Nasledoval LACNY odtah domov asi 100km za 100 EUR :ho: inac este lacne ja viem.
Spojka skoncila svoju zivotnost a hotovo, k tomu v prdeli hlavny spojkovy valec alebo ako sa to presne vola. Spolu asi 800 - 1000 EUR bude za vsetko :hanged
Ked sa dari tak sa dari, bolo vtedy asi -18 a spojka si povedala, ze ona v takom mraze spolupracovat nebude a hotovo :jo
Je to normalne aby spojky odchadzali tak ,,skoro,, pritom ziadny problem s nou nebol, napr. tuhnutie pedala alebo nieco co by sa dalo spozorovat.
Asi tolko k mojej spojke chlapci :jo
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Štv Feb 03, 2011 11:41 pm

Super, ja ti to viem podstatne lacnejsie vybavit ak si to este nedal robit.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Suky » Pia Feb 04, 2011 9:53 am

Tohle se mi stalo loni ve velkých mrazech u 626GW, prošlápl jsem spojku až na podlahu a tam zůstala.
Myslel jsem, že povolilo nějaké lanko či co, ale pak jsem si všiml ubývající brzdovky a posléze potečeného pomocného spojkového válce a bylo jasno -> povolila gumička (O-kroužek).
Dalo by se to opravit jednoduše výměnou gumičky, ale raději jsem asi za 1500 Kč (už si nepamatuji přesně) koupil nový válec a bez problémů to vyměnil přímo na parkovišti u baráku...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Country » Pia Feb 04, 2011 3:00 pm

Suky píše:Tohle se mi stalo loni ve velkých mrazech u 626GW, prošlápl jsem spojku až na podlahu a tam zůstala.
Myslel jsem, že povolilo nějaké lanko či co, ale pak jsem si všiml ubývající brzdovky a posléze potečeného pomocného spojkového válce a bylo jasno -> povolila gumička (O-kroužek).
Dalo by se to opravit jednoduše výměnou gumičky, ale raději jsem asi za 1500 Kč (už si nepamatuji přesně) koupil nový válec a bez problémů to vyměnil přímo na parkovišti u baráku...


Ahoj Suky,

sice jsem si všiml, že jsi inovoval, ale i tak se ptám, co tvůj starý dobrý wagon 626, ještě jezdí ? Já už se blížím ke 200000km, ale začínají mi odcházet některé komponenty, asi by měl přijít čas loučení, ale nějak jsem si zvyknul a s výměnou nespěchám.
Obrázok užívateľa
Country
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv Máj 13, 2004 12:31 pm
Bydlisko: Morava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod roman9848 » Pia Feb 04, 2011 3:03 pm

leichnam píše:Super, ja ti to viem podstatne lacnejsie vybavit ak si to este nedal robit.

No tak ti poviem, tu cenu som ani presne neratal ale skusim to: odtah ....100 EUR
spojkova sada Nipparts ....342 EUR
hlavny spoj. valcek......125 EUR
praca ?......100 EUR
--------------------------------------
Spolu...............667 EUR :bee


A auto ako sme ho vylozili je v jedneho sukrom. servise.
Inac dakujem LEICHNAM za ochotu.
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Casper » Sob Feb 05, 2011 1:23 am

je dost malo pravdepodobne ze by ti odysla spojka a hlavny spojkovy valček naraz...... nesnaži sa ta len niekto oje..t? Sice sme na slovensku tu je to dost mozne... :prdel

Ja tomu proste neverím podla mna ti odysiel len ten spojkovy valcek na ktory sa da kupit opravna sada (pokial to nie je pravda opravte ma) a spojku sa ti snaži niekto vymenit len preventivne aby zarobil (cena za diel +oprava₌eurače do vačku) :tma
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Sob Feb 05, 2011 11:31 am

To Country:
Wagón skončil u bráchy, respektive švagrové.
Problémy s tím celkem nejsou, má nalítáno hodně přes 200 000.
Brácha si nechal opravit ruční brzdu, já na to kašlal, protože ji nepoužívám, vyšlo ho to celkem levně, myslím necelé tři tisíce (přitom nový váleček stojí cca 6000, repase u Mazdy 3000 za kus ..).
Trochu hází přední kotouče, mám pocit, že jsem je asi před třemi léty nechal v Mazdě vyměnit, asi mi tam daly nějaké šunky :-(
Jinak si na nic nevzpomínám, nějaká ta běžná údržba, ale faktury jsem všechny nechal bráchovi, takže se nepodívám.

Já bych možná u ní i zůstal, ale předloni mi brácha (jiný) půjčil to nejsilnější Audi TT (čtyřkolku) na 14 dní a pak mi těch 66 kW wagónu začalo být málo.
Bratr (ten bohatší, co má TT, měl tehdy Audi All road v servisu) byl loni s wagónem v Itálii na lyžích a neměl žádné připomínky.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron