Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 - Majki

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 - Majki

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 25, 2010 2:51 pm

Takze odpoved pre visna je, ta co by si si ty kupoval sa vyraba v Japonsku :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Pon Okt 25, 2010 4:43 pm

hmm, tak dík za recenziu :ho: :spik2

ono človek si nato všetko časom zvykne a neberie to tak. Ani si už presne nespomínam, kedy som naposledy kukal na tú výplň...
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2010 1:32 pm

V IPMke uz toto bolo? :shock

Akoze chapes, v GTAcku po mikroF/L urobili tu vypln latkovu, cize to vypada inac, ale takto...no co uz, len som popsal moj esteticky dojem :ho: . Ale to spis hlavne kvoli temu, ze ked som to videl prvykrat, tak sa mi to pacilo :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Uto Okt 26, 2010 1:38 pm

hej bolo to už v IPM

a neboj, ja som podrýpal :spik2 človek to už časom ani neberie, že niečo také má, už ho trápi niečo iné
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2010 1:53 pm

A co tebe konkretne teraz trapi? :o)
Moja je zas v servise, no hadam uz to konecne vyriesi alebo to uz fakt pojdem zkopnut z kopca :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Uto Okt 26, 2010 1:59 pm

este k majkiho recenzii doplnim vlastny nazor: tie sede ovladace vzduchotechniky vyzeraju, akokeby som si ich nastriekal sam :o: no nic, idem sa objednat na garancku s krasavicou :spik2

P.S.: Majki hod nejaky odkaz na eibach pruziny, minule som prehladal cely ebay ale nasiel som iba nejake pochybne...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2010 2:08 pm

Po domluve posilaji i do CR
http://cgi.ebay.de/Eibach-Tieferlegungs ... 1573wt_905

Jsou to ty, co prodava Mazda...oni v podstate jsou dealeri Mazdy :ho:

V ceniku Mazdy CR z r. 2009 jsou za 5465,- bez DPH.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Okt 26, 2010 2:09 pm

Btw., prisel uz nekdo na to, jak bezpecne sundat tapacirunk dveri?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 2:14 pm

Ked uz sme pri tych servisoch.
V lete som urval kolik, ktory drzi veko nadrze na svojom mieste, taky ten co sa pri potiahnuti packy u vodica zasunie dnu a uvolni nadrzove dvierka.

V utorok mi to vymenia (cely mechanizmus) vramci zaruky.

Ak by sa to niekomu este stalo, trvajte na vymene v zaruke. Ono, ja som isiel na pokec do servisu uz pripraveny, vedel som (lebo som sa na to popytal Majstra R), ze na to import posielal servisom tzv "servisnu informaciu". Skratka, niektorym dvojkam sa tazsie zatvara nadrz (dvierka), mne sa to podarilo na prvykrat ulomit.

Keby som ale nemal tu info vopred, nemyslim ze by sa mi to podarilo uhrat na tu zaruku. Lenze ja som cely rozhovor tymto zacal, ze viem o tom ze sa na to posielala servisna info...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Myso » Uto Okt 26, 2010 2:36 pm

ano menili mi to v septembri - raz sa mi na pumpe uz nepodarilo zavriet nadrz, ale naucil som sa robit lastovicku - lavou rukou tahat za packu vedla sedadla a pravou nohou zatvarat veko nadrze... ked som prisiel k Dubovi tak neboli prekvapeni a hned ze jasne na zaruku - zavada znama. Vymenili cely bowden v zaruke.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod leichnam » Uto Okt 26, 2010 3:03 pm

Myso píše:lavou rukou tahat za packu vedla sedadla a pravou nohou zatvarat veko nadrze


No ja mam asi dost :shock
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Prokolt » Pia Okt 29, 2010 2:37 pm

tak som si toto vlakno precital od zaciatku az pokoniec kazdy jeden prispevok a som zhrozeny co vsetko majkiho stretlo na jeho cestach mazdou 2. Som cerstvym majitelom fung novej mazdy 2 s motorom 1.3 (86k) a ciernou metalizou. Vyberal som si medzi hyundai i30 opel corsa suzuki sx4 a swift. Swift som zavrhol hned totalne maly kufor navyse sa mi moc nepaci, i30 som zavrhol z dovodu vyssej ceny (predsalen si kazdy kupi to na co sa citi kludne som mohol zobrat na lizanie hocico ine a drahsie) sx 4 sa mi nepacila uz len ked som v nej sedel musim priznat vyzerala za tie prachy lacno, ostala corsa a m2 najprv som bol pozriet corsu plus testovacia jazda poviem vam nic moc na mna nezaposobila potom som presiel par metrov do mazdy priznam sa pozeral som len po cenach lebo som bol uz rozhodnuty pre corsu. Ako tak chodim od auta k autu pozerajuc na ceny bez toho ze by som cobylen pozrel na auto som sa zastavil pri cene 11 590 euro zdvihnem oci a co nevidim mazda dva. Prvy pohlad ma pomylil myslel som ze je to trojdverak no ked som pozrel lepsie vidim dveri 5. Hovorim si take male auticko ved do toho aninesadnem, skusam miesto vodica - uplna pohoda aj nad hlavou placu viac nez dost (upozornujem moja vyska je 205 cm bez tenisiek) Vravim si cool skusim vzadu tam uz to nebolo vsetko ok co sa stropu tyka ale hovorim si kuwa kedy ja budem sediet v zadu? ked tak na sedadle smrti (spolujazdec). prekvapilo ma niekolko mini odkladacich priestorov ktore uz vyuzivam naplno. Result? Z vonka male z vnutra velke auto. Po tej 10 minutovej navsteve som bol rozhodnuty: "jebat na celu corsu". Pozhanal som si recenzie popytal kamosov a vyslo mi ze kupujem auto s kvalitnym dielenskym spracovanim a ze spolahlivosti budem mat az az. Mam najazdenych smiesnych 1500 km ale uz aj to malo mi stacilo na to aby som sa zamiloval. Este co sa vybavy tyka kupoval som limitovanu? ediciu aniversary takze som za spominanu cenu dostal vybavu o malicko vyssiu ako u vybavy TE. Nebudem to tu vypisovat ved si to lahko najdete.

A teraz som sa stratil reagujem na zle skusenosti majkiho dufam ze sa mi vyhnu velkym oblukom lebo sa asi zastrelim. Auticko jazdi svizne este zabieham motor tak jazdim s lahkou nohou ale uz sa mi podarilo mu trosku slapnut vcera na krk pri predbiehani dufam ze som tym nic nesposobil. Inak olej nezerie a co ma stve je spotreba 5,7l podla pocitaca a to sa vazne snazim jazdit setrne (bude to asi tym ze jazdim aj po blave)

Kua a teraz vazne neviem ci tento prispevok bude mat prinos, ked tak ho zmazte:)
Tak uz mi len ostava popriat vsetkym vela stastnych kilometrov.
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Prokolt » Pia Okt 29, 2010 2:38 pm

leichnam píše:
Myso píše:lavou rukou tahat za packu vedla sedadla a pravou nohou zatvarat veko nadrze


No ja mam asi dost :shock


som sa skoro postal od smiechu ked som cital o tej technike zatvarania sef ma skoro zabil sedi mi za chrbtom
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pia Okt 29, 2010 3:11 pm

smejte sa magori :spik2 ja som to praktikoval 2 mesiace, seriozne vazne...

Na nasej bielej mazde je momentalne 29000km a problemov bol len zlomok z toho co mal majki, mozno preto ze je novsia/odladenejsia, mozno preto ze ma menej km a mozno preto ze som nenarocny (presadol som zo zigula :o) ).

Spotreba 5.7? nase minimum za 2 roky a 29tkm bolo 6/100 - ked som mal vela zbytkoveho a musela soferovat priatelka :palec
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 29, 2010 3:20 pm

Ja mam za skoro 3 roky prvy realny problem, ten ulomeny drziak dvierok nadrze...
Aj to sa bude vymienat ako zarucna oprava...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron