Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizácia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Klimatizácia

Poslaťod Peacemaker » Pon Júl 05, 2010 7:25 pm

Ja podobne ako Leichnam. Cca 50 minút a platil som 40€. (v tom zahrnutá aj dezinfekcia ak sa nemýlim)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Tom1no » Štv Júl 22, 2010 5:28 pm

Ahojte, taktiez riesim problem s klimou, pred 2 tyzdnami naplnili, vyfucala. Dnes som bol za mechanikom, pozrel do motoru a uvidel, ze 2 rurky su prehnite a treba ich vymenit..v Mazda sympatickych 180 € za material, co je trochu vela na moj vkus za 2 rurky(vid nizsie obrazok). Ked som sa pytal, ci existuje druhovyroba, tak vraj ani moc nie na taketo specialne kusy. Ale v katalogu Auto Elit maju vela univerzalnych hadic, spojok a kompletneho prislusenstva, len sa z toho neviem vysomarit co presne treba.
Riesil niekto takyto problem? Ak by mi bol niekto ochotny pomoct s najdenim kompatibilnych kusov za prijatelnejsiu cenu (alebo odporucil niekoho kto to vie opravit inym sposobom ako vymenou), tak by som bol velmi vdacny!

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... b45f075ed3
Mazda6 Wagon, r.v.2006, Exclusive...
Tom1no
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Júl 26, 2009 9:28 pm
Bydlisko: Bratislava, SR

Poslaťod scarfer99 » Štv Júl 22, 2010 6:09 pm

napis MARCOKovi on podobny problem riesil. V Trnave pozna neaku dobru firmu co mu opravila trubku tusim za 20eu.
Obrázok hrdzuľa :) 626 2.0 GWObrázok
Obrázok užívateľa
scarfer99
Prispievateľ
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Pia Dec 05, 2008 6:08 pm

Poslaťod Rainbow » Štv Júl 22, 2010 11:48 pm

Skus sa spytat u Novosedlika (http://www.novosedlik.sk). Mne tam klimu opravovali (akurat to bol elektricky problem, nie mechanicky).
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Str Sep 01, 2010 7:13 pm

cafte mne zacalo pravdepodobne v kompresore nieco klepakat je to zvuk ako keby vrtula vetraku do niecoho zapierala alebo ako ked nepedalujes na bicykli s prehadzovacom len intenzivnejsie. vie niekto co to kurva je :hmmhmm
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Str Sep 01, 2010 10:30 pm

Upresni ci je to od kompresora, alebo vetraku.
.
Mne podobny zvuk vydava obcas, ak napada suche listie do vetracieho systemu ale je to pocut v kabine, nie pri kompresore.
Vtedy pustam vetrak na plne pecky 5 minut a ked nevyfukne listie, vyberam cabin filter a vysavacom vysajem vetraci system zvnutra.
Naposledy upravil laki dňa Štv Sep 02, 2010 9:50 am, celkovo upravené 1
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomasVFR » Štv Sep 02, 2010 7:26 am

klepka to v kompresore . rozmyslam ci to nerobi ta elektromagneticka spojka :hmmhmm
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Štv Sep 02, 2010 9:51 am

Daj skotrolovat tlak plynu, asi bude treba doplnit plyn do klimy (alebo vypustit ?), klepkanie by malo potom zmiznut.
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod aiwen » Str Jún 27, 2012 8:57 am

Tiez by som vas chcel poprosit o radu. Klima mi fungovala spolahlivo viac ako rok, potom narazovo zo dna na den prestala chladit a fucal len horuci vzduch. Servisak mi pri doplnani povedal, ze uz tam nie je ani kvapka. Nasledna tlakova skuska neukazovala, ze by to niekde unikalo (a ak ano tak len velmi pomaly). Dolial mi tam kontrastnu fosforeskujucu latku, aby bolo vidiet, kadial to unika. Pozeral som ale nikde nic. Po odchode zo servisu klima fungovala jeden den, na dalsi uz znovu len horuci vzduch a predpokladam ze chladiaca zmes je zase prec... je pravda ze este som na to nepozeral odspodu, ale zvrchu fakt ani stopa. Ani ked tam behal s tym detektorom (nieco ako detektor kovov, ale reaguje na tu chladiaci zmes) tak sice posmatral s nim takmer cely motorovy priestor, ale ani naznak uniku... vobec neviem co s tym robit a ist s tym do autorizaku kde mi to fixnu za 200€ sa mi moc nechce, takze ak ma niekto nejaky napad ze co robit, sem s nim prosim :(
Mazda 6 2.0i r.v. 2006 108kW
aiwen
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Mar 12, 2011 8:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomasVFR » Str Jún 27, 2012 9:15 am

chod tam kde ti to plnili, odtlakuju ti to ci to ozaj vyfucalo a potom to pozru pod uv lampou, lebo to farbivo byva nie fosforeskujuce ale viditelne pod uv :spik2
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod aiwen » Str Jún 27, 2012 1:19 pm

tam, kde mi to plnili sa dostanem najskor za 2 tyzdne a chystam sa s autom na dovolenku, takze to potrebujem dost surne vyriesit. UV svetlo si zohnat viem a mrknem to zo spodu a dufam ze potom budem mudrejsi..
Mazda 6 2.0i r.v. 2006 108kW
aiwen
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Mar 12, 2011 8:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mil » Str Jún 27, 2012 1:36 pm

Tak velký únik / za jeden den/ musí být vidět i bez detekční kapaliny. V místě úniku mastnota, samozřejmě na viditelných a přístupných místech, ne např. na výparníku.
pokud zjistíš únik ať lampou nebo bez ní, tak max. vyměníš nebo opravíš poškozené místo a musíš stejně nechat naplnit.. Takže, pokud to není jednoduše viditelné, doma ztráta času.
mil
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 7:58 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod aiwen » Ned Júl 08, 2012 10:06 pm

tak riesenie bolo nakoniec pomerne trivialne a hlavne ma nestalo ani cent. UV svetlom sme zistili, ze unik ide cez gumene tesnenie "vystupu" zo zasobnika chladiacej zmesy (sry ale neviem to odbornejsie pomenovat). zhodil som prednu masku, vymenil tesnenie a vycistil ten konus kde tesnenie dosada, lebo to bolo tiez dost zaoxidovane. zatial to drzi treti den, ak to nepusti tento tyzden, tak je to snad vyriesene ;)
Mazda 6 2.0i r.v. 2006 108kW
aiwen
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Mar 12, 2011 8:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomasVFR » Str Júl 11, 2012 8:40 pm

tesnenie si dal take jak patrti na klimu, ci len obycajne gumove?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod horvatm » Str Aug 22, 2012 1:47 pm

Prosim o radu, prestal sa zapinat kompresor na klime, dnes som bol na teste tesnosti, chladivo je v poriadku.
Zapne sa iba ventilator, je tam elektricky problem alebo poistka? Strestli ste sa niekto s týmto (MAZDA 5) 2007. Problem zacal ze sa zapla po zapnuti, ked som ju vypol a zapol uz nesla ale po prestavke v ceste sa zasa zapla a dnes uz opet neslo zapnut. Ktora poistka je ku klime alebo moze sa stat je zla spojka v kompresore?

Musim najst servis kde toto vedia zdiagnostikovat....

Dakujem
MAZDA 5, 2.0 , 2007
horvatm
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Aug 17, 2011 10:44 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť