Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizácia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Klimatizácia

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 8:20 pm

Tak a mám radosť. Dnes si zapnem klímu po dlhšom čase a nič. Fúkalo skôr teplý vzduch. Tak v rámci svojich omedzených zručností som skontroloval poistku, relátko (dal som tam na skúšku druhé-rovnaké) , ale nič. Podľa zvuku usudzujem, že to čerpadlo, či kompresor či čo to je sa nezapne. A to ma dovádza k záveru (keďže taká vec asi nemože len tak z ničoho nič odísť), že asi tam bude zlý ten káblik, čo do toho ide. Ale na to sa ja už nechytám. Asi zájdem do servisu. Aj keď nerád. Lebo nechcem aby mi tam moju bábiku pitval nejaký ozembuch.
Podotýkam, že klímu mi komplet dezinfikovali a dopĺňali cca pred 3 mesiacmi v jednom servise.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 28, 2010 8:35 pm

Vedel som, ze ti ti ozembuchovia v servise vymenili prednu trubku za deravu, lebo ju ktosi z NR na M6 zhanal :dobry :dobry :dobry
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 8:44 pm

Nemyslím si, že by šlo o trubku. Lebo sa mi vidí, že ten kompresor netlačí ani. Ako keby sa ani nezapne. Ale zase nie som odborník, tak neviem. Ale myslím si to.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 28, 2010 8:46 pm

Preco netlaci? Lebo klima vyfucala (teda chladiace medium). A kade? predsa cez deravu trubku :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 8:48 pm

No ale nemal by ten kompresor aspoň zapnúť? Aj keby vyfučala?
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 28, 2010 8:55 pm

Nie, vyfucanu ti na babike nezopne :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomasVFR » Pon Jún 28, 2010 8:59 pm

tak asi ma poistku ze nezopne ked neni tlak
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 9:03 pm

Ale kua tak toto mi nejde do hlavy. Tak v Itálii na nej jazdil nejaký na pol vidlák na pol cikán a keď som si ju priniesol, tak klíma išla v pohode skoro rok. Ibaže z nej išiel trocha puch. A tak som ju dal vydezinfikovať a doplniť. A tu na SK do nej niekto šáhne a už po troch mesiacoch je to v riti??
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 28, 2010 9:10 pm

Vitaj na Slovensku :o) Ale ja verim tomu, ze tebe sa to nejakym zazrakom nakopne alebo to bude nejaka banalita :ho:
TomasVFR, tak ako si povedal ale tam je na to tlakovy spinac za baterkou, ak je malo chladiaceho media tak sa nezopne.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 9:20 pm

Ja to serem toto. A preto ju dávam do rúk len koho dobre poznám. Lenže s týmto som moc na výber nemal. No a toto. Kua. Ale aj tak sa mi nejako nechce veriť, že je to len v tom vyfučaní. Aj keď to by bola asi tá najmenšia závada. Teda myslím.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod 1neroamd » Uto Jún 29, 2010 11:19 am

Treba s tim ist do servisu tam to vyprazdnia uplne potom napustia a detektorom zistia kade to fuci ak to fuci.Inak klima by sa mala menit kazde 2 roky aj ked chlady ale napln sa musi menit aj koli oleju. Vacsinou to unika cez spoje v trubkach a tie byvaju aj hrdzave a mokre,alebo cez nejake tesnenie v kompresore.
1neroamd
 

Poslaťod Krenštík » Uto Jún 29, 2010 11:45 am

:dobry :dobry

Kvuli oleji? Vis jaka je napln v kompresuru? A kolik se doplnuje pri normalní vymene a doplneni chladiva?
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod laki » Uto Jún 29, 2010 1:00 pm

:hmmhmm
Fluid R134a / 470 gramm
Oil Atmos GU10 PAG / 150 ccm
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Uto Jún 29, 2010 3:26 pm

:blee

Vzhledem k tomu, ze ty "plnicky" klimatizaci prodavame, servisu je a zaskoluju tak uprimne z okruhu klimatizace vytahnes tak maximalne 15-20 ml. Prumerne se doplnuje to co se vytahne, max. navysene o 10-15 ml bez ohledu na vyrobce zarizeni na plneni klimatizaci. Doplnuje se jeste 10-15 ml UV barviva pro jednodusi hledani uniku.

Narvat tam tech 150 co mas nevim odkud tak se ti kompresor uz ani nenadechne. Vyzkouseno na kolegove aute, kde jsme udelali 20 cyklusu a plnicka po sobe nebyla schopna vysat veskere mnozstvi oleje ktere natlacila a olej, ktery jsme tam dali navic pri kazdem plneni nam tezce zasral okruh. To mnozstvi je tak maximalne to, co je v naplni kompresuru a naleje se do kompresoru pri vymene komponentu, podminkou je ale vypusteni toho puvodniho. :)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod laki » Uto Jún 29, 2010 5:45 pm

Noooooo, mozno to mam, zo Service manual M6 :hmmhmm
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 1 hosť