Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda ocami novinarov

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Mazda ocami novinarov

Poslaťod majki » Ned Apr 25, 2010 10:15 pm

Kris, si si dal lahvinku? Sa pozri poriadne..Avensis ma zrkadla na stopke, male okienko za Astlpikem, nehovoriac o zadnej partii...

Btw., jedina pekna Toyota momentalne je americka Camry Hybrid
Obrázok
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PePa » Pon Apr 26, 2010 8:57 pm

Kris píše:ale vazeni..jediny rozdiel medzi mezi tymi autami je v cumaku...od predneho stlpika dalej dozadu su takmer identicke...tak o com sa tu bavime ..ma neserte. :o)

...prave o tom cumaku :lol
:zhuleny:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod TomAnt » Uto Apr 27, 2010 1:26 pm

Tak ale chapte co chce Kris povedat.

Bol pekelny rozdiel medzi produkciou Mazdy (z hladiska dizajnu) v case 626 GE a Xedosov a zvyskom sveta. Proste to boli na tu dobu UFO auta.
Dnes je ten rozdiel minimalny. Bezna produkcia, nic oslnivo vynimocne, ze by z toho ludia padali na zadok.

Cize, kvoli lepsiemu dizajnu Mazdy 6 oproti tej Toyote Avensis by ste dali fakt viac o cca 6500 Eur??? Az o tolko je ten dizajn lepsi?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 27, 2010 2:21 pm

Já bych viděl ještě jeden problém - oficiální ceník a potom různé akce. Udělám jeden ceník a je klid, nemusím dělat žádné velké slevové akce, či dávat prachy do reklamy.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Uto Apr 27, 2010 2:46 pm

TomAnt píše:Toyota Avensis Kombi 2.0 125k 6 M/T Business Navi = 26.200 Eur
Mazda 6 Wagon 2.2 MZR CD 126k TE Plus = 32.350 Eur

rozdiel = 6150 Eur
co je na percenta = 23.47 %


No ja ti neviem, kukal som tu tebou menovanu verziu u nemenovaneho predajcu a je s cenovkou 27.000€ plus nejake drobne. Cize ja by som isto siel do mazdy ak by som mal vymenit toho dochodcu :o)
Tym chcem len naznacit, ze ak chcem mazdu tak nebudem kukat tie predrazene cenniky z AP :ho:
A nemusim sa potom bat, ze mi Toyota zacne sama pridavat na ceste a nemusim zit s pocitom, ze ked ju skladali ti turko-bulharo-rumuni, ze mi naprdeli do sedaciek pri montazi :janic
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 27, 2010 3:27 pm

V ČR je cenový rozdíl cca 30000,- v neprospěch mazdy. Pro ni je plus, že má navíc Bi-xenon, 17" kola.

Takže cena cca srovnatelná. A to nemluvím o tom, kolik by byl schopný dealer jít dolů.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Uto Apr 27, 2010 3:29 pm

Ono toto vsetko je tu tym, ze Tomanta uplatilo vedenie Toyoty tak to tu prezentuje :ho:
A Krisa uplatili zas predajcovia z Toyoty, pretoze ten sa nas snazi presvedcit, ze ta Toyota je vlastne Mazda, sak su rovnake :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Kris » Uto Apr 27, 2010 3:41 pm

Skor to vyzera tak, ze ja som uplatil Tomanta :dobry


PS: Prvykrat som videl Xedosa v roku 1993 v jednom vynovenom dvore v Kosiciach...a to bolo naozaj ako z inej planety..mne regulerne spadla sanka..vydaval som rozne citoslovcia ako fuu..a. brutal...a podobne (mal som 16 rokov)..ja som rposte nebol schopny odiast..so uz skoro odisiel a znova som sa vratil ..potom som do toho dvora chodil pol roka..majitel to tam parkoval...

Skuste sa rozpamatat na tu dobu..ved to bola tragikomicko-smiesna doba nasho pristipkarskeho kapitalizmu.
Take nieco ako zastupenie Sony alebo znackove predajne ..kdezee...Blsak aj s roznymi vyrojenymi Poliakmi a sikmookymi bol benchmark. Na ulici boli albanci a hrali tu jeb***u hru ze presuvaju gulicku pod nejakymi ciapockami ci co :dobry ...Zrali sme makke francuzske bagety ktore boli vtedy v mode, obchodiky na hlavnej este nepresli rekontrukciou tzn..ze steny mali ten idiotsky vzorkovany nater z roznych lesklych zirafovych farieb...na hlavnej boli minimalne 2 hranolkarne a jedna bagetovna z toho legendarneho sestuholnikoveho stanku zo slusovic.... a chodili sme poziciavat audio CDcka do pozicovne :o)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Uto Apr 27, 2010 9:29 pm

ja keby som si vyberal medzi toyotou avensis a mazdou 6 idem do hondy accord :spik2
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Apr 28, 2010 8:04 am

Jenomže Honda Accord je cenou úplně mimo Toyotu či Mazdu.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Apr 28, 2010 10:37 am

A svou mastodonti vahou, a vnitrnim stisnenym prostorem, a .... :potichu
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Str Apr 28, 2010 10:43 am

Viacero aut dost klame co sa tyka vnutorneho priestoru...bol som doslova sokovany, aky maly je v najnovsom Mercesede S...Na druhej strane ma prekvapilo Volvo S80 preposlednej generacie..fakt priestranne v porovnani s tym ako sa to javi z vonku.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Str Apr 28, 2010 1:06 pm

majki: tak ale stale ma navrch motormi, hlavne benzinovymi. Inak ta hmotnost nie je nejak extra vyssia. Priestor je OK, problem je akorat velkost kufra - kombik je v tomto smere dosloval smiesny, hlavne v porovnani s minulou generaciou a jej obrovitym kufriskom.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Kris » Str Apr 28, 2010 1:09 pm

Az na to ze ten kombik pripominal pohrebne vozidlo..trosku blba dan za velky priestor :)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomasVFR » Str Apr 28, 2010 1:23 pm

Kris píše:Az na to ze ten kombik pripominal pohrebne vozidlo..trosku blba dan za velky priestor :)


to ano ale tento novy accord kombi sa mi paci brutalne

a nezda sa mi ze by tie ceny boli inde :hmmhmm
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron