Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ozdobné čiapočky na ventilky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Ozdobné čiapočky na ventilky

Poslaťod Peacemaker » Pia Mar 12, 2010 11:39 pm

V záujme bezpečnosti by mali všetci tí, čo hysterčia pri troške snehu, odovzdať vodičáky 8)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Rainbow » Pia Mar 12, 2010 11:53 pm

Dobry vodic nikdy nepodcenuje. Nebudem dalej pisat, co z toho vyplyva :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod stabil » Sob Mar 13, 2010 12:00 am

nedalo mi po precitani nezareagovat na toho frajera B.Guláša (peacemakera), vidim ho jazdit nitrou ale co on vyvadza na ceste to vobec nekoresponduje co tu vam pise za fatamorgány

60000km+frajer+stabilizacny system+letne gumy-3°C= RIP
Obrázok

:bee :bee :bee
stabil
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 10:50 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 13, 2010 12:15 am

Tak prečo nám tu nepopíšeš, že čo to vlastne vyvádzam, hm? Veď daj do pléna 8)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod stabil » Sob Mar 13, 2010 12:21 am

raz to natocim na mobil ked ta najblizie vymaknem a pridam to tuna ok?
stabil
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 10:50 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 13, 2010 12:24 am

Aaaha. No myslel som si. Lahko je na človeka len tak nakydať a potom to nevedieť podložiť niečím. Veď popíš. To ja možem na teba povedať to isté. Ale klamstvo sa mi osobne bridí a preto sa ku niečomu takému neznížim. A len tak pre tvoju info. Čiernych Mázd 6 jazdí po Nitre viac. (Bohužial)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 13, 2010 9:31 am

josephko píše:Keď si dá človek pozor, dá sa aj na letných gumách jazdiť po snehu. Pred x rokmi som musel párkrát prejsť cez neohrnutý Šturec v noci počas hustého sneženia s plným pick-upom Škoda Favorit na letných gumách. Do firmy, kde som pracoval, totiž ešte nedorazili zimné gumy. Sneh-nesneh pracovať (a teda aj jazdiť) sa muselo. Zvládol som to, len mi bolo jasné, že ak sa v kopci raz zastavím, tak sa už nepohnem.

Tak tak. Hovorí sa tomu aj, že prispôsobiť jazdu stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam. To je to o čom tu hovorím. Lenže sú takí majstri sveta, ktorí si myslia, že majú zimné a tak môžu jazdiť ako keby v lete. A potom ich ťahajú z járku.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod potkan » Sob Mar 13, 2010 4:10 pm

a potom su tu majstri sveta, co su presvedceni, ze su dost dobri soferi na to, aby nepotrebovali zimne obutie.
ano, da sa ist po snahu s letnu gumu, a normalny sofer dokaze svoju jazdu prisposobit tak, aby sa nekorculoval. lenze dokaze riesit predvidatelne situacie, ale nema sancu riesit nepredvidatelne situacie. da sa jazdit tak, aby clovek nemusel prudsie brzdit ci robit prudky vyhybny manever, lenze moze ti decko vbehnut do vozovky, moze ti pipina vyletiet z parkoviska pred cumak, moze ti cyklista zazmatkovat a skrutit sa do tvojho pruhu... a masina na letnych gumach proste ide jako tank, mozes sa za volantom snazit jako len sces.
je scestne aj porovnavat jazdu na letnych dnes a pred 20 rokmi na 120ke. asi si nikto z vas uz nepamata, jako vtedy tie gumy vyzerali. da sa povedat, ze to, s cim sa vtedy jazdilo, bolo nieco podobne, jako su dnes celorocne gumy. tvrde jak brok, ale mali hodne lamiel. s dnesnymi letnymi gumami je to tazko porovnavat.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 13, 2010 5:41 pm

Poviem ti to asi takto. Súhlasím s tebou. Lenže mám taký dojem, že ti trochu unikla pointa tejto diskusie. Kvôli problémom s ventilkami som musel ísť do pneuservisu. A už keď som tam bol, tak som si to dal prezuť. Pretože som usúdil, že už taká fujavica, ani poladovica nebude, aby som mal vážne obavy. Na začiatku zimy by som si toto samozrejme nedovolil. I napriek tomu, že na embéčke onoho času som prejazdil celú zimu na galuskách relatívne bez problémov. Lenže to bolo dávno a to auto som mal prakticky na naučenie. Teraz mám auto, ktoré som si vyhliadol (moja bábika) a nemienim s ňou zbytočne a hlúpo riskovať. Tzn, že ani na tých zimných nepoletím 120 ako niekto. A to s tým tvojim predvídaním. Nedávno sa mi stalo. Teplota cca 8 stupňov, mal som ešte zimné gumy. Paňulka ma obiehala a sa natlačila predo mňa. Tak som si povedal, že s touto ženskou budú problémy. Potom zrýchlila a odrazu dupla na brzdu. Pretože vo velmi neprehladnej situácii jej vybehol chodec z poza stojacich áut. A vtedy nastalo to, čo hovoríš. Nemal som najmenšiu šancu to ubrzdiť. Niekto mi povedal, že pri tej teplote mali práve zimné gumy horšie vlastnosti ako letné. Takže brzdil som aj očami a strhol som volant do prava, kde bolo trochu miesta a ostal stáť natesno vedla nej. Maníkovi za mnou brzdy len tak škrípali. Zastal cca 5cm od nej. Keby na tom mieste stojím ja, že by som to predsa len ubrzdil a zastal normálne za ňou, tak je vo mne. A vieš prečo to všetko? Preto, pre čo mi nadával minule Leichnam. Že načo jazdím po meste 50kou. Ak je v meste 50ka , tak idem 50kou. Je tam dôvod, že tá 50ka tam je. Lenže paňulka išla 70kou a ešte v totálne neprehladnej situácii. Takže aké z toho plynie ponaučenie? Že v takej situácii by mi ani zimné gumy nepomohli. Zimné gumy nenahradia ľudský faktor.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod stabil » Sob Mar 20, 2010 3:03 pm

tu nik nespochybnuje ze zimné gumy nenahradia ludsky faktor. zimne gumy ta ale podrzia vtedy, ked letne uz nestíhaju. uz nespekulej tolko brano na tej ceste :spik2
stabil
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 10:50 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 20, 2010 3:05 pm

Ty sem radšej daj to slúbené video. Všetci na neho netrpezlivo čakáme. Alebo snáď tu nechceš byť za klamára? 8)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod stabil » Sob Mar 20, 2010 3:08 pm

je mi to sumafuk pravdupovediac :spik2 bol som teraz dlhsie mimo, ale ked ta zbadam tak si nenaham tu srandu utiect a nahram ta :crazy
stabil
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 10:50 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 20, 2010 3:14 pm

Nechcem tu už zbytočne spamovať, ale aby som sa potom nesmial nakoniec ja, vieš. Keď sem dáš video (ak ho sem vôbec dáš), ako ide nudne Mazda 6 po ceste, odbočí doľava, potom rovno, na semafóre doprava a to bude celé. Alebo aby si nenatočil toho chlapca z Cabaja, čo má rovnakú M6 ako ja. 8) A už sa viac ku takýmto výmyslom nebudem vyjadrovať. Považujem to za pod svoju úroveň. S chlapcami sme si tu síce vymenili názory, ale ani jeden sa neznížil na úroveň klamania a zavádzania. Ako niekto. Práda. A mimochodom. Aký pekný deň.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Sob Mar 20, 2010 3:29 pm

Ten chlapec z Cabaja sice ma ciernu M6 ale nema folie, v NR su len 3 cierne M6 - dva diesle, jeden s foliami, jedna benzinova a tu co neratam, to je stvrta cierna M6 benzin (bez folii) - je este len na prevoznych znackach. Takze vypada to, ze niekto tu robi zo seba somara :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Sob Mar 20, 2010 3:41 pm

Nemá fólie? Aby si sa nesklamal a nerobil zo seba somára 8) Aj keď pravda je, že som ho pozoroval ešte pred tým, ako som si dal fólie ja a našiel som len jeden väščí rozdiel v našich autách.
Edit:
A kludne ma môžeš pozorovať. Ja s tým problém nemám. Len aby si nebol potom sklamaný. Lebo uveríš bár jakej chujovine, čo sem napíše somár z triedy.
A len tak medzi nami. Ty si podla akého vzorca počítal? Citujem: " v NR su len 3 cierne M6 - dva diesle, jeden s foliami, jedna benzinova a stvrta cierna M6 benzin.." :lol
No ide ti karta.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť