Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda v Trnave

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Mazda v Trnave

Poslaťod Peacemaker » Pia Jan 01, 2010 10:35 am

Áno je tam Mazda servis, ale poznám majiteľa a preto moc neodporúčam.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod 1neroamd » Pia Jan 01, 2010 7:31 pm

Smiem sa spitat preco nie?V niecom ti nevyhoveli alebo bola zle vykonany servis.Zly pristup este znesiem ale ak nekvalitna praca tak to je uz horsie
1neroamd
 

Poslaťod Peacemaker » Pia Jan 01, 2010 10:29 pm

Čo sa týka chlapcov (personálu) tak možem povedať, že sú na dosť slušnej úrovni. Ale majitel je hmmm, ako to slušne povedať. Proste bývalý traktorista, ktorý sa ku tomuto dostal ako slepé kura k zrnu a nevie o tom nič. Tak to potom aj vypadá. Mne osobne prekáža nepoctivosť v tom zmysle, že za prácu, ktorá bola prevedená za 2 hodiny si vyúčtoval ako 5 hodinovú prácu. (Toto sa ale nestalo mne, ale kamošovi.) Ja na základe viacerých neodporúčaní sa držím od tial čo najďalej. Veci si viem zohnať origoš za velmi dobré ceny a majstra mám tiež velmi šikovného (bývalý Mazďák, poctivá práca za velmi slušný peniaz). Takže asi tak no. Ja by som tam proste nešiel.
Ale aby som bol úplne spravodlivý, tak robotu môžu mať celkom dobrú. Lebo majstri sú tam ok ako som spomínal. Len tá nepoctivosť od majitela čo sa týka konečného vyúčtovania no. Akurát to ma trochu "dojalo", keď mi majster od tial hovoril, že tie malé žiarovečky z pod palubovky (mal som vypálené 2) stojí jedna okolo 15 euro a NEEXISTUJE náhrada. Ale práve vďaka tomuto fóru som zistil, že náhrada EXISTUJE a jedna taká žiarovečka stála cca 1 euro necelé či kolko to. A to mi potom už vymieňal ten môj majster.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod 1neroamd » Sob Jan 02, 2010 8:01 pm

Tak to je poriadny rozdiel 15 a 1 euro.Zdierači
1neroamd
 

Poslaťod leichnam » Sob Jan 02, 2010 8:05 pm

Ten majster ani nemusí vedieť, že existujú náhrady. Prečo by mal? Objedná originál a hotovo. Máš na mazdu6? Tak nájdeš aj 75€ na žiarovky :lol :lol :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Sob Jan 02, 2010 8:53 pm

Tak možno. Ale o iných dieloch mi vedel vymenovať náhrady a u tohoto to ešte tak zdôrazňoval, že neexistuje náhrada. Ale osobne si myslím, že to on nevedel než tak, že mi to povedal úmyselne. Ale čo sa týka tej fakturácie, tak tam je to jasné.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod 1neroamd » Sob Jan 09, 2010 3:00 pm

Tak.V pondelok som bol v tom servise (VL)osobne objednat pakne na rucnu brzdu, maly inventuru takze tam bol len ten pan v primacej kancelarii objednal my diely a povedal ze do 2 dni budu .Mal som problem s motorcekom ktory nastavuje klapky tak bol ochotny sa mi nato pozriet(vonku -3 vietor a mrholilo)Zisti len to co som uz vedel a tak sme to nechali tak.V stredu bol sviatok a prisli az v piatok.Telefonicky mi oznamil ze uz su diely tak o jednej mozem prist.Prisiel som o 12:55 a pred branou som zazrel 2 mechanikou ale kym som stihol zaparkovt a vystupit tak sa vyparili.Siel som teda do kancelarie ale bola zamknuta lebo este mali obed.cakal som desat minut a potom ma to uz omrzelo tak som isiel pozret rovno do dielne ci ma neprime technik ale ten pracoval na inom aute ,opital sa ci som objednani a povedal ze musim cakat ,ale hned jak som vysiel z dielne tak uz mi ten pan z kancelarie ukazoval aby som pristavil auto.Povedl ze taku hodinu mam cas tak som isiel do krcmi.Nastastie cestou jednemu mercedesu odpadol vyfuk tak som sa mal naco pozerat.po hodine som isiel spat do servisu ale auto este nebolo hotove.Najprv som si myslel ze natahuju cas ale noo bolo to dost hrdzave a tak to suchol smirglom a kartacom.V dielny bol aj taky panko v obleku.Nebol drzi ale pozidal ma aby som nestal pri aute koli predpisom a tam kde som mohol stat by som ajtak nic nevidel tak som isiel do hotela na dalsiu hodinu.Po navrate ma uz auto cakalo na dvore hotove.pan v kancelarii my vysvetlil ako nastavil to kurenie(sice som sa o to pokusal aj ja ale nevedel som na aku polohu to nastavit tak som to nechal) a ze sa aj pri praci porezal.Takze 2 hodiny prace na nastaveni kurenia a oprevi rucnej brzdy som zaplatil 130EUR z toho 71.45 eur diely,a to este neni zauctovana robota na tom kureni ,daval som mu 140 ale vydal mi.Rucna drzi ako nova a kuri ako v peci. Ja im davam známku Chvalitebny :tma P.S. Vsetci tam mali auto Mazda iba ten panko v obleku mal..... Mejdáka
1neroamd
 

Poslaťod Pedro70 » Sob Jan 09, 2010 6:50 pm

Neviete ake maju ceny?Ja som bol naposledy v Dun.Strede a vraj je zruseny.Zaujimala by ma cena serv.prehliadky na M3 po 2 rokoch.len tak pre zaukimavost,v D.Strede som platil 130 eur,v Bratislave chceli 250 eur.
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mollusca » Str Jan 20, 2010 10:57 pm

no ja som tiez planoval servisnu po 3 rokoch na mazde 3 v DS lebo tam som auto kupil, ale ukoncili este v lete spolupracu s mazdou - riadna smola. Dnes som volal do mazdy v LC - cca 207 eur aj s prehliadkou karoserie, v BA a BB pytali od 270 do 300 eur!!!
mollusca
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Júl 22, 2009 8:04 pm

Poslaťod mazda 6 TT » Pia Jún 25, 2010 9:46 pm

Ludia prosim vas ,kedy sa aj na slovensku naucia ,,Nas zakaznik ,nas pan,,??
no v tedy asi ked sa na nich vy.......
ale nie. ,zial v servise mazda TT hruza, ako vzdy nervozny majitel, za 25 min. diagnostiky zauctovana plna hodia 60 min.
pekne!!
ak v nemecku alebo v rakusku je zakaznik nespokojny a Mazda servis nema dobre meno, moze vyhlasit krach........
kedy sa to naucia u nas v sk??
zamyslime sa nadtym vsetci!!!!
mazda 6 TT
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Jún 25, 2010 9:29 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Sob Jún 26, 2010 7:04 pm

mazda 6 TT píše:Ludia prosim vas ,kedy sa aj na slovensku naucia ,,Nas zakaznik ,nas pan,,??
no v tedy asi ked sa na nich vy.......
ale nie. ,zial v servise mazda TT hruza, ako vzdy nervozny majitel, za 25 min. diagnostiky zauctovana plna hodia 60 min.
pekne!!
ak v nemecku alebo v rakusku je zakaznik nespokojny a Mazda servis nema dobre meno, moze vyhlasit krach........
kedy sa to naucia u nas v sk??
zamyslime sa nadtym vsetci!!!!


v nemecku a v rakusku nemali 40 rokov na zabudnutie jak tu u nas . nezmeni sa to len tak po par desatrociach to bude chcet par generacii :(
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Markus » Ned Okt 03, 2010 5:27 pm

nedávno som menil tyčky stabilizátorov. Tyčky som kúpil v Autokelly len som potreboval také malé gumenné dorazy. Tak chalanisko čo mi robil Mazdu ich bol objednať v Mazde TT. Cena okolo 10€ tak nechal zálohu že do 2 dní prídu. Volal o 2 dni, že ešte nič nech zavolá na druhý deň. Na druhý deň volal, chlapík úplne nervózny pomaly že čo otravuje. Potom volal znovu, zdvihla to nejaká pani, pýtal sa na pána s náhradných dielov.. proste samá ochota. Diel potom prišiel asi o 2 týždne ale neviem čo im to tak dlho trvalo.
Nikdy viac, proste by potreboval asi naozaj skrachovať aby si uvedomil že "náš zákazník náš pán".
Ja chodím len do servisu vo Veľkom Lapaši....
Markus
Žihadlo 323F
Markus
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Máj 07, 2005 1:27 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Fredino » Pon Okt 04, 2010 7:14 pm

nic si stoho nerob mne 2 tyzdne chodilo lozisko tlmica....a tiez ten panko bol nervozny ako kebyze od neho chcem nemozne....proste TT ne jednoducho povedane....
Mazda Xedos 6, V6, 24V, 106Kw, r.v 1998 Dopravi ma z bodu A do bodu B...co sa o europskych rachotinach neda povedat :)
Obrázok užívateľa
Fredino
Prispievateľ
 
Príspevky: 421
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 9:33 am
Bydlisko: Okres Senica

Poslaťod mollusca » Štv Okt 14, 2010 12:48 pm

a vo Veľkom Lapáši je servis v pohode? myslím cenovo aj kvalitou :o)
mollusca
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Júl 22, 2009 8:04 pm

Poslaťod Markus » Štv Okt 28, 2010 9:55 pm

mollusca píše:a vo Veľkom Lapáši je servis v pohode? myslím cenovo aj kvalitou :o)


ja som spokojný, dávam si tam robiť najmä veci okolo elektriky a potom s tade objednávam originál diely na motor. Naposledy tesnenie medzi blokom motora a sacím potrubím. Prišiel som o 16.55h - takmer zatvorené ale ešte ma vybavili. Dokonca diel mal na svojom sklade. Dodávka dielov na druhý deň ak je na Slovensku a nejakých dvoch ak je vo Viedni.
Pokiaľ ide o ceny originálnych dielov tam veľa nenašpekuluješ ale cena roboty sa celkom dá.
Kvalita ? Dobrá .... proste čo robili funguje resp. opravili čo bolo treba
Markus
Žihadlo 323F
Markus
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Máj 07, 2005 1:27 pm
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron