Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pripojenie subwoofera na Bose

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Pripojenie subwoofera na Bose

Poslaťod Martin791203 » Pia Nov 27, 2009 4:53 pm

Problem je v tom ze dnes som si dal pripojit subwoofer JBL na Bose a vobec to nehra ako by to malo.Dal som to urobit do firmy ktora sa na tym zaobera tak som myslel ze to bude v pohode ale to som si fakt len myslel.http://www.neuzil.cz/
Nemozu prist na to odkial to napojit.On v podstate hra ale asi tak na 10 percent.Chcel by som vas poprosit ci s tym niekto nemate skusenosti ako to vyriesit.Dik za rady.
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod solino2 » Pia Nov 27, 2009 5:44 pm

toto nieje take jednoduche ako si clovek mysli. original sub Bosse ma v sebe zosik cize musis ten bass napojit na zosik ktorym ho budes zivit a kable musis tahat az z radia, celu kabelaz musis spravit na novo, Batman to ma vsetko prerobene a spravene on ktomu povie viac, mam na to link pripajam ktomu
http://www.flickr.com/photos/surfergeek/202736374/
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Martin791203 » Pia Nov 27, 2009 8:11 pm

solino2 píše:toto nieje take jednoduche ako si clovek mysli. original sub Bosse ma v sebe zosik cize musis ten bass napojit na zosik ktorym ho budes zivit a kable musis tahat az z radia, celu kabelaz musis spravit na novo, Batman to ma vsetko prerobene a spravene on ktomu povie viac, mam na to link pripajam ktomu
http://www.flickr.com/photos/surfergeek/202736374/


No mne to bolo hned jasne ze to nebude take jednoduche a to som ich vopred upozornil ze tam je Bose a ze to nebude asi take jednoduche,ale profici ma utvrdili ze to zapoja no moc im to nevyslo.A ako ty pises ze to musis napojit az z radia tak oni ma presviedcali za sa to musi napojit z reprakov.No neviem zobrali si 1600czk a urobili s prepacenim hovno.Tak ma objednali este jeden krat ze sa na to podivaju ale bol som asi pol hodinku pri nich a vypadali uplne bezmocny preto hladam touto cestou radu lebo mi je zle s takychto profesionalov.
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod solino2 » Pia Nov 27, 2009 8:41 pm

to bolo co za kktov??????? ako snimi by som rad pokecal a vyviedol tych profesional s velikych omylov ich zapajania. Pozri si detailne ten link co som ti dal tam je to dost pofotene takze by si sa z toho vedel vysomarit a spravis si to aj sam bez problemov neni sa coho bat :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Pia Nov 27, 2009 8:46 pm

Pokial viem, tak niektore subwoofery do auta maju dva vstupy - jeden linkovy a druhy vykonovy (pripaja sa na reproduktorovy vystup radia). Takze to nie je taka blbost.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Martin791203 » Sob Nov 28, 2009 1:44 am

solino2 píše:to bolo co za kktov??????? ako snimi by som rad pokecal a vyviedol tych profesional s velikych omylov ich zapajania. Pozri si detailne ten link co som ti dal tam je to dost pofotene takze by si sa z toho vedel vysomarit a spravis si to aj sam bez problemov neni sa coho bat :o)


Prave preto som to chcel dat urobit profikom aby som mal na to aj nejaku zaruku (preto som sa do toho nepustal sam)ale vidite sami ako to dopadlo.Velka reklama na nete ale stoji to za pi...Ked som tam prisiel prvy krat a povedal som mu o co sa jedna tak sa tvarili ako ze ja som dedil a neviem si pripojit subwoofer,aj ked na normalne radio s cincami by to zvladol asi kazdy.No aspon vidite sami komu sa vyhnut v brne a to velkou oklukou.
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod Batman » Ned Nov 29, 2009 4:21 pm

Vystup na tvoj sub musis vytiahnut hned na vystupe z radia. Je tam konektor kde je vystup vsetkych 4 reprakov z predzosilovaca. Odtial to vsetko ide do zosilovaca pod sedacku. Ked v tom este nebudes mat jasno tak ti niekde pohladam presne na ktore kable podla farby sa mas pripojit.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Batman » Ned Nov 29, 2009 4:56 pm

Este som si spomenul na jednu drobnost. Je nutne aby si sub pripojil na predne repraky nie zadne. V zadnych su odfiltrovane basy. Je mozne, ze ti sub pripojili na zadne repraky. Neviem kde sa presne napajali ale pozri ci je to na tie predne ak nie skus to len prehodit.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Martin791203 » Ned Nov 29, 2009 6:45 pm

Batman píše:Este som si spomenul na jednu drobnost. Je nutne aby si sub pripojil na predne repraky nie zadne. V zadnych su odfiltrovane basy. Je mozne, ze ti sub pripojili na zadne repraky. Neviem kde sa presne napajali ale pozri ci je to na tie predne ak nie skus to len prehodit.


Presne pripojili ich na zadne repro ale z radia nic nepripajali tak sa musim na to pozriet.A ak by si mal cas pozriet tie farby tych kablov. :jupi Moc dik za radu.
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod Batman » Ned Nov 29, 2009 10:29 pm

Takze pripojili to asi na silovy vystup priamo na kable co idu zo zosilovaca do zadnych reprakov. Neviem aky mas sub takze najprv by som vyskusal nechat tuto variantu /pripojenie na silovy vystup/ ale pripojit to na predne repraky. Vsetky tieto vystupne kable najdes pod spolujazdcovou sedackou. Odtial idu vsetky silove kable na predne aj zadne repraky.
Druha varianta je zaujimava vtedy ak ma tvoj sub vstup cez cinche. Vtedy pouzijes signal este pred zosilovacom a ten najdes hned na konektore z radia /vid obrazok/ alebo tiez pod sedackou ako vstupne kable do zosilovaca /vid obrazok/. Tuto verziu nemam odskusanu, ale myslim si, ze zvukovy vysledok by mal byt lepsi pretoze vynechava jeden zosilovac a tym padom aj jeho skreslenie.
Niesom elektrikar, zvuk je len moj konicek. Nieco na sposob prvej verzie som pouzil aj ja. Druha verzia si myslim, ze by mala fungovat. Ak sa mylim opravte ma niekto.
Prílohy
Harness Bose.JPG
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Martin791203 » Pon Nov 30, 2009 1:05 pm

Takze pripojili to asi na silovy vystup priamo na kable co idu zo zosilovaca do zadnych reprakov. Neviem aky mas sub takze najprv by som vyskusal nechat tuto variantu /pripojenie na silovy vystup/



Mam aktivny woofer JBL ak si sa pytal na to
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod solino2 » Pon Nov 30, 2009 3:46 pm

Martin791203 píše:Takze pripojili to asi na silovy vystup priamo na kable co idu zo zosilovaca do zadnych reprakov. Neviem aky mas sub takze najprv by som vyskusal nechat tuto variantu /pripojenie na silovy vystup/



Mam aktivny woofer JBL ak si sa pytal na to


budes taky dobry a pofotis secko co budes robit aj pre niektorych co by sa to rozhodli riesit tiez aby uz vedeli co a ako?? :o) :o) :o) Dakujeeeeeeeeeeeeeeem :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lukasvrabcak » Pia Okt 01, 2010 9:46 pm

po dlhsom case som sa vratil na toto forum a nasiel tuto temu......chcem napojit pasivny subwoofer na moju M6....viem ze potrebujem aj zosilovac,ktory uz sa nevie dockat kedy ho niekto namontuje do auta.... aj ked som si niekolko krat uz precital tuto temu,zhora dole a z dola nahor ,som uplny neznalec tak som nepochopil skoro nic co sa tam pisalo....nenasla by sa tu nejaka dobra dusa,plna trpezlivosti ,ktora by mala aj nejake foto a v SS by mi aj rozpisala (ako dusevne zaostalemu) co mam ako,kde, scim napojit alebo prepojit......

ked treba vediet nejake detaily ohladom mojho auta tak to samozrejme napisem hned :jo

dakujem za kazdu radu a foto.....s pozdravom vrabec....
lukasvrabcak
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia Máj 14, 2010 11:53 am
Bydlisko: Prešov
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Martin791203 » Pon Okt 04, 2010 11:32 am

lukasvrabcak píše:po dlhsom case som sa vratil na toto forum a nasiel tuto temu......chcem napojit pasivny subwoofer na moju M6....viem ze potrebujem aj zosilovac,ktory uz sa nevie dockat kedy ho niekto namontuje do auta.... aj ked som si niekolko krat uz precital tuto temu,zhora dole a z dola nahor ,som uplny neznalec tak som nepochopil skoro nic co sa tam pisalo....nenasla by sa tu nejaka dobra dusa,plna trpezlivosti ,ktora by mala aj nejake foto a v SS by mi aj rozpisala (ako dusevne zaostalemu) co mam ako,kde, scim napojit alebo prepojit......

ked treba vediet nejake detaily ohladom mojho auta tak to samozrejme napisem hned :jo

dakujem za kazdu radu a foto.....s pozdravom vrabec....





ja som si to dal pripojit v jednej firme v ktorej na začiatku machrovali ake je to jednoduche a potom to nemohli zapojit az kym mi neporadil BATMAN.Preto som to dal pripojit profikom lebo sam som sa toho bal aby som to neskur...ja mam aktívny sub. a viem ze ho musis napojit od prednych reprakov alebo od zosilovaca co je pod spolujazdcovov sedackou ak tam mas BOSE,ale najlepsie by ti poradil Batman ten ma asi,čo sa tyka elektriky,v malicku. :palec
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť