Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zadné repro do Mazda 323

Elektrika, Audio a veci s tým súvisiace - návody a vyriešené veci.

Moderátor: George

Zadné repro do Mazda 323

Poslaťod zsoltee89 » Pon Okt 05, 2009 10:12 am

Čaute!

Viem že to tu už bolo viackrát rozoberané, ale odpovedi som sa nejak nedopátral (možno som bol nepozorný :lol ).
Plánujem vymeniť v mojej Mazde 323S (BA) zadné reprá, len neviem ako sa dostať k starým. Zo spodu (z batožinového priestora) vidím len skrutky, z vnútornej strany zas je tam umelohmotná krytka. Krytku som sa pokúšal odpáčiť, ale nešla.
Prosím poradte mi niekto kto to už rozoberal (vymieňal), ďakujem za každú radu. Vpredných dverách sú aké repráky (rozmer)?

Druhá otázka, má niekto skúsenosti s týmito repro?
http://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7984

Ďakujem :dobry
Mazda 323 BA 1997 1,5 16V
Obrázok užívateľa
zsoltee89
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv Jan 08, 2009 1:11 pm
Bydlisko: Gbelce
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod maros » Pon Okt 05, 2009 1:00 pm

len k repro.. sal určite neber.. skús napr alpine, GZ, hifonics...
GG
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sinister » Pon Okt 05, 2009 4:21 pm

neviem prečo by nemal brať sal...nehovorim že to je daka špička ale zle repro to určite nie su a čo sa týka toho plata sice som ho v živote ani nevidel ale predpokladam že to bude kao väčšina aut čiže bud ide dolu cele zadne pláto aj s tymi krytkami alebo sa musiš len viac posnažiť a dať dolu samotne krytky nič viac...
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod tomcat » Pon Okt 05, 2009 7:38 pm

Odklop si zadné sedadlá, aby si mal lepší prístup k zadnému platu, Sú tam myslím 4, alebo 5 také cuplíky, ktoré musíš vytiahnúť, trošku idu blbo, skús si pomôcť zo spodu. Potom odoberieš celé palto von a už si pri reprákoch.
tomcat
Prispievateľ
 
Príspevky: 361
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 5:18 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod maros » Pon Okt 05, 2009 9:00 pm

Sinister mal si už niekedy SAL v aute? ja áno.. keď som ho kúpil.. presne túto radu som tam mal.. malo to strašne plechový zvuk, ostré výšky... jedine čo to robilo basovalo.. hneď som ich vyšmaril do koša.. :lol
GG
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sinister » Pon Okt 05, 2009 10:36 pm

no vidim že profesionalny nazor ale trošku ta uvediem do obrazu..nesud pekára podla jedného chlebu keby som to mal tak blbo znazorniť to že ty si mal blbu radu neznamena že je cela SAL značka na hovno ad.2 zvuk reprakov nezaleží iba od samotneho repraku ale hlavne od všetkeho ostatneho...v prvom rade je to ozvučnica material z ktoreho je a sposob akym je spravena a potom samozrejme radio a jeho nadstavenie... a už len pre pryklad...mal som zadne repro GZ vo fatasovy na MDF doske ako plate..hrali paradne priam bombovo aj bass aj všetko šupol som ich do X6 pod plato na ten smiešny plech a vieš ako hraju? sluchatká su lepšie...bassy absolutne žiadne kvalita celeho zvuku išla do goven a jedine čo mi pomohlo docieliť opäť kvalitny zvuk bolo subač a ozaj dobre radio to bol len priklad inak nič v zlom :ho:
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod zsoltee89 » Uto Okt 06, 2009 6:30 am

Ďakujem každému za príspevok, dnes sa to pokúsim rozobrať.

K tým repro, nie som nejak náročný, len by som tam chcel mať o niečo lepšie ako sú tam originály. Keď som pozeral po nete GZ a Sall boli približne v jednej cene. Nevyznám sa veľmi v tejto tematike, ale dúfam že ked ich vymením budem počuť nejaký rozdiel :)
Mazda 323 BA 1997 1,5 16V
Obrázok užívateľa
zsoltee89
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv Jan 08, 2009 1:11 pm
Bydlisko: Gbelce
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sinister » Uto Okt 06, 2009 9:42 am

Oproti sériovke určite ale nikdy ti tie repro nebudu hrať tak ako naozaj dokážu ked budu na plechu na to pamätaj :palec
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lubik123 » Ned Feb 14, 2010 2:33 pm

na temu tych reprakov...mam ich na 323f na zadnom panely....hraju krasne cisto, nerezonuju.len maly problem v vo vykone...treba zosilovac...inak som snimi max spokojny...
Mazda 323F 1.5 – radový štvorvalec DOHC, zdvihový objem 1489 cm3, výkon 65 kW, točivý moment 134 Nm
Obrázok užívateľa
lubik123
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Ned Jan 24, 2010 9:21 am

Späť na Elektrika, Audio

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia