Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

spravne "naradie" na umyvanie auta

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

spravne "naradie" na umyvanie auta

Poslaťod misko42 » Ned Apr 13, 2008 11:54 am

caute sa,caute sa, . . nakupil som si autosampon,cistic elektronov,ozivovac plastou,spongiu,tekute stierace,a konecne aj original pravu jelenicu a dnes som sa pustil do umyvania a.. no sklamala ma najma ta jelenica. auto som vyumyval,nasamponoval a zase umyl,vysusil s handricku a ze idem prelestit s tu jelenicu a.. no ono jak som to polozil na auto tak jak prilepena,tak ze ju trosku namocim a bude to lepsie no.. nebolo stale ako prilepena sa s tym nedalo lestit.
ma niekto nejake typy na umyvanie? ake handry kupit?ked kupim bud to pusta chlpky alebo to zas nelesti.. ked tolko je toho na vyber a nechce sa mi vsetko kupovat a skusat ved nie som milionar :ho: aj ta jelenica,znacka ROX alebo tak nejak cca 400,-sk a... prd z nej.

Presunul Majki, sem se to doufam hodi vic nez do Pokecu ;)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod majki » Pon Apr 14, 2008 9:33 am

Jelenice se nepouziva na suche auto :ho: . Muj postup myti (ve zkratce): namocit teplou vodou, namydlit a umyt velkou cucavou houbou, splachnout vlaznou nebo studenou vodou a hned potom zacit lestit jelenici. Do jelenice se ta voda vsakne, jak uz to nestira, tak poradne vyzdimat (po vyzdimani by mela byt skoro sucha) a pokracovat. Ono to ani nejde nazvat lestenim, protoze u toho zadne lestidla nepouzijes, ale je to proste vysuseni. To proto, aby ti tam nezustaly fleky od kapek atd. kdyz to jen tak schne na slunicku :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pon Apr 14, 2008 1:33 pm

ved prave o to mi ide aby tam nezostali tie flaky do vody. a zas nechce sa mi zakazdym lestit lestenkou auto,bolo by to zbytocne drahe preto som kupil tu jelenicu. takze vyskusam to,ja som myslel ze suche auto sa tym vylesti. lebo ked som bol v rucnej umyvarke tak som chlapcov sledoval a oni z auta stiahli vodu a potom zobrali jelenicu a vylestili to . .
vyskusam hned nabuduce co to povie,ehm teda spravi :palec

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Máj 16, 2008 3:11 pm

Suché auto jelenicí neosušíš :nene . Ta je opravdu na stažení drobných kapiček, aby nedělaly na slunci flíčky. S namočenou a pořádně vyždímanou jelenicí vyleštíš dobře okna.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod janko986 » Ned Sep 13, 2009 7:41 am

Skúste páni po umytí auta autošampónom vysušiť ho "švédskou utierkou"- v drogériach ich majú po cca 0,7€. Karoséria a aj okná sú čisté, ale okná umyť ako prvé.
Mazda3 2,0 120k Attraction hatcback Titanium Flash 2013
Mazda3 1,6 16V TX sedan White pearl 2012-2013
Mazda3 1.6 16V sedan Wining Blue Pearl 2009-2012
Obrázok užívateľa
janko986
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pia Máj 23, 2008 8:35 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod JodiBB » Ned Sep 13, 2009 10:52 am

Hosi, dufam ze neporusim nejake pravidla ale pozrite na cleanedcar.phorum.cz
Je to parta ludi pre ktorych je umyvanie konickom.
Nieje to este moc rozbehnute, ale par informacii sa tam da nacerpat.
Mazda6 2.5i GTA R2 sedan ebony
Obrázok užívateľa
JodiBB
Pisateľ
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 7:38 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Gojo123 » Štv Feb 10, 2022 12:12 pm

Na sušenie auta po umytí osobne používam kvalitný sušiaci uterák , ktorý vystačí aj na celé veľké auto
https://www.wolfgarage.sk/detailingove-uteraky/blue-power-uterak-na-susenie-60x90cm/
Gojo123
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Feb 10, 2022 12:01 pm

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť