Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

salon de l'auto Geneve 2005 / Genfer motor show 2005

Diskusie k článkom publikovaným na webe...

Poslaťod TomAnt » Štv Mar 10, 2005 3:38 pm

dabel píše:...ostala len M6 a Accord kombi.


Accord neeeeeee, fuuuuuuj. Hnusna truhla...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Štv Mar 10, 2005 3:50 pm

TomAnt píše:Accord neeeeeee, fuuuuuuj. Hnusna truhla...

No sag to, sag to... tak mi ostala M6 ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lubos1 » Štv Mar 10, 2005 4:12 pm

Skoda, ze Accord sa nevyraba vo verzii HB(LB). Mne sa kombi verzie vacsinou nepacia, az na vynimky, napr. Volvo V50. Dokonca ani o2 nie je desihnovo najskaredsia vo verzii kombi.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel lenivy sa nalogovat » Štv Mar 10, 2005 4:15 pm

Je fakt, ze Accord sedan je naaadherny a paci sa mi viac ako M6 sedan. Ale ako zmakli sedan, tak pokakali kombajn... :( Naopak M6 sa mi najviac paci ako kombajn. A este je nadherne Subaru Legacy kombajn, tiez je krajsie ako sedan.
dabel lenivy sa nalogovat
 

Poslaťod inacovcan » Štv Mar 10, 2005 4:55 pm

Lubos1 píše:1) vystrazny signal pri odopnutych bezpecnostnych pasoch - suhlas!!! - bolo by to v poriadku, keby sa zysila rychlost, od ktorej to ma piskat a uz vobec to nema pipat pri cuvani !!!


Presne ako hovoris, suhlasil by som s tymto riesenim. Alebo menej intenzivny signal ktory sa vypne po prvej faze -- t.j. vynechana "nekonecna" akcleracia frekvencie signalu. Clovak na konci caka exploziu :)
Toyota Avensis sa mi v tomto celkom paci -- niekolko jemnych pipnuti a potom uz len kontrolky.

Lubos1 píše:v servise mi to nechceli vypnut...


Ani mne. A reproduktor nechcem natvrdo odpajat, lebo potrebujem signalizaciu zapnutych svetiel pri vystupovani.

dej-f píše: Jen proadím co s pásy když pána - anonymního rozčiluje jejich pípavý zvuk. Zapínej se při jízdě, pásy jsou k tomu jak dělané, vždyť je to dokonce i v pravidlech silničního provozu. A "soudruh z japan" :lol myslí na tvou bezpečnost


Neprekaza mi, ze soudruh z Japan mysli na moju bezpecnost. Keby to nerobil, vycital by som mu to. Co ma ale rozculuje je, akym "ne-niponskym" sposobom ma o svojej obave o moju bezpecnost informuje. Neznasam, ked sa na mna zjape, o to viac, ked si za to este musim zaplatit :)

Apropos bezpecnost: zisla by sa mi este mala kontrolecka na pristrojovej doske, ktora sa rozsvieti ak externa teplota klesne k nule. Myslim ze nechcem vela a vo ford korporacii maju na to know-how. Stacilo by, aby tu "technologiu" prebrali od Volva a ja si ju rad priplatim.
Ukazovatel externej teploty na ktory v zime pravidelne hodim ockom mi v tom nestaci: zazil som uz na dialnici ako externa teplota klesla zrazu na dvoch km z +2 na -5. Bolo to v noci v jemnom mrholeni a ja som nastastie v dialke zaregistroval odlesk majakov sanitiek. To ma prebralo. Nasledoval v 130km/h jemny dotyk na brzdu. Ozvalo sa iba ABS a ja som az vtedy pochopil, ze som na uplne hladkej ladovej ploche. Motorom som to nastastie na najblisom pol-kilometry stihol dobrzdit. Z toho co som uvidel potom mam este aj dnes husiu kozu: na kilometrovom useku asi tucet uplne rozflakanych aut. Nie vzdy vsak budem mat to stastie, ze sanitky s do dialky viditelnymi majakmi uz budu na mieste.

Emil
inacovcan
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Mar 08, 2005 1:15 am
Bydlisko: SK, CH a F

Poslaťod TomAnt » Štv Mar 10, 2005 5:10 pm

Chuapi, k tym vystraznym pipaniam. Ja osobne sa priputam len co sadnem do auta, este predtym ako zapnem motor... Mne by to pipanie teda vobec nevadilo, nikdy by som ho nepocul. Takze sa na to pipanie nestazujte, podla mna je uplne v pohode, nech je drsne... Aj v stihacke pilotovi vystraha nejde jemnym hlaskom ze "milacik pozor, blizi sa raketka", ale mu to zacne brutalne revat, ziapat... A aj pri cuvani, (napriek tomu ze zakon umoznuje cuvat nepriputany) moze do vas niekto vrazit 80km/h rychlostou, asi by ste v danom momente zatuzili po zapnutom pase a nesledovali slepo literu zakona...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Mar 10, 2005 8:43 pm

matey píše:
majki píše: :( a to me pak sere, kdyz moje Majda zacne "kurit" az nekde v Ostrave (takze po 25 - 30km) :brek
To je divný, mně moje GV topí než se vymotám z parkoviště!?!
Po Oktávce TDI to pro mě byl šok, ta topila až tak po 5 km...

Hm, tak to by me zajimalo, jak to udelat na moji Majde. A zacne ti to topit nebo jen to je vlazne? A jak dlouho se motas z parkoviste :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Mar 10, 2005 8:45 pm

dej-f píše:Rád bych na ten článek viz výše reagoval, ale byl bych asi zaujatý :lol Jen proadím co s pásy když pána - anonymního rozčiluje jejich pípavý zvuk. Zapínej se při jízdě, pásy jsou k tomu jak dělané, vždyť je to dokonce i v pravidlech silničního provozu. A "soudruh z japan" :lol myslí na tvou bezpečnost

Jedna vec, soudruhu, pri couvani nemusis byt pripoutan a uprimne, asi by me to sralo taky :tma
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Mar 10, 2005 8:52 pm

dabel píše:...ostala len M6 a Accord kombi.

Jen Accorda ne, jednak je to okopirovana M6 a druhak kombik vypada jak americky pohrebak ze 70. let :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Mar 10, 2005 9:03 pm

MX-5 je mňam!! :o) Chceeeem takeee.. veľmi sa mi páči, má niečo z Ibuki.. dobrá práca.. No.1.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pia Mar 11, 2005 5:19 pm

Steve píše:MX-5 je mňam!! :o) Chceeeem takeee.. veľmi sa mi páči, má niečo z Ibuki.. dobrá práca.. No.1.

Hehe som sa docital, ze na novu MX5 posielali svoje navrhy vsetky designove studia Mazdy z celeho sveta. Amici vraj chceli "nieco vacsie so sestvalcom", Europa "progresivny design" a Japonci nieco ako Ibuki. Vysledok je vraj kompromisom medzi europskym a japonskym navrhom. Skoda, ze nevyhrala Ibuki...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Bootleg » Pia Mar 11, 2005 7:23 pm

Ibuki bola fajn, ale táto sa na ňu dosť podobá! Ja ju proste chcem, to auto je ako pekná žena, nespustíš z nej oči. :wink A keď mi tam dajú moju obľúbenú 1.8-ičku a šesťstupňovú prevodovku, tak budem musieť začať šetriť. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pia Mar 11, 2005 8:31 pm

Steve píše:Ibuki bola fajn, ale táto sa na ňu dosť podobá! Ja ju proste chcem, to auto je ako pekná žena, nespustíš z nej oči. :wink A keď mi tam dajú moju obľúbenú 1.8-ičku a šesťstupňovú prevodovku, tak budem musieť začať šetriť. :o)


Az na ten vyplazeny jazyk na prednej kapote..to si fakt mohli odpustit :tuk
predstasvte si ho ako by to vyzeralo keby bol ten rez viac ostry taky ako dnes su auta vsetky ..edge design..proste..
..Inac uznavam, ze druhy dojem je ovela lepsi, ako prvy dojem. hlavne po zhliadnuti dalsich fotiek..prve boli zle nasvietene a neboli vhodne uhly.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Pia Mar 11, 2005 8:33 pm

Predek se mne nelibi :brek
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Mar 12, 2005 2:22 am

Hlavne svetla mali mat ostrejsie hrany, ako 6ka a RXka.. a ten nasavaci otvor dtto...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Diskusie k článkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť