Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda2 - USA & Asia F/L 2010 od str. 42

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Nova Mazda2

Poslaťod majki » Uto Jún 02, 2009 10:33 am

Nerozumiem volbu oleja, vsetkym znamym s M2 dali Dexeliu 5W-30/40, co si myslim je aj do mesta vhodnejsie. Inac cena je dajaka vysoka, 147,32EUR pri kurze 27,-CZK/1EUR to mas 3.978,-CZK. Ja som platil necalych 3.800,- CZK, cize si myslim normalka. Kukam, test tlmicov stal skoro ticku :?: a vysledok nevyzera bohvie aky, Tomo..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Uto Jún 02, 2009 10:42 am

Tak ta prohlídka je dost drahá!!! Používám dražší olej - Dexelia 5W-30 DPF a za celou prohlídku i s geometrii jsem platil 6200,- Kč.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 10:59 am

Rainbow píše:Tie tlmice su nejake slabe - to aj ja som mal hodnoty lepsie.

Pozri, ja to beriem tak, ze to auto je este dva roky v zaruke, povedali mi, ze ak budem mat pocit ze tie tlmice su zle, mam kedykolvek prist a otestuju. Samozrejme ocakavam, ze ak by boli zle, tak ich vramci zaruky vymenia.

Majki, za test tlmicov som neplatil.. to je geometria, si si to pomylil...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 11:02 am

Sedvo píše:Tak ta prohlídka je dost drahá!!! Používám dražší olej - Dexelia 5W-30 DPF a za celou prohlídku i s geometrii jsem platil 6200,- Kč.

Sedvo, to je podla dnesneho kurzu cca 231 € co je o cca 1800 Sk drahsie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Jún 02, 2009 11:11 am

To je dan za kvalitu bratislavskych ciest... Jeden z dovodov, preco mam tak vysoke auto s robustnym (aspon si to namyslam) podvozkom ;)

Inak som skepticky, ze tlmice vymenia v ramci zaruky, kedze sa jedna o spotrebny material...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod PVD » Uto Jún 02, 2009 11:12 am

já platil taky bez pár drobných 4000Kč. Měl jsem ale olej jak píše Majki.
tlumiče jsem netestoval, přijdou mi ale ty hodnoty hodně slabé, by mě zajímalo, kolik mám já, nechám po dvou letech zkontrolovat. :)
placení za práci už radši ani nezmňuju, všeobecně přístupy všech k těmto věcem mě přijdou divné.
a pochybuji, že Ti tlumiče vymění - opotřebování, řeknou že jezdíš hodně do děr a po nekvalitních silnicích. hádat se můžeš, ale marné.
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Uto Jún 02, 2009 11:22 am

TomAnt píše:Majki, za test tlmicov som neplatil.. to je geometria, si si to pomylil...

Co som si pomylil? Pises:
SPOLU = 175,31 €
Ked zratam len garancku, tak to dava 147,32EUR, geometria sa robi vzdy!

Pokial si mal test tlmicov zdarma a za calu garancku si platil 175 jurosov, tak to pak bolo pekelne drahe...cize? Mas v tom bordel :spik2
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Jún 02, 2009 11:23 am

PVD píše:a pochybuji, že Ti tlumiče vymění - opotřebování, řeknou že jezdíš hodně do děr a po nekvalitních silnicích. hádat se můžeš, ale marné.

Ehm...jde o to, kde servisujes :ho: , ale v AP Praha toto urcite nevyreklamujes :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Uto Jún 02, 2009 11:40 am

a jako u Duby ano? to chcividět.. :p
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 11:42 am

Majki, ehm, asi som to zle oznacil, teda vobec...
jednotlive sumy su ukony bez DPH, suma celkova je s DPH, to je ten rozdiel 19% :ho:

No a ze to bolo pekelne drahe, no co uz, mam inu moznost? Nemam. Mozem ist
a. na Panonsku = ani omylom
b. do najblizsieho autorizovaneho servisu v inom meste = zarataj benzin a hlavne moj cas a zrazu je to pekelne drahsie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Jún 02, 2009 11:42 am

TomAnt píše:
Sedvo píše:Tak ta prohlídka je dost drahá!!! Používám dražší olej - Dexelia 5W-30 DPF a za celou prohlídku i s geometrii jsem platil 6200,- Kč.

Sedvo, to je podla dnesneho kurzu cca 231 € co je o cca 1800 Sk drahsie...


Ok, ale taky když vemu, že olej mě stoji 103 € za 4,5 litru, tak to je ten hlavní rozdíl a taky filtr oleje je u nafty dražší.

Kdyby si tam dal 5W-30, tak ten cenový rozdíl je zase nižší, atd.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 11:47 am

Ten olej pozriem v knizke doma.
Ako, ja som nehovoril aky olej mi tam maju dat, ja som daval auto na garancku. Keby bolo na mne tak tam chcem Shell...

Len ste mi nasadili chrobaka do hlavy, ked vsetci tvrdite ze vam tam dali 5W... Pozriem doma knizku, ale ak je tam (co asi je), ze tam moze ist aj 10W, tak s tym asi nic nespravim ze ano...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Jún 02, 2009 11:49 am

TomAnt píše:Majki, ehm, asi som to zle oznacil, teda vobec...
jednotlive sumy su ukony bez DPH, suma celkova je s DPH, to je ten rozdiel 19% :ho:

No a ze to bolo pekelne drahe, no co uz, mam inu moznost? Nemam. Mozem ist
a. na Panonsku = ani omylom
b. do najblizsieho autorizovaneho servisu v inom meste = zarataj benzin a hlavne moj cas a zrazu je to pekelne drahsie...

V takomto pripade beriem svoj prispevok spat, no, holt o tisicku drahsie ako tuna, tak ako aj auta su u vas drahsie, co zrobis, nic :tma

2 PVD: Nevim, po tom, co mi nacenili opravu toho zadniho blatniku na skoro trojnasobek ceny Autolarosu jsem u nich nejspis skoncil taky :ho: (btw., vim o trech servisech, co bez reptani a problemu problematicke zadni tlumice vymenili v zaruce)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Uto Jún 02, 2009 11:56 am

Majki: u auta, který má najeto 10-20tkm? To chci vidět, to leda že fakt extrémně prokazatelně špatnej kus. Jinak je to normální opotřebování, teoreticky tlumiče zničím po 2tkm, když budu hodně chtít.
a ty končíš všude, když máš AutoLaros, ale my co ho nemáme jinou volbu taky nemáme. Takže musíš brát status normálního zákazníka, co mu projde a co ne. Ne VIP :)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Uto Jún 02, 2009 12:11 pm

Ty tri jine servisy jsou bez statusu VIP, joudo :spik2
A ja si nejsem jist, zda mam status zakaznika VIP, mozna tak v nabidce kavy :ho: a moznosti domluvit si urcite veci v nestandardnich casech. Jinak Autolaros tak, jak pristupuje ke me v jednanich reklamacnich/servisnich, pristupuje i k jinym zakaznikum (overeno!), takze bych nerekl, ze co se tyce jednani tamniho servisu, byl by ke me specialni pristup.
A ne, nekoncim vsude, co to zase blabolis :o). AutoDuba byl tehda v poho, pristup a chovani se mi velmi libilo (az na zamenene drzaky RZtek), ale proste nechapu ten rozdil v cene, prijde mi, jako by tam chteli navarit cely levy blatnik novy :ho: za ty prachy. A AutoPalace, mno, to uz jsem ti prece rikal...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť