Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Za blbosť sa platí

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Za blbosť sa platí

Poslaťod Sinister » Pon Feb 02, 2009 5:09 pm

Výnimočne sa chcem posťažovať sám na seba :( ako sa hovorí že za blbosť sa platí tak sa to aj patrične vyplatilo.
Počas krásnych snežných dni sme sa boli párkrát šmýkať, raz mi to nevyšlo a oprel som sa zadným kolesom o obrubnik...vypadalo to, že je všetko v poho ale teraz sa ukázalo, že to nie je až tak pravda..
zistenie, nevydržalo to zadné pravé ložisko v náboji. Pri dalšom pátrani sme dospeli k názoru, že treba už vymeniť aj tyčky riadenia a čapy...v servise mi dávali odhadovanu cenu iba za diely do 500€ pričom len to zadné ložisko stojí okolo 351€

ale aspon jedna vec ma potešila, že som z tých čo maju dobrých kamarátov na spravnych miestach čiže všetky 3 časti, teda ložisko, tyčky a čapy ma vyjdu cca do 170€ + robota nie je to síce až tak moc ale vzhladom, že si za to môžem sám (tak mi treba) je aj to hodne :(
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod leichnam » Pon Feb 02, 2009 5:19 pm

Nechcem ti kaziť radosť, ale mám dojem, že zadné ložisko nevymeníš, tam sa mení celý náboj. Mne sa ho raz podarilo vylisovat ale bolo to k ničomu, neriskoval som radšej krk. :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sinister » Pon Feb 02, 2009 5:22 pm

no šak mam objednany cely naboj komplet nie iba to ložisko preto bol aj original taky drahy
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod leichnam » Pon Feb 02, 2009 5:34 pm

Písal si ložisko, tak som z toho vychádzal :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sinister » Uto Feb 03, 2009 12:42 pm

tak nove diely už su kupene a ešte že sa neradim do kategorie nakupuj v autokelly alebo ellite, komplet všetko ma vyšlo 155€ :jupi
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sinister » Štv Feb 05, 2009 2:40 pm

No tak dnes je autíčko v servise, zadny naboj už je vymeneny, všetko išlo ako po masle, problem nastal až pri výmene tyčiek riadenia...
Najprv nešli dole stare, ked sa ich konečne podarilo zhodiť, tak sa zistilo, že su chytene závity v samotnom riadeni a teraz bola tažka otazka či vydržia našrobovanie nových..keďže nove riadenie je trošku drahšia zaležitosť, tak mi trpla prdelka ako to dopadne ale vypada to tak, že operacia sa podarila, pacient prežil, tak hadam po dorobení a spravení geometrie sa 28 vidime ;)
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod tomasicek » Uto Feb 10, 2009 2:58 pm

A preto sa na rucnej na vlastnom aute nesmykam :ho:
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod MrSix » Str Feb 11, 2009 4:42 pm

Sinister píše:... sa zistilo, že su chytene závity v samotnom riadeni a teraz bola tažka otazka či vydržia našrobovanie nových..keďže nove riadenie je trošku drahšia zaležitosť, tak mi trpla prdelka ako to dopadne...

Teda mne by trpla prdelka s takym riadenim jazdit. Riadenie je podla mna na aute najdolezitejsie. Ked ti vypadnu brzdy, mas este sancu to zvladnut (rucna, motor, alebo v najhorsom pripade si vyberiem kde to "oprem"), ale ked by sa ti strhol zavit na tycke riadenia, to by bol za jazdy velmi vazny problem. To uz zostava len dupnut na brzdu, a modlit sa...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod berzerker » Str Máj 13, 2009 12:06 pm

ono to smykanie je fakt nebezpewcna zabavka, lebo pod snehom nie su vidiet diery a potom su tu aj tie obrubniky :?: V TT su na to asi dve vhodne parkoviska a na jednom je diera ako na mamuta, ktoru pod snehom nevidno a na druhom som zase skoro nabral volne pohodenu betonovu tehlu, stastie ze som ju zbadal (bolo to v noci)
XEDOS 6 2.0 V6
berzerker
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Dec 24, 2008 2:15 am

Poslaťod Sinister » Str Máj 27, 2009 9:13 pm

Teda mne by trpla prdelka s takym riadenim jazdit.


nene neni dôvod je to dotiahnute tak jak ma byť žiadne take že radšej malo aby nahodou je to na fest a drží to jak hluchy dvere takže sa nebojim..
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod tomasicek » Štv Máj 28, 2009 7:31 am

Jak drzi hluchy dvere ? :lol
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod PePa » Štv Máj 28, 2009 6:02 pm

Silno, lebo nepocuje, ze ich moze zatvorit :lol (alebo nepocuje, ze niekto klope) :ho:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť