Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Servisy na severu Moravy

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Servisy na severu Moravy

Poslaťod Suky » Sob Júl 31, 2004 10:55 pm

Dokážete někdo porovnat značkové servisy (jediné o kterých vím na severu Moravy) - Autolaros v Ostravě a HEHRA v Opavě?

Někde jsem četl (ale teď jsem to marně hledal tady ve fóru), že v Opavě jsou levnější, ale jak je to s kvalitou?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mirgi » Uto Aug 10, 2004 12:28 pm

Tak jsem si nechal vymenit v Tabore v servisu Mazdy 2x brzdove desticky + 2x brzdový kotouč na zadni napravu a vyslo me to s praci celkem 2900kc. Je to hodne nebo malo?
MAZDA 626 (GW19P2) 1.8 16V (66kw) kombi (1998)
Obrázok užívateľa
mirgi
Prispievateľ
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Ned Aug 01, 2004 10:20 pm
Bydlisko: Tábor/CZ

Poslaťod whitex » Uto Aug 24, 2004 12:56 am

Suky píše:Dokážete někdo porovnat značkové servisy (jediné o kterých vím na severu Moravy) - Autolaros v Ostravě a HEHRA v Opavě?

Někde jsem četl (ale teď jsem to marně hledal tady ve fóru), že v Opavě jsou levnější, ale jak je to s kvalitou?


Jo, Hekra neplachovice.......
Od tamat mazdu mam.......
Dal jsem ji tam jen jednou a to na vymenu oleje a prezuti gum z letnich na zimni a odreli mi spojler (krido) na zadni kapote - no spis obili dva cterecky 1cm na 1cm az na bakelit......... Presne na hrane....... - No proste katastrofa.......... Asi vytahovali gumy z kufru a nechali ho otevrenej a pak to zvedli na zvedaku a pac tam maji automaticke vrata, tak je na strope lista a o tu se to nejspis otrelo.......
Ale jinak jsou pry celkem dobri, ale musis si to hlidat........ Ale nevim, jestli tam auto jeste dam......
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod George » Uto Aug 24, 2004 1:03 am

mirgi píše:Tak jsem si nechal vymenit v Tabore v servisu Mazdy 2x brzdove desticky + 2x brzdový kotouč na zadni napravu a vyslo me to s praci celkem 2900kc. Je to hodne nebo malo?

To je hodně dobrá cena na Mazda servis
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Okt 27, 2004 9:05 pm

Už jsem dávno mávl rukou nad příběhem o divných zvucích v motoru (i když mne přístup českého zastoupení Mazdy pěkně nadzvedl).
Ale když jsem konečně odstranil vrzání z kufru, viz vrzganie začal jsem přemýšlet o kvalitě navštíveného servisu.

To, že se za mne nepostavili při jednáních z Mazdou v Praze, přestože jsem deklaroval, že hodlám u nich servisovat auto (a to mám k nim 50 km !), bylo první varování.

Opravili mi jen to co jsem si objednal, tedy zlomené vahadlo ventilů a zadní ostřikovač.

Dlouhodobě mne zlobí(ilo) i vrzání v kufru a v palubovce a samovolné zatáčení doprava. Ruční brzda skoro vždy nezachytí za zuby, musím ji prudce pustit a znovu zabrzdit.

Mám před sebou "popis požadovaných operací zakázky" kde je mimo jiné uvedeno:
- jízdní zkouška - funkce brzd, spojky, řízení, přístrojů, vrzání, chrastění a neobvyklé zvuky...
- funkce a stav řízení
.
.
.
- ruční brzda - funkce a zdvih páky
Promazání:
- panty a závěsy - promazání u všech dveří a kapoty.


Tak mi řekněte, proč bych měl navštěvovat (značkový) servis, který nepřišel na jedinou závadu na autě? Udělali vůbec něco? Jak jim to mám věřit?

Příště ještě (možná) zkusím druhý značkový servis u nás na severu a podám zprávu.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Country » Pon Feb 14, 2005 11:03 am

... jsou celkem tři: http://www.autolaros.cz , http://www.mazda-autotip.cz/ a http://www.hekra.cz .

Zkušenosti mám s Hekrou a Autolarosem - Hekra je levnější, ke kvalitě práce připominky nemám. K Halfarovi do Autotipu jezdí švagr (323 a teď 3) a je spokojen.

Poslední servisní zásah v Autolarosu - výměna předních brzdových destiček a osoustružení kotoučů na 626 GW: 4400,- Kč

Zdá se mi to trochu moc, takže příště pojedu zase do Hekry :lol
Obrázok užívateľa
Country
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv Máj 13, 2004 12:31 pm
Bydlisko: Morava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Pon Feb 28, 2005 9:52 pm

Tak se sešlo 15 000 km s 15 000 km a navštívil jsem pro změnu Autolaros v Ostravě. Přestože jsem dej-fa neupozornil, že tam mam auto (chtel jsem, ale nereagoval na ICQ :( ), byl jsem na první dojem mnohem spokojenější, než v Hekře.
Mnohem lepší jednání, volali několikrát že jako to a co s tím, že pak zase našli to ....
Na rozdíl od Hekry zjistili a opravili i drobnosti, jako nesvítící osvětlení SPZ (Hekra ignorovala) a další, potěší, že "výkaz práce" uvádí vždy jmenovitého pracovníka, jednotlivé položky jsou odškrtlé a jsou uvedeny hodnoty, kde to má smysl.
Závěrečný účet mne trochu překvapil, ale peníze jsou v tomto případě až druhé v řadě(i když 500 bez DPH za hodinu je fakt dost), hlavní je pocit, že to neodflákli a že je menší naděje, že mne auto nechá ve štychu.

Vyúčtování:

Kód: Vybrať všetko
Objednané práce                               Práce   Materiál   MJ
Geometrie                                       700
         
Výměna silentbloků P náprava                  1 500      
 - Pouzdro ramene                                     1 484       2 ks
Celkem                                        2 200   1 484   
         
         
Prohlídka                                       900      
Filtr oleje                                             349       1 ks
Tesnění                                                  42       1 ks
Castrol txt s5w                                       1 780       5 l
Směs nemrz. -20                                          42       2 l
Voda destil                                               9       1 l
Celkem                                          900   2 222   
         
Našli sami         
Oprava závitů šroubů PZ, LZ a LP                250      
Čištění, uvolnění, seřízení brzdového systému   400      
Výměna prachovek zadní náprava                  400      
 - Těsnění - sada                                       989      0,5 sady
Výměna žárovky osvětlení SPZ + brzdy            150      
 - Žár. 12V/5W bezp                                      16       2
 - Žár. 12V/21/5W                                       105       1
Ruční mytí + vysátí                             100      
Drobný materiál                                         111   
Filtr ventilace                                         724   
Celkem                                        1 300   1 945   
         
   Úplně celkem                              10 050   bez DPH
                                             11 736   s DPH


Potěšili mne s tím pylovým filtrem, Magda hrozně málo foukala a já si myslel, že to tak má být. Konečně si rychle zatopím a vyfoukám námrazu.
Ty opravené šrouby kol, na to jsem se chystal dávno, měl jsem už dvakrát problémy při výměně letních a zimních gum, ale pak jsem si nevzpomněl
A jako bonus mi zadara zatřeli obouchaný nárazník od Lily na levé straně. Na pravé byl obouchaný ještě mnohem více od neznámého "dárce". Plast se sice vrátil do původní polohy, ale barva zůstala kdoví kde.
Naposledy upravil Suky dňa Pon Feb 28, 2005 11:08 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dej-f » Pon Feb 28, 2005 10:26 pm

:janic sem to fakt zjistil až mi Suky zavolal v 16:15h
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod majki » Pon Feb 28, 2005 10:42 pm

Suky, tak to ma vypadat v autorizovanem servise :jo . Spokojenej zakaznik, dobrej zakaznik :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Mar 02, 2005 9:50 am

No jo, tie ceny su prijemne... naposledy, pri 180tkm, som vyplatil 920EUR: nic extra tam nebolo, akorat menili navyse brzdove dosticky.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Suky » Str Mar 02, 2005 10:17 am

Suky píše:...A jako bonus mi zadara zatřeli obouchaný nárazník od Lily na levé straně. Na pravé byl obouchaný ještě mnohem více od neznámého "dárce". Plast se sice vrátil do původní polohy, ale barva zůstala kdoví kde.


Jsem si uvědomil, že ne všichni znají moji blbost při příjezdu na sraz v Jelce, pro jistotu uvádím malé vysvětlení.

Nárazník jsem lehounce obouchal o Lilin vůz vlastní blbostí. Odpadlo jen trochu barvy, Lily tam neměla snad nic.

A neomlová mne ani, že Lilino auto (bez Lily uvnitř, ta stála pár metrů bokem s vyboulenýma očima, jestli to fakt s tím couváním myslím vážně, ale myslela si, že vím co dělám, ale já nevěděl :oops ) stálo provokativně ve směru pohybu mé mírumílovné Mazdy :ho:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Str Mar 02, 2005 10:20 am

Jo mírumilovné a to jsi vzal ,kde? Ty jsi její Mazdičku normálně smetl a ona stála opodál a smála se do té doby než ji došlo,že jde o její Mazdičku :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Str Mar 02, 2005 10:24 am

Black píše:Jo mírumilovné a to jsi vzal ,kde? Ty jsi její Mazdičku normálně smetl a ona stála opodál a smála se do té doby než ji došlo,že jde o její Mazdičku :ho: .


To byla velmi volná parafráze na Čapka, určitě to znáte:

Přibližně takto to Čapek píše:Nepřítel zákerně napadl naše letadla, které pokojně bombardovala jeho města.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Str Mar 02, 2005 10:26 am

Suky píše:
Black píše:Jo mírumilovné a to jsi vzal ,kde? Ty jsi její Mazdičku normálně smetl a ona stála opodál a smála se do té doby než ji došlo,že jde o její Mazdičku :ho: .


To byla velmi volná parafráze na Čapka, určitě to znáte:

Přibližně takto to Čapek píše:Nepřítel zákerně napadl naše letadla, které pokojně bombardovala jeho města.

:chacha
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Franta » Uto Mar 29, 2005 8:32 pm

panove,musim Vam oponovat a rict ze s firmou Hekra jsem jiz nekolik let spokojen.Mam od nich koupene jiz druhe vozidlo a se servisem jsem nikdy nemel problem.To ze firma nekomu odrela spoilej asi neni dobry ale kdo vi jak to doopravdy bylo,proste tem kecum neverim ,protoze mam jen kladne zkusenosti 8)
Franta
 

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron