Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

neóny

Tuning interiérových častí.

Moderátor: George

Re: NEONY

Poslaťod melvilko » Štv Aug 14, 2008 5:30 pm

niekto tu ma sakra dobru pamať aj ja cem taku....:-( ale to je jedno, takto s tuningom začal on...ja len pokračujem.....:-)....a o dva ročky bude moja :-) ja tu mazdu proste milujem.....
melvilko
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon Júl 02, 2007 11:45 am

Poslaťod leichnam » Štv Aug 14, 2008 6:03 pm

Aha, no tak potom hor sa do toho, veľa štastia :palec
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod melvilko » Štv Aug 14, 2008 9:54 pm

jj zajtra idem objednať neony....:-) lebo nemaju tie čo som chcel....a potom hura do toho....:-) dufam že to zvladnem
melvilko
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon Júl 02, 2007 11:45 am

Poslaťod Casper » Sob Aug 16, 2008 12:17 am

Neboj sa, v pohode zvladnes, len poriadne skontroluj, ci si ich neprepoloval, bo invertor pojde hned papa! Čierna je kostra a zlta alebo cervena je +12V, nezabudni :spik2
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sinister » Str Jan 14, 2009 5:40 pm

Čo sa týka toho odchádzania invertorov čo som tu niekde čítal nemôžem tak úplne súhlasiť...je pravda že su háklive na každy detail či už minimalny skrat alebo dokonca len opačné zapojenie polarity +- ale ked ich človek už raz zapojí, funguju a nič stym nerobi tak vydržia dosť dlho...ja mam neony z PC v kufry auta a idu bezproblémov už pomaly pol roka a to kufor otvaram teda dosť často čiže to chce len cit dufať že nenatrafite na šmejd :)

BTW: rada ako prve sa tam zvykne odpaliť poistka čo je hned na vstupe napätia do invertoru čiže ak vam aj prestane fungovať v prípade zlej montáže je skoro 80% šanca že je to prave toupoistkou stači ju dať preč naletovať tam napevno kus drotu a bude šlapať jak hodinky len v prípade dalšieho skratu alebo niečoho ineho sa snim môžete rozlučiť už nadobro :crazy
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Casper » Str Jan 14, 2009 6:32 pm

V invertori sú citlivé tranzistory, daju sa tusim po odpaleni nahradit starymi dobrými Teslami KC508 (len poradie vyvodov nepasuje). Na margo tej poistky, ked sa odpali, tranzistory su uz davno v P***
Vela zdaru!
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sinister » Str Jan 14, 2009 11:06 pm

neviem ake maš skusenosti ty ale mne už prešla pod rukami pekna zbierka invertorov a tranzistor nevyfičal ani na jednom ako prva mi padla vždy poistka ta sa nahradila fičalo sa dalej a potom sa odpalovalo to male trafo ale tak hodne zaleži na tom ako sa dana vec odpali...
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Casper » Štv Jan 15, 2009 6:15 pm

Ja ich občas kamošom opravujem, väčšinou poistka spolu z tranistormi naraz. Odpaluju ich buď prepätím alebo pripojenim opačnej polarity.
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod melvilko » Sob Jan 17, 2009 11:00 am

mne už fičiaaa :)
melvilko
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon Júl 02, 2007 11:45 am

Poslaťod Sinister » Pia Apr 03, 2009 8:49 pm

tak ako nezamestnaný som porobil dalšie na určitu dobu asi posledné úpravy na krásne večerné zrazy.
- Modré neóny čo svietia na nohy, zapojene na stropne svetlo čiže svietia (viete kedy a s pekným postupným zhasínaním)
- Policajné stroboskopy do svetiel (ked mi bude niekto zavadzať na dialnici :D )
- a menič na 230v zabudovany priamo do útrob auta ( palubovka a okolie )
Foto sem hodim tiež ale najprv ich musím porobiť :)
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod leichnam » Pia Apr 03, 2009 9:17 pm

Sinister píše:Policajné stroboskopy do svetiel (ked mi bude niekto zavadzať na dialnici :D )


Potom daj echo najbližším, nech nám sem napíšu, že do ktorej cely ti máme nosiť koláče :o) Použitie stroboskopov na pozemných komunikáciách je zakázané. A ty dokonca kopíruješ aj políciu, výborne synak, toľko odvahy by som zberal aspoň 30 rokov :lol
Ale inak si šikovný, držím palce, aby ti nezavadzala na diaľnici čierna S4 :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sinister » Pia Apr 03, 2009 9:34 pm

Heeeeeeee, to počkaj v lete ked hodim folie aj na predne bočne, potom im len začnem brusiť nervičky, šak ale ked ma ignoruju, tak ich :prdel btw kamoš s nimi zablikal aj na polišov, heee mali zabavičku
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod solino2 » Sob Apr 04, 2009 12:37 pm

tie policajne mam aj ja spolu stymi safetycarovymi len ich ete treba namontovat znovu bo tie co som mal som dal prec a folie na predne bocne cem dat aj jaaaaaaaaaaa :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sinister » Sob Apr 04, 2009 12:49 pm

niekto tu moc opakuje to sa mi nemlubi kde je moja originalna rebelia? :ho:
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod solino2 » Sob Apr 04, 2009 1:01 pm

Sinister píše:niekto tu moc opakuje to sa mi nemlubi kde je moja originalna rebelia? :ho:



stroboskopy som mal uz davno a na folie cakam kym bude teplejsie ako teraz aby mi ich mohli nalepit, inak by som davno mal :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron