Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tak, a uz je "pokrstena"... :-(

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Tak, a uz je "pokrstena"... :-(

Poslaťod david.gta » Uto Dec 30, 2008 12:50 pm

Něco na pobavení ze zpráv. Nejvíc mě dostala škoda na autě. To jsou aspoň ceny. Sedvo utrhne zrcátko a je to za 15 tisíc , důchodkyně otočí toho svého draka a máto za dva. :o) To zalepí lehce i z důchodu.


30. 12. 2008 10:08 - PŘÍBRAM
V trabantu cestovala čtveřice dospělých a dítě, kterému nebyly ještě ani tři roky. Při průjezdu táhlou pravotočivou zatáčkou nezvládla 68letá žena za volantem řízení, navíc ji oslnilo slunce.

Instinktivně strhla řízení, dostala smyk a vůz se převrátil na střechu. Policisté při vyšetřování nehody zjistili, že obě přední pneumatiky mělo auto sjeté. Na zadní nápravě pak byla každá pneumatika jiná.

„Osoba mladší tří let seděla na zadním sedadle, aniž zde byl nějaký zádržný systém. Při nehodě došlo k lehkému poranění dvou spolujezdců a dítěte. Hmotná škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun,“ řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod MrSix » Uto Dec 30, 2008 2:29 pm

No, tak mam za sebou zopar koleciek medzi servisom a poistovnou. Predbezny rozpocet na opravu je ~2700 euro (heh, a to mi ten policajt hovoril, ze co ma on vypisovat dake lajstra, ved je to skoda *len* za dakych 10 tisic korun). Treba menit pravy predny blatnik (preliaceny, neda sa vyklepat), predny naraznik (ten sa len zohol, ale nieco sa tam odlomilo) a pravy predny xenonovy reflektor (tam sa odtrhli dake uchyty, svieti mi to do blba).

Z poistovne nedostanem vopred ani fuka, ziadna zaloha na opravu sa nekona. Opovedali mi popularnym vyrokom "na Slovensku je to tak!". Cize musim si to zatiahnut zo svojho a potom cakat, kolko z toho mi poistovna zaplati. Predbezny rozpis nakladov na opravu (ktory mi spravil autorizovany Mazda-servis) ich vraj vobec nezaujima, oni si to vycislia podla svojich tabuliek. A to som este sam musel auto dopravit do Bratislavy k obhliadke (~200km), inak by som cakal kym sa uraci dostavit likvidator (samozrejme az po sviatkoch). A nedostal som vobec ziadnu odpoved kolko mi zaplatia, ci budu akceptovat fakturu, skratka nic. Len tolko mi zdoraznili, ze to auto nebolo nove, lebo bolo *AZ* jeden rok stare. To teda nevyzera dobre... :-(

Pre porovnanie: v Rakusku zakaznik odovzda auto v servise, da im adresu poistovne kde ma vinnik zakonne poistenie (alebo adresu svojej poistovne ak to ide z havarijneho) a tym to prenho konci. Dalej si to riesi uz servis s poistovnou, zakaznik do tej komunikacie uz nevstupuje, len si prevezme hotove opravene auto.

Ozaj, v servise mi dali tuto lala takyto podarunok. Asi som vyzeral naozaj zufalo, ked usudili ze sa potrebujem ozrat...
Tak nazdravie damy a pani, a nech nam tie jazdy dobre mazdia. Ci naopak? To je jedno... ;-)

Obrázok
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod RICCARDO » Uto Dec 30, 2008 2:45 pm

nie si v rakusku tak sa nestažuj :wink
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Sedvo » Pia Jan 02, 2009 11:43 am

Jde to z povinného ručení,tam tě to nemusí zajímat, pojišťovna ti to musí proplatit celé, protože amortizace u tvého auta by měla být minimální možná i nulová, takže zaplatíš v servise (v tomto případě) a dojdeš s fakturou na pojištovnu a ta by ji měla proplatit. Pokud si necháš udělat opravu rozpočtem, tak pojišťovna to vyčíslí a proplatí ti částku, která jim vyjde z tabulek - někdy se dá na tom vydělat, teda skoro vždy.

Co se týká toho, že všechno vyřizuje servis, tak ano např. v ČR to funguje taky, ale servis musí mít smlouv s pojišťovnou - tím je to stejné jak v Rakousku. Tady se podepíše plná moc k zastupování na pojišťovně a servis se o vše postará.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Pon Jan 05, 2009 3:35 pm

Tak jsem se v servise dověděl částku za zrcátko a chromovou lištu a byl jsem příjemně překvapen - cca 6500,- Kč. Což je překvapeni, protože zrcátko už bude i v barvě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Mr.Sullivan » Pon Jan 05, 2009 4:25 pm

Sedvo píše:Tak jsem se v servise dověděl částku za zrcátko a chromovou lištu a byl jsem příjemně překvapen - cca 6500,- Kč. Což je překvapeni, protože zrcátko už bude i v barvě.


Aj s robotou spolu?Ked hej,je to slusne :palec
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod david.gta » Pon Jan 05, 2009 6:29 pm

A měníš jen kryt nebo i mechanismus ovládání ?
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Sedvo » Pon Jan 05, 2009 8:09 pm

Měním celé zrcátko (krytka, mechanismus prostě vše) včetně plastového držáku, co je ve dveřích. Cena je to bez práce, ale práce je to tak na hodinku, co mi říkal, takže cca kolem 7000,- Kč včetně práce.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MrSix » Pia Jan 16, 2009 8:40 pm

No, mazdicku mam uz konecne doma, opravenu, a dufam ze mi teraz vydrzi viac ako 6 dni! Urobili to perfektne, vobec by som nerozoznal ze sa menil aj blatnik. Fakturu som zaniesol do poistovne (vinnika nehody), som zvedavy kolko z tych 2700,-E mi preplatia. A kedy...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Jan 26, 2009 9:54 pm

Tak konečně mám namontované new zrcátko a i chromovou lištu. Celková cena včetně práce 6700,- Kč!!!

Jinak v rámci výměny zrcátka jsem byl i na svolávací akci - nahrání nového softu do řídící jednotky motoru, kvůli přeprogramování turba. Nevím, co mi tam nahráli, ale turbo tahá z nižších otáček o mnoho lépe. Předpokládám, že mi změnili průběh křivky točivého momentu, protože od 1300 rpm už to zabírá a od 1500 rpm je zátah markantnější.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MrSix » Pia Dec 04, 2009 9:05 pm

Tak tu mame zase koniec roka a to je u mna klasicky termin kedy mavam s mazdickou problemy (vsak kedy je najlepsie platit, ak nie rovno pred vianocami?). Tento rok tiez nemoze byt vynimka...

Idem si tak minuly vikend po dialnici blava-zilina, slniecko svieti, muzika hra, cesty prazdne... Teda skoro prazne. Totiz jedna macka domaca, ocividne v tazkej jesennej depresii, rozhodla sa prave v ten den skoncovat so svojim biednym zivotom, a svihla sebou rovno pred moje auto. A aby som nahodou nestihol zareagovat, tak na tento zufaly cin sa odhodlala ked som bol uz len dakych 20m od nej. Pri rychlosti 130-140km/h ziadna sanca, ani nohu z plynu som nestihol dat dole, nieto este brzdit (a asi to bolo aj lepsie, lebo za mnou bolo dost blizko dalsie auto). Ozvalo sa mierne buchnutie spredu, druhe silnejsie zozadu, a v spatnom zrkadle som videl, ako mila cica robi salta vo vzduchu. Uboha macicka, chudatko, takto zahynut. Celu cestu som ju lutoval a vycital som si, ze som nedaval lepsi pozor...

V Ziline vystupim na parkovisku, odchadzam od auta, zamkynam, hodim cez plece este jeden pohlad na moju sikmooku krasku... DO ****, coze mi to tam visi pod naraznikom??? Siahnem, vyberiem, akysi kus lakovaneho plastu je to, 20x30cm, s dvoma srobami. Skaredo som zahresil a preklial tu sprostu macku do siesteho kolena, aj s celym jej pribuzenstvom! Vsak ta tapa sprosta mi nieco rozbila, jakysi kryt pod motorom ci co to tam je! No nic, ideme do servisu.

Auticko na zdvihak, i pozeram s automechanikom tu paseku: predny naraznik roztrieskany, ale zospodu (spredu nic nevidno), niekolko prasklin po sirke, a este aj akasi priecna vystuz alebo kryt ci co to je za nim tiez ulomena. Ta macka isla na istotu, "oprela" tam hlavu aby sa dlho netrapila. Nastastie medzichladic si to neodniesol (kolegovi sa takto rozmlatil vymennik klimatizacie, ked chytil zajaca). No ale aj tak je to na slaktrafenie: novy naraznik a ta vystuz, skoda vraj asi tak za 700e. Mozem pripravit penazenku. Takze som si zase spravil "vianoce". Odo dneska neznasam macky!!! :-(
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Epicure » Pia Dec 04, 2009 9:25 pm

Uff, tak to nasere.. Ja mačky neznášam odjakživa :o)

A čo v takýchto prípadoch? Kryje to havarijná poistka? Má niekto skúsenosť s podobnou vecou?
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod miko613 » Pia Dec 04, 2009 10:17 pm

Svina chlupata na spiatocnej ceste by som ju este raz presiel ak by bola vyvalena na krajnici.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Pia Dec 04, 2009 11:41 pm

Epicure píše:Uff, tak to nasere.. Ja mačky neznášam odjakživa :o)

A čo v takýchto prípadoch? Kryje to havarijná poistka? Má niekto skúsenosť s podobnou vecou?


Samozřejmě, že to kryje havarijní pojištění. Člověk zaplatí jenom spoluúčast.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod andree » Pon Dec 07, 2009 4:06 pm

MrSix píše:...jedna macka domaca, ocividne v tazkej jesennej depresii, rozhodla sa prave v ten den skoncovat so svojim biednym zivotom, a svihla sebou rovno pred moje auto...
Odo dneska neznasam macky!!! :-(


:dobry

Abys me chapal, to je k tomu zpusobu, jaks to napsal. Jinak uprimnou soustrast tobe i Mazdicce. :buuu:
Tech 700€ je tedy docela darda - nicmene se mi potvrzuje muj pristup, kdy se snazim nesrazit nic - je mi tech zvirat lito, a to i kocek, zajicu a listicek. Ja vim, zes to neudelal schvalne a ve 140 bych nejspis taky jen pevneji sevrel volant...
Jinak myslim, ze se najde hodne kocek, ktere naopak nesnasi Mazdy, vcetne te co jsi srazil. (jedine, ze by to byla, jaks psal, dokonana sebevrazda...)
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť