Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

sportovy filter mazda 323F BJ

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Re: sportovy filter mazda 323F BJ

Poslaťod dabel » Uto Apr 08, 2008 8:57 pm

Tak po tom, co som opustil myslienku kompletneho CAI, vo mne tiez vrta cervicek, ci ist do bavlnenej vlozky, alebo nie... Cital som nazor od celkom dost ludi, ze to vraj neprospieva motoru - dalsi tvrdia, ze to je blbost, ze zivotnost je rovnaka a ziadne negativne ucinky to nema. Mnoho ludi tvrdi, ze to vykonu dole pomoze - dalsi, ze je to len placebo. Ale cena do 2k je prijatelna na experiment - oproti 10-12k za CAI... hm hm... co myslite?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod fox17 » Uto Apr 08, 2008 10:44 pm

OK tak to kuknem a napiste mi este raz tak pre mna ake to ma vyhodi a hlavne nevihody.... dik
MAZDA 323F BJ
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod TOM.B » Uto Apr 08, 2008 11:12 pm

No hlavní důvod byl, že jsem potřeboval nový vzduchový filtr. K&N je renomovaná značka, tak proč jim nevěřit. První pocit byl, že motor jde líp do otáček, ale myslím že to byl opravdu jen pocit. Výrobce u vložky udává zvýšení výkonu cca 3%, ale co to je 3% z 84kw ? Já to prostě nepoznal. Co jde poznat je zvuk u sání tam to "syčí " jinak. Taky mi někteří říkali že když do motoru půjde víc vzduchu díky vložce, řídící jednotka si podle toho zase upraví směs a výkon nahoru stejně nepůjde - no nevím zas tak do toho nevidím - docela by mně zajímaly názory ostatních na toto. Na stránkách výrobce jsou grafy názorně ukazující nárust výkonu a kroutícího momentu. Nemyslím, že je to reklamní trik. Rozhodně si myslím, že motoru rozhodně neuškodím. Cena je určitě vyšší, ale vydrží 100 000km, s tím že se po 10 000km vyčistí. Čistící sada přijde na 400kč a vydrží tak na 3x. Takže cena zas tak vysoká není.
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod misko42 » Str Apr 09, 2008 7:46 am

tiez si myslim ze motoru by to nemalo uskodit. ja som ten vykon nejak nepostrehol na mrkacke ked som ho dal,akurat ozaj ze sa bral tak lepsie do otacok napriklad ked som zaradil vyssiu rychlost pri nizsej rychlosti tak to zobralo lepsie. a ide o tu zivotnost,pozres na papierovy filter kopec bordelu fuj a tento pekne umyjes.ja som tu sadu nekupil vystriekal som to dobre s hadicou (od sprchy :ho: ) a potom som to len vyfukal s fenom do sucha a bola jak nova :palec

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Str Apr 09, 2008 10:05 am

No, ja som bavlneny mal na GD a teraz s odstupom casu konstatujem, ze okrem ineho zvuku som ziadnu zmenu nepobadal...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Str Apr 09, 2008 10:17 am

ja ked som si to vypocital tak sa mi to oplatilo uz len kvoli peniazom. obyc papierovy ma stal cca 900,-sk a tento 1800,- (no ja som ho mal vtedy za 600,-) tak nebolo o com rozmyslat.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod sundancer » Štv Nov 20, 2008 5:26 am

Ahojte,

sorry ze tak trochu po funuse... :)

misko42: to s tym pranim si podla mna nedotiahol - postriekanie tym renovacnym olejovym sajrajtom ma svoj vyznam (zachytavanie bordelu z okolia)

dabel: 12tis za CAI? V elite som videl K&N kit pre moju 323 za 6334 Sk s DPH. Alebo sa bavime o niecom inom?

Ostatni, ktori sa este len chystaju:
1. cez http://knfilters.com/search/appsearch.aspx si vyhladajte vasu magdu (obvykle je aj vlozka aj kit)
2. cez http://www.elitecat.sk si vyhladajte PODLA CISLA filtra cenu

Poznamka: Elit je jeden z dvoch distro uvedenych na K&N stranke. Kazda cena (3 auta) bola lacnejsia ako u toho druheho SK konkurenta. Isteze, K&N maju aj inde, ceny som nezistoval...

PS/2: Ja asi do aut, ktore este maju papierovy dusic (filter :)) nahodim vlozku. "Montaz" par minut a ide sa dalej :)
Mazda 323 + Toyota Camry 2.0 GLI + Nissan Sunny 2.0 GTI
ex: vselico
Obrázok užívateľa
sundancer
Opytovateľ
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 1:30 am

Poslaťod dabel » Štv Nov 20, 2008 8:59 am

sundancer: bola to cena za kompletne sanie studeneho vzduchu na Accord 2.4i. Nakoniec som do toho vobec nesiel, subjektivny nedostatok vykonu som vyriesil pridanim styroch valcov ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Predchádzajúci

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť